علم و سلامت

coronavirus به مدت 5 دقیقه در دمای 5 درجه سانتی گراد زنده می ماند

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که با افزایش دما مقاومت و پاتوژنز coronavirus کاهش می یابد و تنها چند دقیقه تا 5 ० دقیقه زنده می ماند.

معاون کمیته مشاوره دندانپزشکی Corona ، معاون وزیر بهداشت اعلام کرد که ویروس Corona در دمای 14 درجه سانتیگراد تا 14 روز زنده است و مدتی بیماری زا است. پاتوژنز ویروس طی دو روز به 37 درجه سانتی گراد کاهش می یابد. . در دمای 56 درجه سانتیگراد ، ثبات کروناویروس و پاتوژنز به دقیقه دقیقه و در دمای 2 درجه سانتیگراد ، ویروس پس از پنج دقیقه از بین می رود.

به گفته معاون وزیر بهداشت ، ویروس کورون ویروس سه ساعت روی کاغذ ، دو روز روی پارچه و چوب ، چهار روز روی شیشه ، روز بر روی سطح داخلی از فولاد ، پلاستیک و ماسک و 7 روز در سطح بیرونی ماسک ادامه دارد. پایدار و بیماری زا است.

یک مطالعه توسط کمیته مشاوره دندانپزشکی وزارت بهداشت نشان داد که هیدروکلراید رقیق شده دقایقی درصد و شراب های نازک را پس از چند دقیقه کشته شدن می کشد و صابون و آب بعد از 5 دقیقه ویروس را در 3 درجه سانتیگراد می کشد. بله ، شستن دستان خود را با آب و صابون پس از 2 ثانیه ویروس را پاک کرده و ویروس را با خود می برد اما ویروس را از بین نمی برد یا از بین نمی برد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا