عمومی

ماشین ریش تراش خوب و عالی چی بخریم؟

خرید ماشین ریش تراش خوب و عالی
انتخاب هوشمندانه ماشین ریش تراش

ماشین ریش تراش، عصای دست آقایان

از آنجایی که ماشین های ریش تراش، جزو مهم ترین وسایل شخصی آقایان میباشند، به هنگام خرید آن ها باید بسیار دقت کنیم. شما هم اگر قصد خرید ماشین ریش تراش را دارید مدل های بی شماری را می بینید که قطعا سردرگم می شوید. برای یک انتخاب هوشمندانه توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

تا حدود صد سال قبل، از تیغ اصلاح، برای اصلاح صورت استفاده می شد اما نزدیک چند دهه  است که ماشین های ریش تراش جای تیغ را گرفته اند. اولین ماشین ریش تراش حدود هفتاد سال پیش ساخته شد. اولین سازندگان این ماشین ها کمپانی های فیلیپس و رمینگتون بودند. یکی از عوامل گسترش استفاده از ریش تراش ها، بالا رفتن آگاهی مردم از اثرات مخرب ریش تراش های سنتی بود. از جمله ی این اثرات مخرب، تولید حجم انبوهی زباله ی پلاستیکی بود که باعث آلودگی محیط زیست میشد. اثر مخرب دیگر ایجاد زخم و بریدگی در پوست، اولین سد دفاعی بدن بود.

ماشین ریش تراش خوب و عالی چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین اجزای این ماشین ها، تیغه ی آنهاست. ماشین های ریش تراش بر اساس نوع تیغه به دو دسته تقسیم می شوند: ماشین ریش تراش دوار و ماشین ریش تراش فویلی. بطور قطعی نمیتوان گفت کدام نوع بهتر است. بنابراین ما ویژگی هر دو نوع را بیان می کنیم تا شما بسته به نیاز خود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

ماشین ریش تراش دوار: تیغه های دایره ای شکل این ماشین کم خطرترین اصلاح را فراهم می کنند و گزینه های امنی هستند. این نوع ماشین ریش تراش تیغه هایی انعطاف پذیر به شکل دایره دارد که به آسانی در تمام جهت ها حرکت کرده و باعث اصلاح تمام قسمت های صورت می شود. این نوع ماشین های ریش تراش حتی ضخیم ترین مو ها را اصلاح میکنند. این نوع ماشین ها کم سر و صدا هستند اما در افراد با پوست حساس، ممکن است کمی التهاب ایجاد کنند. این نوع ریش تراش ها برای موهای کوتاه واستفاده ی روزانه مناسب نیستند. همچنین برای ایجاد خط ریش زیاد مناسب نیستند.

ماشین ریش تراش فویلی: این نوع ماشین های ریش تراش، تیغه های متعددی در پشت ورقه های فلزی سوراخ مانند دارند. این قسمت فویلی مانع از  لمس مستقیم پوست توسط تیغه می شود. وجود تیغه های متنوع منجر به یک اصلاح تمیز و سریع می شود. قسمت فویلی موها را بلند می کند و تیغه ها کار اصلاح را انجام می دهند. این نوع ماشین ریش تراش حرکات رفت و برگشتی دارد. اما نسبت به نوع دوار پر سر و صدا هستند. این نوع ریش تراش ها معمولا سبک وزن تر از انواع دوار هستند. زمان اصلاح با ریش تراش فویلی بیشتر از دوار است.

یک ریش تراش خوب باید طراحی شکیل و ارگونومیک داشته باشد.  طراحی ریش تراش باید به گونه ای باشد که به آسانی در دست جا بگیرد و در صورت استفاده برای زمان زیادی مثل یک ساعت، باعث خستگی نشود.

