علم و سلامتکسب و کار ویژه

انواع قهوه در کافی شاپ + اصطلاحات مهم هرکدام

در کافی‌شاپ‌ها، انواع مختلفی از قهوه‌ها قابل یافتن هستند. در زیر، به برخی از انواع قهوه‌های معروف در کافی‌شاپ‌ها و اصطلاحات مهم آنها اشاره می‌کنم:

  1. اسپرسو (Espresso):

اسپرسو قهوه‌ای تقویت‌شده و مرکب از یک شات اسپرسو کوچک است. در کافی‌شاپ‌ها، این قهوه به تنهایی سرو می‌شود یا به عنوان پایه برای سایر نوشیدنی‌ها مانند کاپوچینو و لاته استفاده می‌شود.

– اصطلاحات مهم:

– ریسترِتو (Ristretto): یک شات اسپرسو با حجم کمتر و طعم تلختر.

– لونگو (Lungo): یک شات اسپرسو با حجم بیشتر و طعم کمتر تلخ.

  1. کاپوچینو (Cappuccino):

کاپوچینو یک مخلوط از اسپرسو، شیر گرم و کف شیر است. این نوشیدنی با استفاده از بخار شیر تا حدی خاموش می‌شود تا بر روی سطح قهوه یک لایه کرمی تشکیل شود.

– اصطلاحات مهم:

– دوبله (Double): دو برابر مقدار اسپرسو و شیر در کاپوچینو.

– موکا (Mocha): کاپوچینو با اضافه کردن شیره شکلات یا شکلات راسته.

  1. لاته (Latte):

لاته نیز مانند کاپوچینو از مخلوط اسپرسو و شیر گرم تشکیل شده است، اما در لاته نسبت شیر بیشتر است و بر روی قهوه لایه کرمی کمتری دارد.

– اصطلاحات مهم:

– لاته ماکیاتو (Latte Macchiato): مخلوطی از شیر گرم و اسپرسو که لایه اسپرسو روی شیر قرار می‌گیرد.

– لاته باریستا (Barista Latte): یک لاته معمولی که با آرایش و طرح‌های خاصی از قهوه‌ساز آرایش می‌یابد.

  1. موکا (Mocha):

موکا یا موکاچینو به مخلوطی از قهوه اسپرسو، شیر گرم و شیرهٔ شکلات یا شکلات راسته می‌گویند. طعم شیره شکلات به موکا طعم شیرین تری می‌بخشد.

– اصطلاحات مهم:

– وایت موکا (White Mocha): موکا با اضافه کردن شیره شکلات سفید به جای شکلات راسته.

  1. آمریکانو (Americano):

آمریکانو یک نوشیدنی قهوه‌ای است که از یک شات اسپرسو و آب جوش تهیه می‌شود. با اضافه کردن آب جوش به اسپرسو، نسبت قهوه به آب افزایش می‌یابد و طعم تلخ اسپرسو کمتر می‌شود.

  1. فلات وایت (Flat White):

فلات وایت نوشیدنی‌ای است که از یک شات اسپرسو و شیر گرم تهیه می‌شود. با تفاوت اصلی آن که در فلات وایت، لایه کرمی کمتری روی قهوه وجود دارد و شیر گرم به صورت یکنواخت در قهوه ترکیب می‌شود.

  1. کافه موکا (Caffé Mocha):

کافه موکا یک نوشیدنی شیرین و مزه‌دهنده است که از قهوه اسپرسو، شیر گرم و شیره شکلات تهیه می‌شود. این قهوه با طعم شیره شکلات و شیر گرم لذت بخش است.

  1. فراپچینو (Frappuccino):

فراپچینو یک نوشیدنی خنک قهوه‌ای است که بر اساس بسته‌بندی و مارک تجاری استارباکس شهرت یافته است. این نوشیدنی شامل قهوه اسپرسو، یخ، شیر و شیره شکر است که به خوبی هم‌زنی می‌شود و نوشیدنی خنک و خوشمزه‌ای را ایجاد می‌کند.

  1. ماکیاتو (Macchiato):

ماکیاتو یک نوشیدنی قهوه‌ای است که از یک شات اسپرسو و یک قاشق چایخوری شیر گرم تهیه می‌شود. شیر گرم به طور ملایم روی اسپرسو ریخته می‌شود تا یک لایه کرمی کوچک بر روی قهوه ایجاد شود.

این تنها چند نمونه از انواع قهوه‌ها و اصطلاحات مهم آنها در کافی‌شاپ‌ها بودند. که میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت قهوه پرشین مراجعه کنید. البته، در هر کافی‌شاپ ممکن است نوشیدنی‌های دیگری نیز وجود داشته باشد و هر کافی‌شاپ ممکن است اصطلاحات یا نام‌های خاص خود را برای قهوه‌ها داشته باشد. بنابراین، همیشه به منوی کافی‌شاپ مربوطه مراجعه کنید تا انواع قهوه‌ها و اصطلاحات مهم آنها را بررسی کنید.

دکمه بازگشت به بالا