عمومیکسب و کار ویژه

بورس لوازم یدکی و قطعات لیفتراک

خرید قطعات لیفتراک

نکات زیادی برای خرید قطعات لیفتراک وجود دارند که با در نظر گرفتن این نکات می توانید قطعه مناسب و با کیفیتی را خریداری کنید. بسته بندی می تواند کمک بزرگی برای خرید قطعات لیفتراک به شما باشد. برای خرید قطعات لیفتراک به بسته بندی قطعه توجه داشته باشید. قطعات اورجینال از بسته بندی متفاوتی برخوردار هستند و بسته بندی قطعات اورجینال به خوبی حس اصلی و اورجینال بودن را به شما منتقل می کنند. برای خرید قطعات توکو لیفتراک نوع گارانتی دار را تهیه کنید، زیرا قطعاتی که دارای گارانتی هستند نشان دهنده اصل بودن قطعه هستند و همچنین در صورت لزوم می توانید قطعه معیوب را با قطعه یدکی نو جایگزین کنید.

در خرید قطعات لیفتراک و Sale of forklift parts به سراغ هر فروشنده ای نروید، زیرا برخی از فروشندگان بیشتر از آنکه به دنبال منافع مشتری باشند به دنبال کسب سود بیشتر هستند.

فروش قطعات لیفتراک

فروش قطعات لیفتراک در بیشتر شرکت ها و فروشگاه ها تنها بمنظور کسب سود است و فروشندگان نه تخصص چندانی در رابطه با این دسته از قطعات دارند و نه به منافع مشتری احترام میگذارند. شرکت ما از یک تیم فروش کاملا تخصصی و با تجربه بهره برده است که میتوانند اطلاعات کاملی را قبل از خرید در اختیار خریدار قرار دهند و همچنین در طی سالها فعالیت خود تنها در راستای منافع مشتری گام برداشته است.

قیمت قطعات لیفتراک

عوامل زیادی وجود دارند که قیمت قطعات لیفتراک را تعیین میکنند. در قیمت قطعات لیفتراک مدل لیفتراک بسیار مهم است.  هر قطعه ای برای هر لیفتراکی مناسب نیست و باید قطعه ای را تهیه کنید که متناسب با برند و مدل لیفتراک باشد. در قیمت قطعات لیفتراک اورجینال بودن آن موثر است و معمولا قطعات اصل قیمت بالاتری دارند. قیمت قطعات لیفتراک در شرکت ما با اینکه تمامی قطعات از نوع اورجینال هستند بسیار مناسب است و از قیمت قطعات اورجینال موجود در سایر فروشگاه ها مناسب تر است.

قطعات لیفتراک ، لوازم یدکی لیفتراک

تمامی تجهیزات سازندهای که توسط شرکت های سازنده لیفتراک برای جابه جایی و حمل و نقل بارهای خاص به قطعات لیفتراک شاخک و یا دکل لیفتراک اضافه میشود تجهیزاتی مانند گیجها و تجهیزات کنترلی و نشانگرها و کنترل کننده های سرعت که بوسیله آنها عملکرد لیفتراک را کنترل می کنند.

قطعات لیفتراک به چند دسته تقسیم می شوند؟

لیفتراک ها ماشین های بسیار پیچیده ای هستند و از آنجا که نقش مهمی را در صنایع مختلف ایفا می کنند از قسمت های مختلفی ساخته شده اند، زیرا هر یک از این قطعات به افزایش امنیت و ایمنی در هنگام حمل بارها کمک زیادی می کند. این قطعات به دو دسته ی بیرونی و داخلی تقسیم می شود و هر یک از این قسمت های بیرونی و داخلی نیز خود شامل موارد دیگری می شوند که در ادامه آن ها را نام می بریم.

قطعات بیرونی

بدنه یا شاسی داخلی، کرییج، کابین، بالابر، پدال ها، اهرم ها، نمایشگر، وزنه تعادل و…

قطعات داخلی

موتور دستگاه، رینگ شاتون، پمپ ها، فیلتر روغن و هوا، رادیاتور، گیربکس و…

معرفی انواع لوازم یدکی لیفتراک

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد لیفتراک ها از قسمت های مختلف داخلی و بیرونی ساخته شده اند، عدم وجود هر از این قطعات در روند کار دستگاه خلل بزرگی ایجاد می کند حتی در بعضی موارد بدون وجود یکی قطعه ی کوچک نیز کار این آن غیر ممکن است. در ادامه قصد داریم کاربرد هر یک از این قطعات و نقش آن ها در روند کار این ماشین صنعتی را بیشتر توضیح دهیم.

شاسی یا بدنه

بدنه مهم ترین قسمت این دستگاه صنعتی است زیرا دیگر اجزا و قطعات را پوشش داده و بدون وجود آن، قطعات دیگر نمی توانند در لیفتراک ها جایگذاری شوند.

دکل

دکل از دیگر قطعات بسیار مهم لیفتراک ها است که به سه دسته مختلف دو مرحله ای، سه مرحله ای و چهار مرحله ای تقسیم می شود. کاربرد دکل ها جا به جایی ( بالا و پایین آوردن) بارهای مختلف است؛ وجود هر گونه مشکل یا خرابی در دکل موجب از کار افتادن دستگاه می شود، زیرا بدون وجود این قطعه مهم حمل هیچ باری امکان پذیر نیست. دکل ها به روش هیدرولیکی کار کرده و به بدنه یا محور جلویی ماشین نصب می شوند.

تایر

وظیفه تایر افزایش قدرت لیفتراک است، با استفاده از این قطعه حمل بارهای مختلف آسان تر شده و قدرت دستگاه افزایش می یابد. به خاطر داشته باشید نوع تایر، متناسب با موقعیت و وزن بارهای مختلف تعیین شده و عدم استفاده صحیح از آن هزینه های زیادی را به جای می گذارد. با وجود اینکه همه قطعات لیفتراک مهم اند و نبود هرکدام مشکلی بزرگ محسوب می شود، اما بعضی قسمت ها مثل تایر اهمیت بیشتری داشته و خرابی آن ها شرایط را وخیم تر می کند.

وزنه تعادل

وزنه تعادل وزنه ای چدنی است که تعادل دستگاه را به هنگام حمل و نقل اجسام مختلف تنظیم می کند. این وزنه در پشت دستگاه نصب شده و در بعضی موارد باتری های سربی اسیدی نقش آن را ایفا می کنند.

Cabin یا اتاقک راننده

کابین همان قسمتی است که راننده لیفتراک در آن قرار گرفته و ماشین را با استفاده از اجزای آن به حرکت در می آورد، این اتاقک شامل موارد مختلفی مانند پدال های کنترل، اهرم ها، فرمان و … می شود. از آنجایی که کابین محل استقرار راننده است و امنیت و ایمنی آن در حفظ جان راننده اهمیت زیادی دارد محکم ترین قسمت این محصول صنعتی شناخته می شود.

حفاظ بالاسر ( مخصوص راننده)

این حفاظ در قسمت بالایی ماشین و برای حفاظت از جان راننده نصب شده است. این حفاظ ها بسیار مقاوم بوده و در سوانح مختلف از جان راننده محافظت می کنند.

Power source یا منبع انرژی

Power source همان منبع انرژی است که لیفتراک ها با استفاده از آن کار می کنند، نوع این انرژی در دستگاه های مختلف متفاوت است و می تواند گاز CNG، LP و… باشد.

الحاقی

الحاقی ها شامل موارد مختلفی مثل سایدشفت، روتاتورها و … می شوند و یکی از قطعه های مهم در حفظ تعادل بارهای مختلف هستند.

تجهیزات هشدار

این تجهیزات شامل موارد مختلفی مثل چراغ، دنده، بوق و… است که در حین حمل بار به راننده کمک فراوانی می کند.

گیربکس

گیربکس در این ماشین های صنعتی به سه دسته ی مختلف دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شود.

درصورت خرابی این قطعات باید چه کرد؟

لیفتراک ها نیز مانند تمام ماشین های صنعتی مختلف دیگر دچار خرابی و استهلاک می شوند و خرابی این ماشین ها یک اتفاق طبیعی است، اما آنچه که مهم است کمک گرفتن از یک تعمیرکار قابل اعتماد و متخصص است، زیرا هزینه تامین قطعات این ماشین زیاد بوده و تعمیر آن ها توسط افراد غیر متخصص و نابلد موجب به جا گذاشتن هزینه ها و مشکلات بیشتری خواهد شد. پس حتما به خاطر داشته باشید که در صورت که بروز هرگونه خرابی تنها از یک فرد متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید.

دکمه بازگشت به بالا