علم و سلامتکسب و کار ویژه

فوايد ترك خود ارضايي بعد از یک ماه

مرتباً به ما گفته می شود که خودارضایی چیز خوبی است و مطمئناً همینطور است! چرا که می تواند استرس و تنش های روزانه را از ما دور کند؛ اما آیا می دانستید عدم خودارضایی فوایدی نیز دارد؟ مردم از زمانی که زمان وجود داشته است خودارضایی می کنند. اگرچه ممکن است در فرهنگ‌ها و مذاهب خاصی *و هنوز هم* آن را بد و ضد اصول دینی بدانند.

اما این امر باعث نشده است که مردم از چند لحظه لذت بردن پنهانی در زمانی که کاملاً تنها بودند، بازدارند. چرا که نه؟ خوش می گذرد! با این حال، ما نمی توانیم نادیده بگیریم که عدم خودارضایی نیز فوایدی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد فواید ترک خود ارضایی ، فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی در مردان و فواید ترک خود ارضایی بر چهره صحبت کنیم. همچنین در سایت ترک سریع بهترین مقالات برای ترک خودارضایی را قرار داده ایم که توصیه می کنیم حتما آنها را مطالعه نمایید.

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی در مردان چیست؟

برخی افراد هر روز، برخی چند بار در هفته و برخی تنها در موارد نادر، خودارضایی می کنند. تعداد افرادی که اصلا خودارضایی نمی کنند بسیار بسیار اندک است. معمولاً این کار را بیشتر به خاطر اعتقادات خود انجام نمی دهند. این خوب است، بالاخره این یک انتخاب شخصی است. اما، اگر به ما گفته شود که خودارضایی سالم است و برای یک زندگی جنسی عالی تشویق می شود، اصلاً انجام ندادن آن چه مزایایی دارد؟ منابع بیشتر در وبسایت ترک سریع موجود است.

فواید ترک خود ارضایی که شما را شگفت زده می کند

در حالی که دلایل زیادی وجود دارد که چرا برخی افراد ترجیح می دهند به خود اوقات خوشی بدهند، افراد زیادی نیز وجود دارند که به طور کلی از خودارضایی خودداری می کنند. یا قبلاً خودارضایی می‌کردند و اکنون ترک کرده اند، یا قبلاً هرگز این کار را نکرده‌اند و تصمیم می‌گیرند همه چیز را همین‌طور نگه دارند. کسانی که ترجیح می دهند خودارضایی نکنند، ممکن است مزایای خاصی را تجربه کنند که وقتی خود ارضایی می کنید، نمی توانید از آنها بهره مند شوید. این مزایای ناشناخته می تواند همان چیزی باشد که شما در زندگی به دنبال آن هستید. در اینجا تمام فواید ترک خودارضایی آورده شده است که شاید تا به حال به آنها برخورد نکرده باشید.

1. چیز واقعی خیلی بهتر خواهد بود

وقتی دست از خودارضایی بردارید و در واقع این فرصت را داشته باشید که توسط یک شخص واقعی و نه فقط دست خود ارضا شوید، رابطه جنسی بسیار بهتر از آنچه قبلاً تجربه کرده اید خواهد بود. از آنجایی که خودارضایی میل جنسی را از بین می برد، وقتی زمان انجام عمل واقعی می رسد، آنقدر که می توانید فعال نخواهید بود. این می تواند منجر به رابطه جنسی شود که کمتر از رضایت بخش است. مطمئناً ممکن است ارضا شوید، اما آنقدر رضایت‌بخش نخواهد بود.

2. آسانتر به ارگاسم می رسید

این بزرگترین دلیلی است که مخصوصاً دختران از خودارضایی دست می کشند. وقتی از خودارضایی و به ارگاسم رساندن خود دست بکشید، زمانی که با شخص دیگری هستید به احتمال زیاد به ارگاسم خواهید رسید. هر بار که فردی به ارگاسم می‌رسد، دفعه بعد بیشتر طول می‌کشد تا به رگاسم برسد – مگر اینکه از خودارضایی خودداری کند. اگر مرتباً خود را به ارگاسم برسانید، دفعه بعد که تلاش می کنید بیشتر و بیشتر طول می کشد تا به آنجا برسید.

3. بهره وری بیشتری خواهید داشت

خودارضایی زمان زیادی از شما می گیرد، به خصوص اگر فردی هستید که از پورن برای همراهی با این عادت استفاده می کنید. فقط به این فکر کنید که اگر هرگز خودارضایی نمی‌کردید، چقدر بیشتر می‌توانید در یک روز فعال باشید! ناگفته نماند، اگر برای پورن پول خرج می کنید، پول نقد نیز پس انداز خواهید کرد!

4. انرژی بسیار بیشتری خواهید داشت

یکی دیگر از کارهای منفی که خودارضایی انجام می دهد این است که شما را خسته می کند. بعد از اینکه کار را تمام کردید، به سختی انرژی برای بلند شدن دارید، چه برسد به اینکه کاری سازنده انجام دهید. این می تواند به شدت بر میزان انجام کارهای شما در روز تأثیر بگذارد – با لیست کارهای روزانه خود خداحافظی کنید!

5. کمتر احساس گناه می کنید

چه به مذهبی اعتقاد داشته باشید که می‌گوید خودارضایی گناه است یا فقط در سطح ناخودآگاه احساس گناه می‌کنید، شکی نیست که وقتی دائماً خودارضایی می‌کنید، احساس گناه نقش مهمی در خلق و خوی کلی شما دارد. بسیاری از مردم بدون اینکه متوجه شوند این احساس گناه را به دوش می کشند. آنها احساس خستگی، افسردگی و حتی اضطراب می کنند، همه اینها به این دلیل است که به طور منظم خودارضایی می کنند.

۶- برانگیخته شدن بسیار آسان تر خواهد بود

منظور ما این است که تقریباً هیچ چیز لازم نیست تا شما برانگیخته شوید. این مزیت عدم خودارضایی می تواند به طور خاص به کسانی که با میل جنسی خود دست و پنجه نرم می کنند کمک کند. هنگامی که خودارضایی را ترک کنید، متوجه خواهید شد که حتی کوچکترین حرکت پوست روی پوست، شما را به اندازه کافی گرم می کند که بتوانید در همان زمان رابطه جنسی داشته باشید. آقایان، اگر خودارضایی را کنار بگذارید، مثل اینکه دوباره یک نوجوان 14 ساله هستید و به راحتی برانگیخته می شوید.

7. کمتر مضطرب خواهید شد – یکی از بهترین فواید ترک خود ارضايي

اضطراب می تواند شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و به دلایل زیادی ایجاد شود. اما به طور معمول، مردم نمی دانند این دلایل چیست و باید به طور منظم با اضطراب خود کنار بیایند. اگر به شما بگوییم که خودارضایی می تواند بر اضطراب شما بیفزاید، چه؟ نه تنها احساس گناه ناخودآگاه انجام این کار بر اضطراب شما تأثیر می گذارد (اگر جزء افرادی هستید که پس از خودارضایی احساس گناه می کنید)، بلکه تحت تأثیر خواص اعتیادآور خودارضایی نیز قرار می گیرید. اگر خودارضایی نکنید، این اعتیاد را ترک خواهید کرد و اضطراب شما تا حد زیادی کاهش می یابد.

8. ممکن است بتوانید افسردگی را کاهش دهید یا از شر آن خلاص شوید

تعداد زیادی از مردم گزارش می دهند که وقتی از خودارضایی دست می کشند احساس خوشحالی می کنند. این می تواند به دلیل این واقعیت باشد که خودارضایی به برخی افراد احساس گناه زیادی می دهد. همچنین ممکن است به دلیل خستگی باشد که شما را از داشتن انرژی برای مقابله با مشکلات روزمره باز می دارد. خودارضایی را متوقف کنید، و احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

9. در طول رابطه جنسی احساس ارتباط بیشتری خواهید داشت

یکی دیگر از فواید ترک خود ارضايي این است که در طول رابطه جنسی احساس ارتباط و محبت بیشتری خواهید داشت. بسیاری از افرادی که خودارضایی می کنند احساس می کنند که این به آنها بستگی دارد که به نیازهای خود حتی در هنگام داشتن رابطه جنسی با شخص دیگری رسیدگی کنند. اما اگر دست از خودارضایی بردارید، به دیگری اجازه می‌دهید کنترل را در دست بگیرد. این به شما این امکان را می دهد که بیشتر با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین به این معنی است که رابطه جنسی بسیار بهتر خواهد بود زیرا همیشه زمانی است که شما از نظر عاطفی با شخص دیگر پیوند دارید.

10. علاقه بیشتری به یک نفر خواهید داشت

دانشمندان کشف کرده‌اند که کسانی که مکرراً خودارضایی می‌کنند معمولاً فیلم‌های پورنو تماشا می‌کنند تا خود را ارضا کنند. این افراد به همان افرادی تبدیل شده اند که احساس نیاز به تنوع در زندگی جنسی خود دارند، درست مانند زمانی که بین ویدیوها جابجا می شوند. بنابراین اگر خودارضایی را متوقف کنید، وقتی از رفتار اعتیادآور تماشای پورن و خودارضایی عبور کردید، دیگر نیازی به داشتن چنین تنوعی نخواهید داشت. شما فقط با یک نفر شادتر خواهید بود و اساسا، چیزها را پیچیده نمی کنید.

11. شما قادر خواهید بود تمرکز بهتری داشته باشید

برای همه شما که احساس می کنید ADHD دارید، ممکن است به این اختلال به این واقعیت مربوط باشد که همیشه خودارضایی می کنید. این بدان معناست که در حالی که آنها باید روی یک چیز کار و تمرکز کنند، به فکر خودارضایی هستند. وقتی خودارضایی را متوقف کنید، دیگر به رابطه جنسی فکر نمی کنید و بنابراین می توانید بدون هیچ وقفه ای روی کار خود تمرکز کنید.

12. از هر چیزی که ناشی از رفتار اعتیاد آور باشد رهایی خواهید داشت

همه ما می دانیم که اعتیاد بد است. اعتیاد بر زندگی شما تسلط می یابد و می تواند بر روی شما تأثیر منفی بگذارد. اما آیا می‌دانستید که خودارضایی همان نواحی از مغز را تحریک می‌کند که استفاده از مواد اعتیادآور باعث می‌شود تحریک شود؟ این به این دلیل است که خودارضایی اعتیاد آور است و یکی از بهترین مزایای عدم خودارضایی این است که شما را از هرگونه رفتار اعتیادآور رها می کند.

13. افزایش سطح تستوسترون

طبق مطالعات انجام شده، از فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی این مورد است که سطح تستوسترون افزایش می‌یابد و سپس به آرامی به حالت عادی باز می گردد. افزایش سطح تستوسترون در بدن مرد نیز مزایای زیادی را به همراه خودش دارد. از جمله تقویت خصوصیات و خصلت‌های روحی و جسمی مردانه که شاید خیلی‌ها به دنبال آن باشند!

14.نتیجه گیری بهتر از ورزش

در واقع خودارضایی انرژی زیادی از شما می‌گیرد. در صورتی که اعتیاد به این کار را ترک کنید، می‌توانید مقدار زیادی انرژی را در بدن خود ذخیره کرده و آن را در مواردی مثل ورزش صرف کنید. همچنین افزایش سطح تستوسترون، باعث می‌شود هم کیفیت ورزش شما بهبود یابد و هم نتیجه‌ای که از ورزش انتظار دارید را زودتر نظارگر باشید.

15.رهایی از اعتیاد به پورن

یکی از بارزترین فواید ترک خود ارضایی، خارج شدن از بند پورن است. این یک حقیقت انکار ناپذیر است که خودارضایی و پورن، دو نقطه مشترک از یک عادت مخرب هستند. در واقع زمانی که اقدام به ترک خود ارضایی کنید، ناخودآگاه متوجه این می‌شوید که دیگر تمایلی به وقت گذاشتن برای تماشای انواع فیلم‌های پورن، که بعضا می‌توانند مخرب باشند ندارید.

16.زمان بیشتری در روز برای انجام کارهای دیگر

 اگر قرار نباشد ساعات زیادی در روز را صرف تماشای پورن ‌کنید، می‌توانید از آن زمان برای بهبود خود یا کار روی موضوع مفیدی استفاده کنید. بسیاری از افراد ساعت‌های بی‌شماری را فقط صرف جستجوی فقط ویدیوی مناسب می‌کنند. تا طی شدن و کامل شدن این پروسه، ممکن است وقت خیلی زیادی از شما گرفته شود. از خواص ترک خود ارضایی این است که تایم اضافی می‌آورید و می‌توانید این زمان را  به ورزشگاه بروید، با دوستان خود معاشرت کنید، روی سرگرمی‌های خود کار کنید و … .

17. افزایش انگیزه

تقریباً همه کسانی که پس از اعتیاد به خودارضایی، برای ترک این عمل اقدام کردند، افزایش انگیزه را در خود گزارش کرده‌اند. این ممکن است به عوامل متعددی بستگی داشته باشد، اما قطعا همه این را نیز متوجه می‌شوند. پس از ترک خود ارضایی، مغز به دنبال یک راه جایگزین برای این عمل می‌گردد همین مورد، باعث ایجاد انگیزه در انجام برخی کارها می‌شود. این یکی از مهمترین فواید ترک خودراضایی بر مغز می‌باشد.

18. کاهش اضطراب و افزایش مهارت‌های اجتماعی

افزایش مهارت‌های اجتماعی یکی از رایج ترین اثراتی است که مردان هنگام ترک خود ارضایی گزارش می‌کنند. این موضوع، که از فواید ترک خودارضایی است، شاید به دلیل سیم کشی مجدد مغز شما و عدم دریافت دوپامین زیاد در استفاده از فیلم‌های پورن باشد. تجربیات بسیاری عنوان می‌کند که افراد، قبلاً اضطراب اجتماعی شدیدی داشتند و ترک خود ارضایی، تقریباً آن را  ناپدید کرده است.

19. ذائقه جنسی شما به فتیش‌های دیوانه کننده تبدیل نمی‌شود

اسرار و تداوم بر روی خودارضایی و به تبع از آن تماشای پورن، می‌تواند باعث  شود تا مغز شما به سمت فانتزی‌های جدید جنسی سوق داده شود.. از همین رو، از دیگر فواید ترک خود ارضایی، داشتن یک روان سالم در یک رابطه‌ی جنسی سالم است.

20. افزایش شانس ارتباط با جنس مخالف

در صورتی که مجرد هستید، با انجام مکرر خودارضایی، شانس آشنایی با یک خانم را تا حد زیادی کاهش می‌دهید. چرا که بخش زیادی از انگیزه‌ای که شما را به طرف جنس مخالف سوق می‌دهد، توسط ترشح هورمون‌هایی صورت می‌گیرد که اعتیاد به خودارضایی، تا حد زیادی آن‌ها را ضعیف می‌کند. بسیاری از افراد که درگیر اعتیاد به خودارضایی هستند، معتقداند که گاها تمایل و حتی حوصله‌ای برای کلنجار رفتن و با جنس مخالف را ندارند. طبق گزارشات، می‌توان با اطمینان گفت که بخش زیادی از روحیه‌ی طلب جنس مخالف توسط مرد، توسط غرایض او صورت می‌گیرد. طبیعی است که با ترک خود ارضایی، این غرایض قوی شده و تمایل و توانایی ارتباط گرفتن با جنس مخالف، بیشتر می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا