عمومیکسب و کار ویژه

کلید سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

قطعا موفقیت در یک آزمون استخدامی آنهم با این استقبال و تعداد بالای شرکت کننده می تواند سخت باشد. اما با مطالعه منابع و سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ ارائه شده توسط سرزمین استخدام این مهم می تواند دست یافتنی تر از هر زمان دیگری باشد.

سوالات استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

منابع آزمون :

آزمون استخدامی در قالب دو دفترچه سوال عمومی و تخصصی برگزار می گردد. سرزمین استخدام تلاش نموده است تا در بخش تخصصی تمامی رشته  های مهم را بگنجاند اما چنانچه در جدول ذیل رشته خود را مشاهده نمی فرمائید می توانید در انتهای همین مطلب در بخش نظرات آنرا اطلاع داده تا منابع رشته شما نیز به این بخش اضافه گردد.

نوع سوالات و منابع ریز منابع و رشته ها
بخش عمومی زبان و ادبیات فارسی ، زبان انگلیسی عمومی ، مهارت های کامپیوتری ، اطلاعات عمومی و مبانی قانونی ، هوش و استعداد ، ریاضیات و آمار ، معارف اسلامی و احکام
بخش تخصصی منابع رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، منابع رشته حسابداری و امور مالی ، منابع رشته حقوق ، منابع رشته امور اداری ، منابع رشته مدیریت ، منابع رشته بهداشت حرفه ای ، منابع رشته مهندسی برق ، منابع رشته مکانیک ، منابع رشته عمران ، منابع رشته حراست ، منابع رشته امور دفتری ، منابع رشته کارشناس آمار ، منابع رشته بهداشت محیط

جدول مشاغل مهم در آزمون استخدامی وزارت بهداشت

عنوان شغلی منابع تخصصی
حسابدار

کارشناس امور مالی

اصول حسابداری ۱ و ۲ ، حسابداری میانه و پیشرفته ، حسابداری دولتی و بخش عمومی ، بودجه، قانون محاسبات عمومی و قانون تناقضات ، مدیربت مالی
متصدی امور دفتری و بایگانی مبانی علم اقتصاد، مبانی رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی، مالیه عمومی و بودجه ریزی، مبانی روان شناسی، مبانی جامعه شناسی
کارشناس منابع انسانی تئوری های مدیریت و تجزیه و تحلیل سیستم ها، مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی، تئوری های مدیریت دولتی، حقوق اداری و قانونی خدمات کشوری
کارشناس طراحی و تحلیل نرم افزار برنامه نویسی پیشرفته ++c  ، مهندسی نرم افزار، شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه ، پایگاه داده ها

سوالات عمومی آزمون استخدامی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۴۰۲

در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرایط عمومی و اختصاصی برای متقاضیان در نظر گرفته می شوند و بر اساس آن ‌ها معلوم می گردد که این افراد قابلیت ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی را خواهند داشت یا خیر. متقاضیان نیز قبل از اقدام به هرکاری می بایست تمام شرایط استخدام وزارت بهداشت در هر دو مجموعه را با توجه به دفترچه آزمون استخدامی مطالعه کنند و در صورت دارا بودن همه آن ها در آزمون ثبت نام کنند.

شرایط عمومی لازم در استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲ شامل موارد زیر است:

اعتقاد به دین اسلام

دارا بودن تابعیت ایرانی

داشتن کارت معافیت و یا کارت پایان خدمت سربازی

پایبند به قوانین و دستورات اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم سوء سابقه کیفری

عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات

دارا بودن سلامت جسمانی و روانی با تایید نظر کمیسیون پزشکی

استخدام نبودن و کار در یکی از دستگاه های اجرایی کشور

در کنار شرایط عمومی، شرایط اختصاصی از جمله شرایط سنی و معدل نیز در محدودیت سازی شرکت یا عدم شرکت در آزمون تاثیرگذار خواهد بود. این شرایط عبارت است از:

سن که از اصلی‌ ترین شرایط شرکت در آزمون است، با توجه به مدرک تحصیلی این گونه تفکیک می شود که محدودیت سنی مدرک دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل سن ۲۰سال تمام و حداکثز سن ۴۰ سال تمام (متولدین از ۱۳۶۲/۶/۲۱ تا ۱۳۸۲/۶/۲۱) و دارندگان مدرک دکتری باید حداکثر ۴۵ سال تمام (متولدین از۱۳۸۷/۶/۲۱ تا ۱۳۸۲/۶/۲۱)داشته باشند. در غیر این صورت توانایی شرکت در آزمون را نخواهند داشت. این در حالی است محدودیت سنی در فرزندان شهدا، آزادگان، اسیران و … اثر ندارد.