یک ماشین ریش تراش خوب، باید سبک باشد تا جابجایی و حمل و نقل آن آسان باشد. بیشتر ریش تراش ها قابل شارژ هستند. ماشین ریش تراشی که قابلیت شارژ با سیم را داشته باشد گزینه ی بهتری است. زیرا هنگام شارژ شدن توسط سیم شما میتوانید از آن استفاده کنید. ضد آب بودن قابلیت بسیار مثبتی در بعضی ماشین های ریش تراش است که شما می توانید در کنار اصلاح خشک، با استفاده از ژل یا فوم صورت خود را اصلاح کنید. اگر ماشین ریش تراش قابلیت اصلاح خط ریش را داشته باشد، دیگر نیازی به تهیه ی دستگاه جداگانه برای این منظور نیست.

در ادامه قصد داریم چند نوع ماشین ریش تراش  پرطرفدار، با کیفیت و مناسب را که در فروشگاه شیک فام موجود هستند را معرفی کنیم.

ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل ES-ST25:

ماشین ریش تراش پاناسونیک
ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل ES-ST25

ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل ES-ST25 سری هایی با تکنولوژی نانو و برش مستقیم دارد. تیغه های این ماشین ریش تراش، ضد زنگ بوده و در برابر رطوبت مقاوم است. تیغه ها با زاویه ای حدود سی درجه قرار گرفته اند که باعث می شود صورت شما، کامل تمیز شود. شما می توانید از این ماشین ریش تراش، هم بصورت خشک و هم مرطوب زیر دوش هم استفاده کنید.

این ماشین کاملا ضدآب است و در صورت کثیف شدن، به راحتی می توان آن را شست. طراحی ارگونومیک مانع از سر خوردن آن در دست میشود. ویژگی هایی مثل ، سری خط زن و ضدآب بودن باعث محبوبیت این مدل شده است.

ماشین ریش تراش فیلیپس مدل PT860:

بررسی ماشین ریش تراش فیلیپس
ماشین ریش تراش فیلیپس مدل 860 PT

این مدل جزو محبوب ترین مدل های ماشین ریش تراش فیلیپس است. شماره ی  اصلاح این ماشین صفر بوده و سری هایی با برش چرخشی دارد. چرخش سری ها باعث کوتاهی کامل موها می شود. جنس سری های آن استیل ضد زنگ بوده و سری خط زن دارد. از این ماشین ریش تراش نمی توان بصورت مرطوب استفاده کرد. اما می توانید در صورت کثیف شدن آن را شسته و تمیز کنید.

ماشین ریش تراش ای جیمی مدل GM512:

قیمت ماشین ریش تراش ای جیمی
ریش تراش ای جیمی مدل GM512

ماشین ریش تراش جیمی ساخت کشور چین است. این نوع ماشین ریش تراش، تیغه های  استیلی ضد زنگ دارد. سری های آن برش چرخشی دارند. باتری آن قابلیت شارژ با سیم را دارند. طراحی ارگونومیک و وزن سبک  از ویژگی های مثبت آن است. پوشش خارجی آن از جنس سرامیک بوده و قابلیت شست و شو دارد. شما میتوانید از این ماشین ریش تراش بصورت خشک و مرطوب زیر دوش استفاده کنید. تیغه های خودتیز شونده ی آن از دیگر ویژگی های مثبت این مدل است.

ماشین ریش تراش براون 7893s:

ماشین ریش تراش براون، محصول کشور آلمان است. این مدل تکنولوژی اصلاح بصورت برش مستقیم دارد. تیغه هایی با برش فویلی از جنس استیل ضد زنگ و توانایی اصلاح شماره ی صفر را دارد. این ماشین ریش تراش قابلیت استفاده ی مرطوب و خشک زیر دوش را دارد. سری های این ماشین، قابلیت شست و شو دارد همچنین این ماشین، قابلیت شارژ بی سیم را دارد. تیغه های خودتیز شونده که نیازی به تعویض ندارند از دیگر ویژگی های مثبت این مدل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا