اقتصادیکسب و کار ویژه

مقایسه کولر گازی گری 12000 با کولر گازی اجنرال 12000

یکی از دغدغه های بسیاری از مردم جامعه کشور ما در سال های گذشته و کنونی، فصل تابستان و گرمای شدید آن بوده است. کشور ایران به دلیل داشتن چهار فصل متنوع و مختلف با آب و هوای مختلف، دارای تابستان های بسیار گرمی می باشد. مردم کشور ایران نیز به دلیل نداشتن عادت به این گرما، نیازمند وسایل سرمایشی هستند تا دمای مطلوب مورد نیازشان تامین شود. امروزه با ظهور تکنولوژی در سراسر جهان شاهد تولید وسایل سرمایشی متنوعی هستیم. یکی از بهترین و معروف ترین آن ها که امروزه میزان استفاده از آن نیز افزایش یافته است، کولر های گازی هستند.

کولر های گازی به عنوان جدیدترین نسل وسایل سرمایشی شناخته می شوند که اکثریت مردم برای خرید آن باید به مقایسه کولر گازی بپردازند. چرا که برند های زیادی در این حوزه فعالیت دارند که برخی از آن ها شامل برند اجنرال و گری می شوند. این دو برند به دلیل داشتن سابقه کافی در حوزه تولید کولر گازی، توانسته اند عناوین بی نظیری را در این حوزه کسب کنند.

کولر گازی چیست و مصرف عمده آن در چه حوزه ای است؟

به طور کلی کولر گازی به عنوان یکی از وسایل سرمایشی و گرمایشی در تمامی جهان شناخته می شود. البته نیاز است که بدانید کاربرد عمده این محصول در تولید سرما بوده و در بخش تولید گرما، محصولات برتری وجود دارند. اما در رابطه با ساختار این محصولات باید بگوییم که اکثریت آن ها دارای ظرفیت های مختلفی بوده که یکی از مناسب ترین آن ها، کولر گازی ظرفیت 12000 آن ها می باشد.

کولر گازی گری

کولر های گازی متشکل شده از دو پنل یا یونیت داخلی و خارجی هستند که در مقایسه کولر گازی باید به آن توجه شود. در این محصولات پنل داخلی به نام، اواپراتور و بخش خارجی این محصولات به نام کندانسور شناخته می شوند. هر دو پنل ذکر شده تاثیر مستقیمی را در روند فعالیت این محصول داشته و می توانند در میزان عمر کولر گازی موثر باشند.

اما علاوه بر پنل داخلی و خارجی، کمپرسور ها نیز به عنوان قلب کولر گازی ها عمل می کنند. کمپرسور به دلیل داشتن ساختاری فوق العاده همواره باید در بالاترین کیفیت ها تولید و ارائه شود. بدین ترتیب میزان کیفیت آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

مقایسه کولر گازی اجنرال و گری در ظرفیت 12000

به طور کلی در مقایسه کولر گازی گری و اجنرال نمی توان به صورت ساده، میان این دو برند اختلاف هایی را مشاهده کرد. چرا که هر دو برند دارای سابقه مورد نیاز و محبوبیت کافی در نزد مردم هستند. اما نیاز است که بدانید اختلاف های کوچکی وجود دارند که در برخی از مدل های این برند، به خوبی به چشم می آیند. بدین ترتیب شما نیز باید قبل از خرید کولر خود به مقایسه کولر گازی گری و اجنرال بپردازید.

در ابتدا موتور این کولر ها هستند که هر دو به دلیل ساختار فوق العاده خود و همچنین پایه های چدنی و … به شکل بی نظیری بی صدا شده اند. موتور کولر گازی گری 12000 از نوع اسکرول، روتاری و برخی اوقات پیستونی هستند که به خوبی دمای موردنظر شما را تولید می کنند. موتور های ذکر شده به عنوان جدیدترین فناوری های روز دنیا شناخته شده و دارای پیچیدگی خاصی هستند.

اما موتور کولر گازی اجنرال 12000 اغلب به صورتی پیستونی بوده و برخی از نسخه های آن نیز از نوع اسکرول است. به دلیل میزان ظرفیت این دو کولر، هر دو قابلیت های یکسانی را دارند اما در برخی از اطلاعات مقایسه شده میان این دو کولر، می توان برند اجنرال را برتر دانست.

کشور های تولیدکننده کولر گازی اجنرال و گری

یکی از مسائلی که در مقایسه کولر های گازی نیز باید به آن توجه شود، کشور تولیدکننده کولر گازی مدنظر شما می باشد. کشور تولیدکننده کولر گازی اجنرال، ژاپن می باشد که همواره با فناوری های پیشرفته خود مردم را شگفت زده کرده است. البته نیاز است که بدانید قطعات این کولر گازی توسط کشور ژاپن تولید می شوند و مونتاژ اصلی محصولات آن در کشور تایلند صورت می پذیرد.

کولر گازی اجنرال

اما در سوی مقابل، کولر گازی گری 12000 تولید شده توسط کشور چین بوده و این موضوع بر روی جعبه های آن نیز قابل مشاهده است. اما نیاز است که بدانید بر اساس برخی از اطلاعات به دست آمده، قطعات تولید شده این کولر گازی چینی توسط شرکت های آمریکایی تولید می شوند. بدین ترتیب می توان در برخی مواقع، هویت این کولر را آمریکایی نیز شناخت.

نوع گاز مبرد و میزان پرتاب و تنظیم هوا

یکی از بخش های اساسی دیگری که باید در حین خرید و مقایسه کولر گازی به آن توجه کنید، میزان پرتاب باد و نگهداری دما است. به طور کلی بر اساس اطلاعات به دست آمده، هر دو کولر گازی در تنظیم هوای یک محیط می توانند تاثیر فوق العاده ای را داشته باشند.

چرا که اگر در سیستم هوشمند این دو دستگاه، دمای 10 درجه سانتی گراد انتخاب شود، تا ساعت ها شاهد پایداری این میزان دما در محیطی که اسپلیت  در آن نصب شده است، هستیم. بدین ترتیب امکان افزایش یا کاهش مجدد دما بدون دستور دهی به دستگاه وجود ندارد. همچنین به دلیل پیچیدگی فوق العاده این دو محصول شاهد میزان پرتاب باد مناسبی از هر دو هستیم.

نوع گاز مبرد به کار رفته در هر دو کولر گازی از نوع R22 و R410a است که در مقایسه کولر گازی بسیار مهم هستند. البته هر دو گاز ذکر شده به عنوان جدیدترین گاز های مبرد شناخته می شوند. اما به دلیل ساختار خاص و ویژه تر کولر های گازی گری، میزان سازش این گاز های مبرد با کولر گازی گری بیشتر است.

تصویر یک اسپلیت نصب شده

در مقایسه کولر گازی گری و اجنرال کدام را بخریم؟

به طور کلی نمی توان نتیجه قطعی را در مقایسه کولر گازی اجنرال و گری بیان کرد. اما بر اساس شواهد موجود و اطلاعات ثبت شده، کولر گازی اجنرال در تناسب با خرید کولر گازی گری از کیفیت بیشتری بهره مند می باشد. میزان مصرف انرژی پایین تر اجنرال نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که در بالا به آن پرداخته نشد. البته قیمت این محصول در تناسب با کولر گازی گری نیز کمی بیشتر است.

https://candouj.ir/a-comprehensive-guide-to-purchasing-all-types-of-general-air-conditioner-capacity/

دکمه بازگشت به بالا