بر اساس برخی رشته ها، شرایط اختصاصی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال داوطلبان شرکت در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید حتما دارای گواهینامه پایان انجام دوره یا معافیت در رشته هایی که طرح اجباری دارند، باشند. با این حال اگر طرح به صورت اختیاری باشد، این افراد باید گواهی انصراف از دانشگاه محل طرح را داشته باشند.

متقاضیان شغل فوریت های پزشکی نیز باید دارای آمادگی جسمانی و حداقل قد 175سانتی متر، شاخص توده بدنی BMI کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۱۹ برای داوطلبان مرد و کمتر از ۲۵ و بیشتر از ۱۹ برای داوطلبان زن باشند . به منظور آگاهی دقیق تر از شرایط هر کدام از رشته های مورد نظر جهت اطمینان بهتر است توضیحات دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1402 به صورت کامل مطالعه شود.

استخدام وزارت بهداشت با مدرک دیپلم ۱۴۰۲

سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۴۰۲ : به طور کلی وزارت بهداشت در سال های گذشته در چندین شغل اقدام به جذب نیرو با مدرک دیپلم کرده است اما امسال داوطلبان دارای مدرک دیپلم تنها مجاز به انتخاب شغل نگهبانی در آزمون استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲  هستند.

برخی دانشگاه ها و موسسات برای جذب نیروی نگهبان اعلام نیاز کرده اند و دارندگان مدرک دیپلم تمام رشته ها  مجاز به ثبت نام در آزمون هستند. با توجه به اینکه در سال های گذشته عناوین شغلی بیشتری برای داوطلبان آزمون استخدام وزارت بهداشت با مدرک دیپلم در نظر گرفته شده بود میتوان گفت در سال های آینده احتمال این وجود دارد که دانشگاه ها و موسسات بیشتری برای عناوین شغلی خدماتی نیز امکان ثبت نام را قرار دهند.

رشته های مورد نیاز ثبت نام استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

رشته های شغلی ارائه شده در آزمون های استخدامی وزارت بهداشت بر اساس نوع نیاز هر استان متفاوت است که در راهنمای ثبت نام این آزمون قید می شود. برای هر عنوان شغلی، رشته های تحصیلی مربوط به آن در نظر گرفته شده است که متقاضی باید این دو را بررسی و در صورت دارا بودن شرایط، اقدام به ثبت نام در یکی از این رشته های شغلی کند.

شرکت کنندگان به راحتی می توانند رشته تحصیلی خود را با آن چه که هر عنوان شغلی مورد نیاز دارد، مقایسه کنند و در صورت دارا بودن تمام شرایطی که بیان شده است، آن را انتخاب کنند. تمامی رشته های مورد نیاز ثبت نام استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ در دفترچه ثبت نام قرار داده شده است و داوطلبان برای ثبت نام می بایست رشته های شغلی و تحصیلی که مجاز به ثبت  نام هستند را در دفترچه بررسی کنند و سپس ثبت نام خود را انجام دهند. از جمله رشته های مهم و پر طرفدار در هر دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد.

رشته شغلی مامایی

دندانپزشک

پرستار

کارشناس اتاق عمل

پزشک عمومی

کارشناس تجهیزات پزشکی

در ابتدا در دفترچه راهنما، عناوین شغلی مورد نیاز به همراه مواد آزمون مختص به هر کدام از آن ها قرار گرفته است تا شرکت کنندگان از مواد آزمونی هر کدام از رشته های شغلی که مد نظر دارند، آگاهی داشته باشند. این در حالی است که در ادامه راهنمای آزمون استخدامی وزارت بهداشت، فهرست شغل ها در کنار اطلاعاتی دیگر همچون: محل خدمت، شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به هر کدام از عناوین شغلی و تعداد و جنسیت نیز آورده شده است.

دکمه بازگشت به بالا