اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

سامانه نوبت دهی انلاین طلاق توافقی

معرفی سامانه تصمیم، ورود به سامانه، ثبت نام و پیگیری ثبت نام

با توجه به اینکه هر یک از زوجین برای انجام مراحل طلاق خود می بایست که به کمک بهترین وکیل کیفری در تهران؛ به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کنند و این مراجعات ممکن است باعث ایجاد ازدحام شود، سامانه ای به نام سامانه تصمیم راه اندازی شده است تا هر یک از زوجین قبل از مراجعه به مراکز مربوط به طلاق، نوبت اینترنتی دریافت کنند. سامانه تصمیم طلاق به نشانی اینترنتی zaman.behzisti.net​، سامانه ای است که به تازگی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شده است. با توجه به اهمیت این سامانه، در ادامه مقاله توضیحات کاملی در خصوص ورود به این سامانه، ثبت نام در سامانه اینترنتی طلاق و پیگیری ثبت نام توضیح داده شده است.

معرفی سامانه تصمیم طلاق

اخیرا برای استناد قانون حمایت از خانواده، توافقی میان دادگستری و سازمان بهزیستی ایجاد شده که زوج و یا زوجین قبل از مراجعه به دادگاه جهت درخواست طلاق توافقی، با ورود به سایت تصمیم طلاق به نشانی اینترنتی zaman.behzisti.net درخواست خود را به ثبت برساند. با ثبت درخوای زوج و یا زوجه در این سامانه و دیافت نوبت اینترنتی جهت حضور در دادگاه، انها در زمان مشخصی به این مراکز مراجعه کرده و برای مشاوره و مددکاری ارجاع می شوند.

با ثبت درخواست طلاق توافقی در سامانه تصمیم، قاضی زوجین را ابتدا به مراکز مشاوره ارجاع داده و سپس پس از اتمام جلسات مشاوره در خصوص پرونده تصمیم گیری می کند و اگر زوجین بدون دریافت نوبت از ان سایت و عدم مراجعه به مشاور جهت ثبت درخواست طلاق خود اقدام کنند کار آنها به تعویق خواهد افتاد.

راهنمای ورود به سامانه تصمیم طلاق

کلیه افرادی که قصد دارند برای انجام مراحل طلاق خود به مراکز مربوطه مراجعه کنند، می توانند به جای مراجعه بدون نوبت، به سایت تصمیم طلاق وارد شوند و از طریق این سایت نوبت اینترنتی دریافت نمایند. این سامانه زیر نظر سازمان بهزیستی کشور در حال فعالیت می باشد. دقت داشته باشید که برای دریافت نوبت طلاق در سراسر کشور، می توانید به سایت تصمیم طلاق به نشانی اینترنتی zaman.behzisti.net وارد شوید، چرا که این سایت امکان دریافت نوبت برای تمامی استان های کشور را فراهم کرده است. نحوه ورود به سامانه تصمیم طلاق به شرح زیر می باشد:

ابتدا وارد سایت تصمیم طلاق به آدرس zaman.behzisti.net شوید. حال می توانید از طریق نقشه اقدام به دریافت نوبت طلاق به صورت اینترنتی در استان محل سکونت خود کنید.

ثبت درخواست طلاق اینترنتی از سامانه تصمیم

سامانه تصمیم سازمان بهزیستی با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به زوجینی که قصد مراجعه به مراکز مربوطه برای طلاق را دارند، روی کار آمده است. در صورتی که زوجین قصد دریافت طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و … را دارند می توانند به سایت طلاق تصمیم  به نشانی اینترنتی zaman.behzisti.net وارد شوند و نوبت دهی اینترنتی دریافت نمایند.

در نوبت دهی اینترنتی سامانه تصمیم، امکان تعیین کردن تاریخ و ساعت مراجعه نیز وجود دارد. برای ثبت درخواست طلاق اینترنتی از سامانه تصمیم به روش زیر پیش بروید.

پس از اینکه به سامانه تصمیم سازمان بهزیستی کشور وارد شدید، استان مورد نظر خود را بر روی نقشه پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

در مرحله بعدی، شما می بایست که فرم مربوط (اطلاعات هویتی زوج و زوجه ) به درخواست دریافت نوبت را در این سامانه تکمیل کنید. دقت داشته باشید که تمامی اطلاعات را به درستی وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات می بایست بر روی گزینه «ثبت درخواست» کلیک کنید.

در مرحله بعدی، کافیست که تاریخ و ساعت پذیرش مورد نظر خود را وارد کنید. پس از تکمیل فرم مربوط به تاریخ و ساعت پذیرش بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

در مرحله آخر، می بایست که اطلاعات وارد شده خود را به دقت بررسی کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده شما صحیح می باشند، بر روی گزینه «اطلاعات فوق را تایید می نمایم» کلیک کنید.

در انتها یاید اطلاعات وارد شده را تایید نمایید،سپس نوبت شما در این سامانه ثبت خواهد شد و یک کد پیگیری به شما تحویل داده می شود که لازم است آن را یادداشت نمایید.

ورود به سامانه نوبت دهی آنلاین طلاق توافقی

کلیه زوجینی که قصد دارند برای دریافت طلاق توافقی به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کنند، می توانند با ورود به سامانه تصمیم به نشانی اینترنتی zaman.behzisti.net نوبت اینترنتی برای مراجعه حضوری خود دریافت کنند. این سامانه امکان دریافت نوبت آنلاین طلاق را برای انواع طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و … را فراهم کرده است. لازم به ذکر است که سایت تصمیم طلاق سازمان بهزیستی این امکان را به زوجین می دهد که تاریخ و ساعت مناسب مراجعه خود را مشخص کنند تا در همان تاریخ و ساعت مشخص شده به مرکز مربوطه مراجعه کنند.

پیگیری ثبت طلاق در سامانه تصمیم

پس از ثبت نوبت در سایت تصمیم، افراد یک کد پیگیری دریافت می کنند. در حال حاضر، امکان پیگیری نوبت اینترنتی دریافت شده در سامانه تصمیم طلاق نیست، اما بهتر است که افراد بعد از دریافت نوبت اقدام به یادداشت کردن کد پیگیری دریافت شده کنند تا در صورتی که بعدا با مشکلی مواجه شدند، کد پیگیری نوبت اینترنتی خود را در اختیار داشته باشند. دقت داشته باشید که برای هر یک از نوبت های اخذ شده از سوی این سامانه یک کد پیگیری مجزا صادر خواهد شد و نگهداری و این کد پیگیری تا روز مقرر برای زوجین لازم است تا در صورت لزوم برای ارائه آن اقدام نمایند.

تعریف ثبت نام الکترونیکی طلاق توافقی

از دیر باز تا امروز عرف جامعه ما و دین اسلام با طلاق و جدایی زن و شوهر به سختی برخورد کرده است و همیشه تلاش بر این بوده که زن و شوهر را از جدایی منصرف کرده و بین آن ها صلح و آشتی بر قرار کنند در زمان های قدیم ریش سفیدان و بزرگان فامیل یا محله یا شهر این وظیفه را برعهده داشتند که بین زوجین وساطت کنند و از طلاق و جدایی جلوگیری کنند. اما امروزه با پیشرفته شدن جامعه و بالاتر رفتن سطح فرهنگ عمومی مردم به این نتیجه رسیده اند که برقراری صلح و آشتی بین زن و شوهر کاری تخصصی است و نیاز به داشتن علم روانشناسی دارد و تنها مشاوره خانواده شاید بتواند به حفظ بنیان خانواده کمک کند.

اخیرا بایستی زن و مردی که تصمیم به طلاق می گیرند چه توافقی چه غیر توافقی در ابتدای کار چندین جلسه مشاوره بروند تا اگر سوتفاهم و مشکل قابل حلی داشتند از طلاقشان جلوگیری شود در غیر این صورت اگر آخرین راه کار طلاق باشد با صدور گواهی عدم انصراف از طلاق از طرف مرگز مشاوره و صدور گواهی عدم امکان سازش از دادگاه خانواده بتوانند از یکدیگر جدا شوند. در ادامه این مقاله ضمن تعریف ثبت نام الکترونیکی طلاق توافقی تمامی مراحلی که بایستی برای این ثبت نام طی شود بیان شده است.

ثبت نام طلاق توافقی چیست؟

منظور از ثبت نام طلاق توافقی این نیست که فقط زوجینی که تصمیم به جدایی به صورت توافقی دارند باید این کار را انجام دهند ، خیر بلکه کلیه زوجینی که خواهان طلاق هستند نیاز دارند که در اولین مرحله قبل از دادن دادخواست طلاق در سامانه تصمیم یا همان ثبت نام الکترونیکی برای تعیین وقت مشاوره طلاق ثبت نام کنند .

 سامانه تصمیم به منظور حفظ بنیان خانواده با توافق دادگستری و سازمان بهزیستی به وجود آمده است .چه درخواست باشد چه از جانب زن باشد و چه از طرف مرد باشد قبل از ارائه دادخواست زوجین باید یه صورت الکترونیکی در سامانه تصمیم ثبت نام کنند .

با ثبت نام در این سامانه و دادن مشخصات و آدرس و تاریخ و ساعت مورد نظر به آن ها یک کد رهگیری و وقت مشاوره داده می شود که در روز مشاوره زوجین بایستی با در دست داشتن مدارک شناسایی برای احراز هویت به مرکز مشاوره تعیین شده جهت مشاوره قبل از طلاق بروند .

منبع:

سایت وکیلچی

@KevinOKeefe

دکمه بازگشت به بالا