عمومیکسب و کار ویژه

روش های کسب درامد از طراحی سایت

چرا کسب درآمد با طراحی سایت؟

کسب درآمد با طراحی سایت : با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در بین افراد جامعه به نظر می رسد داشتن یک وب سایت خوب و مدرن دیگر از ضروریات هر کسب و کاری به شمار می‌آید. وضعیت تجارت الکترونیک در ایران روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است. دیگر کسب و کارها به فضای سنتی بسنده نکرده و به دنبال راه‌اندازی نسخه آنلاین کسب و کارشان هستند. این موضوع به سرعت در حال فراگیر شدن است تا جایی که بیش از یک میلیارد وب سایت فعال در سراسر دنیا وجود دارد. تمایل کسب و کارها برای حضور در فضای آنلاین کسب درآمد از طراحی سایت را به یک تجارت پرسود تبدیل کرده است. افراد زیادی توانسته اند با کسب درآمد  از طریق طراحی سایت به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کنند.

چگونه با طراحی سایت کسب درآمد کنیم؟

اگر شما هم به طراحی سایت علاقه مند هستید و دوست دارید کسب درآمد با طراحی سایت را تجربه کنید چندین گزینه پیش رویتان وجود دارد.این مقاله یک راهنمای کامل است که در آن به بررسی روشهای مختلف کسب درآمد از طریق طراحی وب سایت پرداخته شده است.

چطوری کسب درآمد با طراحی سایت را شروع کنم؟

الان که  تصمیمتان را گرفته اید و می خواهید شروع به کسب درآمد با طراحی سایت کنید.نیاز به یک نقشه راه داریدتا بتوانید به سرعت از حرفه طراحی سایت به درآمد برسید.در ادامه گام هایی را که برای تبدیل شدن به یک طراح سایت باید بردارید به شما توضیح خواهم داد.اگر این مراحل را انجام دهید روند رسیدن به درآمد از طراحی سایت بسیار آسان می شود.

در مرحله اول شما باید آموزش ببینید  سعی کنید روی خودتان سرمایه گذاری کنید.هرچه بیشتر و بهتر این کار را انجام دهید سریع تر می توانید استخدام شوید. آموزش مهارت های طراحی سایت را در اولویت کار خودتان قرار داده و سعی کنید تبدیل به یک متخصص طراحی سایت شوید.توصیه می کنم اگر به این کار علاقه مند نیستید این مسیر را انتخاب نکنید.ممکن است بتوانید به درآمد های بالایی برسید اما نداشتن علاقه می تواند شما را از ادامه مسیر باز دارد.

·         یک رزومه مناسب برای خودتان بسازید.

بعد از اینکه مهارت های طراحی سایت را کسب کردید باید یک رزومه قدرتمند برای خودتان بسازید , نمونه کار داشته باشید و بتوانید خودتان و مهارت هایی که دارید را به بهترین نحو معرفی کنید.این گام از سه گام استخدام شدن خیلی مهم است و شما باید علاوه بر اینکه یک متخصص طراحی سایت هستید از روابط عمومی بالایی برخوردار باشید و در مصاحبه ای که خواهید داشت از دانش و توانایی هایتان به خوبی صحبت کنید تا بتوانید استخدام شوید.

·         حالا می توانید درخواست استخدام کنید.

فرض می کنیم که شما یک متخصص هستید و یک رزومه قدرتمند هم برای خودتان ساخته اید.حالا ممکن است این سوال پیش بیاد که کجا باید دنبال کار بگردید؟شما می توانید به صورت سنتی در روزنامه ها و آگهی های استخدام به دنبال کار بگردید. اما یکی از بهترین روش هایی که می توانید به سرعت از آن نتیجه بگیرید ساخت حساب کاربری در وب سایت است.

این وب سایت جدیدترین فرصت های شغلی درشاخه های مختلف از جمله برنامه نویسی وب و طراحی سایت را به شما معرفی می کند کافیست به صفحه اصلی این وب سایت مراجعه کنید و شغل مورد نظرتان را جستجو کنید.

جدید ترین آگهی های استخدام در حوزه فعالیتتان را به شما نمایش می دهد که می توانید انها را بررسی کنید و طبق شرایطی که دارید مناسب ترین انها را انتخاب کنید.سعی کنید در این مرحله ملاکتان تنها پول و دستمزد بالا نباشد و استارت آپ های معتبر یا شرکت هایی که سابقه دارند را انتخاب کنیدهرچند که حقوق کمتری به شما بدهند.در ویدیوی آموزشی مربوط به کسب درآمد با طراحی سایت به روش کارمندی به صورت کامل این وب سایت را بررسی خواهم کرد.

بررسی روش های مختلف کسب درآمد با طراحی سایت

 ۱ – کار برای آژانس طراحی سایت(کارمندی)

شما می توانید به عنوان کارمند در شرکت طراحی سایت کار کنید و وقت خود را صرف طراحی وب سایت برای مشتری های شرکت کنید. کسب درآمد با حرفه طراحی سایت در این روش مزایای خاص خودش را دارد.به عنوان یک طراح سایت شاغل ، می توانید بدون هیچ دغدغه ای تمرکزتان را روی طراحی سایت و کسب درآمد با طراحی سایت بگذارید.

اگر در یک شرکت طراحی سایت استخدام شوید احتمالاً مبلغ مشخصی را به شما پرداخت می کنند،(بسته به کارفرما) علاوه بر آن احتمالاً مزایایی مانند مرخصی و بیمه درمانی نیز خواهید داشت.

مزایای کسب درآمد با طراحی سایت به روش کارمندی:

اگر بتوانید در یک شرکت معتبر استخدام شوید یک حقوق و بیمه ماهیانه دریافت می کنید و یک امنیت شغلی دارید, هر شرایطی هم که پیش بیایدوحتی شرکت دچار ضررشود شما هیچ مسولیت مالی در قبال شرکت نداریداین موضوع یکی از مهمترین مزیت های شغل کارمندی به حساب می آید.که می تواند روی تصمیم گیری شما تاثیر گذار باشد.

با کارمندی نهایتا شما می توانید بعد از یکی دو ماه به درآمد برسید(حقوق بگیرید) اما در روش هایی که در ادامه توضیح خواهم  داد ممکن است . زمان بیشتری لازم داشته باشید تا به درآمد از طراحی سایت برسیدو این موضوع هم می تواند یکی از مزایای شغل کارمندی محسوب شود.

اگر شما بخواهید شرکت خودتان را راه اندازی کنید و یا به روش های دیگری از طراحی سایت کسب درآمد کنید. ممکن است که تمام مسولیت ها متوجه شخص خود شما باشد اما یک کارمند شرح وظایفی دارد و تنها بخشی از مسولیت های پروژه بر دوش یک کارمند قرار می گیرد پس این یک مزیت برای شغل کارمندی به شمار می آید که می تواند از استرس و فشار بر روی شما بکاهد.

در این روش شما در کنار سایر کارمندان شرکت می توانید مهارت های خودتان راارتقاء دهید و کار تیمی را تجربه کنید مطمئن باشید حتی اگر کارمندی درآمد کمی هم برای شما داشته باشداین مزیت می تواند روی آینده شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد که صد البته به سعی و تلاش خود شما هم بستگی دارد.

معایب کسب درآمد از طراحی سایت به روش کارمندی :

 دربالا به مزایای کارمندی اشاره کردم در ادامه معایب و محدودیت هایی را که شغل کارمندی می تواند برای شما ایجاد کند به شما معرفی خواهم کرد.پس با ما همراه باشید.

قطعا وقتی که شما برای دیگران کار می کنید درآمد کمتری نسبت به زمانی که برای خودتان کار می کنید دارید اما اگردر شرکت معتبری استخدام شده باشید ممکن است که به مرور زمان ارتقاء شغلی پیدا کنید و درآمد بیشتری هم به جیب بزنید این به سطح توقع و سازگاری شما و همچنین تخصص شما بستگی دارد. در کل برای دیگران کار کردن موجب کاهش درآمد شما خواهد شد.

اگر شما برای خودتان کار کنید رییس خودتان هستید مدیریت زمان و نحوه انجام کار دست خودتان بوده و لازم نیست در این موارد به کسی پاسخگو باشید اما اگر کارمند جایی باشید آزادی عمل کمتری دارید و بیشتر باید رفتارهایتان را کنترل کنید شخصیت یک سری از دوستان به شکلی است که تحمل فضاهای اداری کارمندی را ندارند البته منظور این نیست که کار در این محیط ها می تواند سخت باشد شاید  برعکس برای بسیاری از دوستان کار در محیط های اداری راحت تر باشداما هستند کسانی که با کار مندی مشکل دارند و می خواهند که آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

وقتی که به عنوان یک کارمند استخدام می شویدفقط یک کارمند و یا در نهایت یک برنامه نویس ارشد هستید درست است که می توانید درآمد خودتان را بیشتر کنید اما رشدی که می کنید و سابقه و احترامی که به دست می آید بیشتر متوجه شرکت یا سازمانی خواهدبودکه برای آن کار می کنید. که ممکن است این شرکت متعلق به یک شخص باشداما وقتی که برای خودتان کار می کنید این رشد مستقیما روی شخص شما تاثیر می گذارد و می تواند شما را به جایگاه اجتماعی خوبی برساند پس اگر می خواهید شروع به درآمد زایی از برنامه نویسی وب کنید حتما به این نکات توجه کنیدو دقیقا مشخص کنید که چه سطح توقعی دارید.

۲- به عنوان یک مدیر سایت فعالیت کنید.

می توان گفت این گزینه به نوعی شبیه به گزینه قبلی است.با این تفاوت که در روش قبل شما پروژه های زیادی دریافت می کردید که وظیفه طراحی آن را بر عهده داشتید. اما در این روش مسئولیت تنها یک پروژه بر عهده شما خواهد بود.کار به عنوان یک مدیر سایت مزایا و معایب خودش را دارد.

مزایای کسب درآمد با طراحی سایت به روش مدیریت سایت

  • درآمد مداوم به عنوان یک کارمند حقوق و دستمزد.
  • بیشتر وقت خود را صرف طراحی و ارتقا سایت می کنید.
  • شما روی یک پروژه کار خواهید کرد که خیلی خوب می شناسید.

معایب کسب درآمد با طراحی سایت به روش مدیریت سایت

  • شما همان آزادی و انعطاف پذیری را که می خواهید به عنوان یک طراح آزادکار داشته باشید ، نخواهید داشت.
  • این روش هم به نوعی کارمندی به شمار می آید بنابراین وابستگی زمانی و مکانی دارید.
  • به اندازه ای که در روش اول تجربه کسب می کنید در این روش تجربه برای طراحی سایت کسب نخواهید کرد.

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید از طراحی سایت کسب درآمد کنید روش فریلنسینگ یافریلنسری است. در این روش شمامی توانید با ایجاد حساب کاربری و ساخت یک رزومه مناسب در وب سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند با کار در منزل به درآمد های خوبی برسید. داشته ایم دوستانی را که توانسته اند با سعی و تلاش درآمد های بسیارخوبی را از این روش به دست بیاورند.

یکی از دوستان که در این زمینه فعالیت می کند توانسته  ماهیانه بالای ۱۰ میلیون تومان کسب درآمد از سایت های فریلنسری را تجربه کند.در ویدیوی فریلنسر کیست و فریلنسینگ چیست؟ به صورت کامل پروژه هایی را که برای شخص من در طول یک ماه ارسال شده بررسی خواهیم کرد.در این ویدیو شما متوجه خواهید شد که چطور می توانید با داشتن تخصص در زمینه طراحی سایت به راحتی به درآمد ماهیانه بالای ۱۰ میلون تومان برسید.

کسب درآمد از طریق طراحی سایت

با پیشرفت روز به روز تکنولوژی و دسترسی همه مردم در سرتاسر دنیا به اینترنت، اینترنتی شدن مشاغل بیش از هر زمانی در حال اتفاق افتادن است. تقریبا هر شرکت یا موسسه ای تمایل دارد وب سایت مخصوص به خودش را در اینترنت داشته باشد تا به واسطه آن بتواند به صورت مستقیم با مشتریان خود تعامل داشته باشد. در ضمن، تمایل مردم به خرید اینترنتی از گذشته خیلی بیش تر شده و همین موضوع باعث می‌شود بازار دیجیتال مارکتینگ بسیار داغ باشد که یکی از مهم ترین وسیله های آن یک وب سایت کارآمد است.

همه ما می‌دانیم که در حال حاضر بازار سنتی و روش سنتی فروش کالا روز به روز در حال کمرنگ تر شدن است و همین موضوع است که باعث شده تا تعداد وب سایت هایی که در سر تا سر دنیا در اینترنت فعال هستند به بیش از یک میلیارد برسد! پتانسیل بسیار بالایی که در این عرصه یعنی طراحی وب سایت وجود دارد، باعث شده تبدیل به حرفه ای شود که امکان کسب درامد از آن بسیار بالا است و این مسئله بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما سوال اصلی که در این جا مطرح می‌شود این است که:‌

چگونه با طراحی سایت کسب درآمد کنیم؟

با توجه به مسائلی که گفته شد اگر انگیزه کسب درامد با طراحی وب سایت را دارید، خوب است این خبر خوب را بشنوید که راه های کسب درامد از این طریق بسیار گسترده، متنوع و زیاد است. برای شروع کسب درآمد اینترنتی از طراحی وبسایت باید یک مایند مپ یا نقشه ذهنی داشته باشید که به شما در مسیر یابی این راه سخت ولی جذاب کمک کند. برای کسب کردن درآمد از طریق وب سایت باید چند پله مخصوص را طی کنید که اولین پله از آن ها این است که به یک پروفشنال و یک فرد متخصص و حرفه ای تبدیل شوید.

اولین قدمی که در راستای حرفه ای شدن باید برداشته شود، بحث آموزش و یادگیری است. یادگیری لزوما با گذراندن کلاس های آموزشی اتفاق نمی‌افتد. به خصوص در زمینه طراحی وب سایت ویدیوهای آموزشی رایگان با محتوای بسیار ارزشمند در اینترنت وجود دارند که با کمی دانش زبان انگلیسی می‌توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید و به جای پرداخت هزینه های زیاد کلاس ها تنها هزینه اینترنت خود را پرداخت نمایید.

در واقع با سرمایه گذاری کردن روی تلاش خودتان می‌توانید به راحتی و بدون صرف هزینه تمام آموزش های لازم را دریافت نمایید. آموزش های کارآمدی به زبان انگلیسی در یوتیوب یافت می‌شود که می‌تواند برایتان بسیار موثر باشد.

اما دقیقا چه چیزی را باید یاد بگیریم؟

مهارت های طراحی سایت شامل موارد بسیاری می‌شود که از میان آن ها می‌توان به آشنایی با زبان های برنامه نویسی مخصوص وب مانند زبان برنامه نویسی HTML اشاره کرد. که در مقاله به این موضوع پرداخته ایم. همچنین شما به عنوان یک طراح وب سایت باید با سیستم های مدیریت محتما مثل Word Press، Joomla و Drupal و به طور کلی تمام پلتفرم های الکترونیکی آشنا باشید. باید شناخت خوبی نسبت به تجربه و رابطه کاربری داشته باشید و همچنین دانش خوبی درباره CMS داشته باشید.

عرصه رقابت در طراحی وب سایت به علت شناخته شدن این حرفه به عنوان یک پتانسیل فوق العاده برای درامد زایی بسیار تنگ است و بنابراین، تنها تقاضای شروع کار در این حرفه به صرف داشتن اطلاعات و مهارت هایی در این زمینه ها کافی نیست. یکی از مهم ترین مسائلی که باعث می‌شود شما بتوانید به عنوان یک طراح وب سایت به کسب درامد های بالا بپردازید داشتن رزومه کاری مناسب و معقول است.

این رزومه کاری محدود به مهارت های شما نمی‌شود و باید نمونه کار داشته باشید. توجه کنید که تمام مهارت های خود را در رزومه ذکر کرده و در عین حال از اغراق و بزرگنمایی در نوشتن رزومه خود خودداری کنید. شاید این موضوع به نظرتان خیلی مهم نیاید اما روابط عمومی خوب یکی از نکاتی است که قطعا به استخدام شدن شما در یک مووسسه، سازمان یا شرکت کمک خواهد کرد. شما باید توانایی این را داشته باشید که درباره مهارت ها و زرومه خودتان خوب صحبت کرده و این را هنگام مصاحبه به کارفرما انتقال دهید.

تمام این مسائل بعد از یادگیری مهارت های مورد نیاز برای طراحی سایت می باشد ، برای شروع همین حالا مقاله را مطالعه کنید.

کجا به دنبال کار باشیم ؟

نکته بعدی که باید موقع شروع به کسب درامد از طراحی وب سایت در نظر بگیرید انتخاب محل مناسب برای جویا شدن کار است. در واقع بسیاری از افراد اصلا نمی‌دانند که کجا می‌توانند دنبال یک کار خوب متناسب با توانایی های خود باشند. بیست الی سی سال قبل بهترین روش پیدا کردن مکان مناسب برای استخدام روزنامه های کاریابی بودند. اما امروزه و در دنیای مدرن بهتر است در آگهی های اینترنتی دنبال کار مناسب خود بگردید.

یکی دیگر از روش های بسیار خوبی که برای پیدا کردن کار پیشنهاد می‌شود ایجاد یک پروفایل کاری است. وب سایت های زیادی برای این منظور طراحی شده اند که با ساخت یک اکانت کاربری و اضافه کردن رزومه خود می‌توانید کسانی را که ممکن است به مهارت های شما نیاز داشته باشند را جذب کنید. از میان این وب سایت ها می‌توان به جابینجا و پونیشا اشاره کرد که البته وب سایت پونیشا بیش تر مناسب کسانی است که پروژه ای کار می‌کنند و جابینجا برای کسانی مفید تر است که قصد استخدام دارند.

وب سایت های دیگری مانند ای استخدام و کاریاب نیز به طور اختصاصی برای این منظور طراحی شده اند اما سایت هایی مانند دیوار و شیپور نیز این امکان را برای شما فراهم می‌کنند. همچنین شما می‌توانید در تمام وب سایت های معرفی شده جدیدترین فرصت های شغلی که متناسب با مهارت خودتان است را به طور منظم ببینید تا از شانس های بهتری که برایتان پیدا می‌شود نیز جا نمانید. گفتنی است که در شروع کار شاید بهتر باشد از اول ملاکتان را روی دستمزد و جنبه مالی قضیه نگذارید. کار کردن برای شرکت ها و موسسات معتبر حتی با دستمزد کم تر می‌تواند به شما کمک کند اینده ای پرسود تر داشته باشید.

کار کردن در شرکت های طراحی سایت

یکی از روش های کسب درامد از طریق استخدام شدن در شرکت های مختلف جهت انجام کارهای مربوط به طراحی وب سایت آن هاست. در واقع نوعی از کارمندی محسوب می‌شود که مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد. اگر بخواهید کارمند یک کشرکت طراحی وب سایت باشید باید برای مشتریان آنشرکت طراحی انجام دهید.

از مزایای این شیوه کار کردن می‌توان به امنیت شغلی اشاره کرد. به خصوص در شرکت های معتبر می‌توانید از بابت حقوق و بیمه و مزایایی که دارید خیالتان را آسوده کنید. همچنین مطمئن هستید که در ضرر های شرکت سهیم نیستید و در صورت ورشکستگی مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

از طرفی می‌توانید به سرعت حقوق دریافت کنید و دردسر های انتظار برای به بار نشستن یک وب سایت شخصی را نخواهید داشت. هر ماه مبلغی به عنوان حقوق دریافت می‌شود و این دریافتی ها بسته به شما، مهارت ها و رزومه شما و همچنین شرکتی که در آن استخدام شده اید نهایتا بعد از دو ماه آغاز خواهد شد.

مزیت دیگری که در شیوه کارمندی نسبت به شیوه ای که در ادامه قصد بررسی آن را داریم وجود دارد این است که مسئولیت شما به مراتب کم تر است. شرح وظایف خاصی دارید که فشار زیادی را به شما اعمال نکرده و باعث سختی شما نخواهد بود و همچنین بار تمام کار ها به دوش شما نخواهد افتاد.

مهم ترین مزیت کار کارمندی

مهم ترین مزیت کارمندی این است که وقت کافی برای کسب کردن تجربه و همچنین به روز رسانی مهارت های خود را خواهید داشت. کار تیمی که در طراحی وب سایت به صورت کارمندی انجام می‌دهید تاثیر به سزایی در رشد و ارتقای شما هم از لحاظ حرفه ای و هم از لحاظ شخصیتی خواهد داشت. با وجود مزایای وسوسه کننده ای که درباره کارمندی ذکر شد معایبی دارد که احتمالا باعث می‌شود رغبت افراد نسبت به این شیوه کار کردن کمتر و کمتر شود.

دکمه بازگشت به بالا