عمومیکسب و کار ویژه

پت رنگی چیست

پریفرم هایی که برای تولید بطری‌ها استفاده می‌شوند دارای انواع متفاوتی می‌باشند. هر کدام از این پریفرم ها خواص خاصی دارند که برای کاری مفید هستند. پریفرم رنگی یکی از این پلاستیک‌ها می‌باشد.

تولید پلاستیک‌های شیشه‌های آب معدنی تنها با استفاده از نفت صورت می‌گیرد. اما نفت زمانی می‌تواند تبدیل به یک محصول کاربردی شود که تحت فرآیند خاصی قرار گیرد. پریفرم‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

این فرآیند برای تولید هر نوع بطری پلاستیکی متفاوت می‌باشد. اما پنج نوع پلاستیک هستند که در این فرآیند‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • پلی وینیل کلرید (PVC)
  • پلی اتیلن (PE)
  • پلی پروپیلن (PP)
  • پلی کربنات (PC)
  • پلی اتیلن ترفتالات (PET)

خرید اینترنتی پریفرم رنگی از پارس پت و معرفی این ماده

برای اینکه بدانید پریفرم رنگی چیست؟ ؛ ابتدا باید با نوع ساده آن به خوبی آشنا باشید. از این رو فرآیند تولید این ماده را با یکدیگر برسی می‌کنیم.

در فرآیند تولید بطری پلاستیکی از چهار نوع پلاستیک که در بالا اشاره کردیم؛ لازم است فرآیند اسکتروژن مذاب صورت گیرد. پس از آن نوبت به باد کردن پلیمر در قالب می‌شود.

انتخاب قالب نیز خود مبحثی طولانی و کاربردی است که در مقالات بعدی به آن می‌پردازیم. باد کردن پلاستیک در قالب نیز کاری ساده است. البته زمانی که PET خوبی در اختیار داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بطری‌های PET دارند؛ عدم استحکام لازم است. با این تعاریف می‌توان گفت برای ارائه استحکام کافی به بطری لازم است از پریفرم سنگین استفاده کنیم.

این مفهوم در تولید بطری‌های PET است که معنی پیدا می‌کند. با توجه به توصیفات بالا می‌توان گفت فرآیند تولید این بطری‌ها شامل دو مرحله صورت می‌گیرد. ابتدا نوبت پریفرم است که توسط تزریق مذاب PET در قالب ادامه می‌یابد. پس از آن است که فرآیند قالب گیری و دمیده شدن در بطری‌های PET انجام می‌شود.

آماده سازی پریفرم رنگی برای تولید بطری‌های PET

اولین مرحله آماده کردن پریفرم‌ها برای شروع، رطوبت زدایی مناسب است. در این مرحله حدود ۶ تا ۸ ساعت رطوبت گیری پیوسته صورت می‌دهند. در این مرحله دما ۱۷۰ درجه سانتی گراد در نقطه شبنم -۴۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.

در مرحله بعدی باز هم باید از رطوبت ماده اولیه کم کرد. از این رو رطوبت آن را به چیزی کمتر از ۵۰PPM می‌رسانند. این میزان رطوبتی است که برای انتقال به سیلندر تزریق لازم است.

پس از گازگیری مواد پت و حرکت در ماردون دستگاه تزریق ، مواد پت مذاب شده و درون قالب تزریق می شود.

خرید پریفرم رنگی برای تولید بطری پت

اما عملیات بعدی که باید در تولید بطری‌های PET صورت گیرد؛ عملیات قالب گیری پریفرم رنگی است. این عملیات از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که کیفیت بطری‌ها و استحکام آن‌ها در این مرحله به اوج می‌رسد.

در این مرحله از ماشین‌هایی استفاده می‌شود که مخصوص تولید این نوع پلاستیک‌ها می‌باشند. این ماشین‌ها از ماردون‌های مخصوصی به منظور عمل آوردن و کاهش تنش‌های پس ماند استفاده می‌کنند.

پس از آن مواد لازم تولید پریفرم رنگی شما به طور کامل و یکنواخت ذوب می‌شوند. توجه داشته باشید که طی این مرحله نباید از گرانول‌های ذوب نشده استفاده شود. همچنین شکستن هر گونه زنجیره پلیمری می‌تواند باعث کاهش کیفیت محصول نهایی شود.

در مرحله بعدی تمام مواد به محوطه‌‌ای انتقال داده می‌شود که به طور کامل با هوای فیلتر شده محصور می‌شود. به این محوطه، محوطه قالبگیری دمشی گفته می‌شود. از سوی دیگر این محوطه فاقد هر گونه رطوبت و دارای تهویه مطبوع می‌باشد.

در این مرحله است که قالب گیری صورت می‌گیرد. قالب گیری درست می‌تواند بطری‌های زیبا و مستحکم‌تری به شما هدیه کند. همچنین قالب گیری باید در مکانی بدون رطوبت صورت گیرد.

در آخرین مرحله به سراغ خنک کاری‌های لازم می‌رویم. در چنین صنایعی همیشه آخرین مرحله خنک کاری است. با استفاده از خنک کاری شوکی که به مواد وارد می‌کنیم که آن‌ها را محکم می‌کند. اصطلاحا پریفرم خنک می شود و از قالب خارج می شود.

اگر به دنبال یک بطری پت دارای پریفرم رنگی با کیفیت هستید؛ می‌توانید خریدرنگی یکی از نمونه محصولات مرغوب و کارآمدی می باشد که از آن در فعالیت های مختلف استفاده فراوانی می شود و همواره به تمامی نقاط، جز یکی از اقدامات مهمی به شمار می آید که به شکل صحیحی در حال انجام می باشد و همچنین موجب شده در زمینه رشد اقتصادی کشور نقش بسزایی را به همراه داشته باشد.

پرک پت رنگی چیست؟

بسیاری از ضایعات و محصولاتی چون: بطری های نوشابه رنگی ، پلاستیک ها و… که به کارخانه برده می شود به وسیله تجهیزات مجهز و پیشرفته، قطعات مختلف آن چون: درب ، لیبل و.. به خوبی جدا می شود و سپس به نحو احسن شست و شوی داده شده تا میزان آلودگی ها در آن به خوبی از بین برود.

همچنین پس از آن، توسط دستگاه های گوناگون بر روی این ضایعات فرایندهایی صورت می گیرد به گونه ای که تمامی آن ها را به صورت خرده های ریز و یا به اصلاح، چیپس مانند در می آورند که به آن پرک بت نیز گفته می شود. پس از تهیه این محصولات، آن ها را در بسته بندی های مختلفی قرار داده و سپس به مراکز تولیدی و سایر کارخانه ها فرستاده می شود به نحوی که از این پرک بت ها به خوبی می توانند در تولیدات متنوع و مهمی چون: سبدهای لباس، الیاف ها، بسته بندی ها و… بهره وری مفیدی را به همراه داشته باشند.

فروشنده انواع پرک پت رنگی

امروزه رنگی، یکی از راهکارهای مفید و موثری محسوب می شود که به وسیله فروشنده معتبر آن در کشور به خوبی امکان پذیر می باشد و همواره افراد می توانند به سهولت به این محصولات مرغوب و درجه یک دسترسی لازم را داشته باشند.

همچنین خدمات اینترنتی جامع و کاملی در زمینه این محصولات به وسیله این فروشنده فراهم شده که فروش بهترین پرک پت رنگی را در تمامی نقاط انجام می دهد به نحوی که افراد می توانند به سهولت به وسیله این خدمات، با فروشنده ارتباط برقرار نمایند و سفارشات خود را در تعداد مورد نظر و قیمتی استثنایی از راه دور، ثبت نمایند و این روش امری بسیار رضایت مند برای افراد می باشد.

علاوه بر این، یکی دیگر از فعالیت های رنگی، به این نحو است که این محصولات را به صورت عمده و مستقیم و با قیمتی بسیار ویژه به فروش می رساند به نحوی که این امر باعث شده در میزان کاهش قیمت نهایی این محصول، اثرگذاری فراوانی را به همراه داشته باشد و همواره امری بسیار مقرون به صرفه برای خریداران به شمار می آید.

بطری Pet dishes از پارس پت را امتحان کنید. این شرکت سالیان سال است که در این حوزه فعالیت می‌کند. همین امروز می‌توانید این محصول را به صورت خرید اینترنتی سفارش دهید. ما آماده خدمت گذاری به شما عزیزان هستیم. جهت خرید ظروف پت تماس بگیرید

 

دکمه بازگشت به بالا