عمومیکسب و کار ویژه

چگونه مبل چرمی را ترمیم کنیم؟

از روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه بیشتر بدانید

کاناپه چرمی، گران است و هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را به دلیل داشتن خراشی ساده، در پیاده‌رو پرت کند. به‌راحتی و با استفاده از چسب می‌توانید خراشهای کوچک را در مبل چرمی ترمیم کنید یا مبل شنی نیاز به تعمیر اساسی داارد. برای آسیبهای جدیتر، یک کیت تعمیر چرم تهیه کنید. کیف ابزار باید شامل «وصلههای چرمی جایگزین» برای ترمیم بریدگیهای عمیق و یک «پرکننده انعطاف‌پذیر» برای ترمیم ترک‌ها و نواحی پوسته‌ای باشد. ما در این مقاله از سرویس و در به سؤال چگونه مبلهای چرمی آسیب دیده و ترک خورده و دارای پارگی را تعمیر کنیم پاسخ می‌دهیم و روشهای تعمیر مبل چرم در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

۱. تعمیر چرم جدا یا آویزان ‌شده از مبل

 مرحله اول تعمیر چرم

برای تعمیر ترک خوردگی مبلمان چرم منطقه ترک خورده را با مالیدن الکل و یک پارچه نرم تمیز کنید. به آرامی ۷۰٪ الکل ایزوپروپیل را روی هر نوع ترک کوچک یا برآمدگی روی سطح مالش دهید. با این کار هرگونه چربی یا کثیفی پاک می‌شود تا سطح برای چسب چرم آماده شود.

اجازه ندهید که الکل اضافی روی سطح بنشیند، زیرا می‌تواند به پوشش‌های سطح براق و کاملا براق چرم آسیب برساند. برای این کار، می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پاک‌کننده چرم استفاده کنید، اما بسیاری از این محصولات چرم را خراب می‌کنند یا لکه‌های چربی را از بین نمی‌برند.

مرحله دوم تعمیر چرم

 در قسمت زیرین بخش جداشده، چسب بزنید. نوبوک، جیر و مواد مصنوعی مانند چرم مصنوعی به یک چسب چرمی برای استفاده روی مواد شما نیاز دارند. در مورد انواع دیگر چرم اصل، ممکن است با چسب سوپر نتایج بهتری بگیرید. با استفاده از یک سوزن بزرگ یا خلال دندان، مقدار کمی چسب به قسمت زیرین قسمت جداشده بزنید و آن را به صورت لایه نازکی درآورید.

مرحله سوم تعمیر چرم

بخش آویزان‌شده را دوباره وصل کنید. در حالی که چسب هنوز مرطوب است، بخش جداشده را به‌آرامی در محل خود روی سطح چرم فشار دهید. این بخش را طوری تنظیم کنید که هیچ یک از مواد زیر بخش مورد نظر قابل مشاهده نباشد. قبل از خشک‌شدن سریع چسب اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

مرحله چهارم تعمیر چرم

مناطق چسب‌زده را به‌آرامی سمباده بزنید. اگر از چسب سوپر روی چرم اصل استفاده می‌کنید، قبل از خشک‌شدن آن را با کاغذ سنباده ۳۲۰ ریز، مرطوب یا خشک بکشید. این کار باعث ایجاد گرد‌وغبار ریز می‌شود که با چسب مرطوب ترکیب‌شده و پرکننده‌ای ایجاد می‌کند. در جهت ترک سمباده بزنید تا سطح صاف شود. اگر از چسب چرم مخصوص مبل چرم استفاده کردید این مرحله را رد کنید.

مرحله پنجم تعمیر چرم

چرم را رنگ کنید. اگر محل ترمیم‌شده با بقیه کاناپه رنگ دیگری دارد، با اسفنج مرطوب رنگ چرم بزنید. صبر کنید تا خشک شود.
برچسب رنگ را بررسی کنید تا مناسب‌بودن نوع چرم شما را تأیید کند. اگر مطمئن نیستید؛ ابتدا روی یک منطقه نامحسوس آزمایش کنید.
اگر احساس می کنید تعمیرات شما به کار بیشتری احتیاج دارد، سطح را به آرامی سمباده بزنید و مراحل را تکرار کنید، و با یک چسب جدید شروع کنید.

مرحله ششم تعمیر چرم

اگر رنگ بیش از حد مات به نظر می‌رسد، روی آن را کاملا تمیز کنید و صبر کنید تا خشک شود. اجازه دهید تا چسب جا بیفتد. قبل از ایجاد انعطاف‌پذیری در سطح مواد حداقل ۱ ساعت صبر کنید. این کار باعث می‌شود که چسب چرمی زمان مناسبی برای چسباندن و اتصال مواد داشته باشد. برای بهترین نتیجه، بگذارید چسب به خودی خود بسته شود. گرما می‌تواند به چرم آسیب برساند، بنابراین استفاده از سشوار برای سرعت بخشیدن به خشک‌شدن خطرناک است.

ترمیم پارگی و برش‌های عمیق

مدت زمان کافی:

در صورت لزوم، چسب اضافی را پاک کنید، سپس اشک را با هم فشار دهید.

استفاده از یک حوله کاغذی یا یک پارچه نرم برای پاک کردن هر چسب اضافی که ممکن است از اشک خارج شود.

بعد، با استفاده از انگشتان خود، لبه های اشک را با هم فشار دهید تا آنها فلاش شوند.

به سرعت کار کنید تا چسب خشک نشود شما می خواهید همه چیز را قبل از مجموعه های چسب به موقعیت تبدیل کنید.

با توجه به نام تجاری چسب که استفاده می کنید، برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باید با آن کار کنید.

چسباندن:

تا زمانی که چسب خشک شود، آن را فشار دهید تا به طرز مناسبی بچسبد.

اطمینان حاصل کنید که چسب مناسب است.

دستورالعمل پسب بررسی کنید تا مشخص شود چه مدت بعد چسب خشک می شود.

اکثر چسب ها در طول ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد خشک می شوند.

استفاده از دستمال کاغذی:

چسب های قطره ای قدرت خوبی دارند و میتوان با استفاده از دستمال کاغذی آغشته به چسب مبل را رفو کرد.

برای این منظور دستمال را به چسب آغشته کنید و زیر قسمت پارگی قرار دهید.

دستمال بافت مناسب به مبل می دهد.

رنگ کردن مبل:

در صورتی لزوم میتوان قسمت را رنگ کرد تا به شکل یکدست در آید.

بهتر است از رنگ مخصوص ترمیم چرم استفاده کنید. اگر چنین رنگی پیدا نکردید میتوانید از رنگ های لاتکس یا آکریلیک نیز استفاده کنید.

اسفنجی به رنگ آغشته کنید و روی مبل بکشید. سپس با سشوار آن را خشک کنید.

در صورت لزوم تکرار کنید.

سمباده کشی و رفع عیوب چسب:

در صورت لزوم میتوان به طور نامحسوس چسب از روی کار نیز استفاده کرد.

تمام قسمت های تعمیر شده را به دقت دوباره چک کنید.تا همه قسمت ها به درستی نصب شده باشد.

اگر جایی برجستگی یا رگه از چسب وجود دارد. میتوانید با سمباده آن را یکدست کنید.

البته دقت نمایید که به چرم و قسمت های سالم مبل آسیب وارد نشود.

در صورت لزوم، با استفاده از رو چسباندن بیشتر، اشک را با هم مخلوط کنید.

کار تعمیر معمولا یک کار حرفه ای است و بهتر است در صورت امکان آن را به فرد خبره واگذار کنید.

آشنایی با نحوه تعمیر و رویه کوبی انواع مبلمان چرم

چرم طبیعی در صنعت کاربرد بسیار گسترده ای دارد. یکی از کاربرد چرم، استفاده از آن در صنعت مبل سازی است. مبلمان راحتی که از چرم طبیعی ساخته شده اند جلوه بسیار زیبا و خاصی دارند. از همین رو جایگاه ویژه‌ای میان خانواده‌های ایرانی دارد. یکی از ویژگی های برجسته مبلمان راحتی چرم این است که به محیط خانه‌ی شما گرما می‌بخشد و به خوبی به درخشش جلوه‌ی آن می‌افزاید.

همانطور که میدانید تولید چرم طبیعی برای رویه مبلمان فرآیندی بسیار حساس و طاقت‌فرسا دارد. و همین موضوع باعث شده است که مبلمان با رویه چرم ارزش فراوانی داشته باشند. در ادامه این موضوع قصد داریم شما را نحوه تعمیر و رویه کوبی انواع مبلمان چرم آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیر مبل چرم

تعمیر مبل چرم و رویه کوبی مبل چرم روشی مقرون به صرفه برای رفع مشکلات مبلمان چرم و نونوار کردن مبل های قدیمی تان است. به طور کلی یکی از مناسب ترین و کم هزینه ترین راه ها برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل می باشد. مبل چرم به علت زیبایی بصری آن و هم چنین راحت بودنش سالیان سال است که در فهرست پر طرفدار ترین مبل های موجود در بازار می باشد.

از مبل های چرم خصوصا در ادارات و دفاتر بیشتر استفاده می شود، اما استفاده از آن در دکور منزل نیز طرفداران زیادی دارد.

از آن جایی که قیمت چرم طبیعی بسیار بالا است، بیشتر مبل هایی که با عنوان مبل چرم در بازار وجود دارند از چرم مصنوعی و فوم ساخته شده اند. البته استفاده از چرم مصنوعی و فوم به منظور خراب بودن جنس نیست بلکه چرم‌های مصنوعی بسیار با دوامی وجود دارند که پس از استفاده از آن به صورت طولانی هیچگونه خرابی را در دسته و بدنه مبل مشاهده نخواهید کرد. این نکته بسیار عالی است که چرم مصنوعی پس از گذشت مدت زیادی خراب نشود زیرا قسمت خمیدگی پارچه در دسته‌ها و گوشه‌های بالشتی در اکثر مبل‌ها با هر جنسی خراب می‌شوند.

مشکلات مبل چرم

شکستگی پایه ها یا دسته ها، پوسته پوسته شدن رویه مبل، پریدگی رنگ چرم، فشرده شدن بیش از حد فوم های موجود در قسمت نشیمن و تکیه گاه، پاره شدن یا سوراخ شدن  قسمتی از چرم ها و …. از جمله مشکلات عمده ای است  که اصولا برای مبل های چرم پیش می آید.

 یکی از مهم ترین مشکلات مبل های چرم، پوسته پوسته شدن رویه آن ها در مرور زمان است. این امر زیبایی این مبل ها را از بین می برد و باعث ایجاد نمای بسیار بدی در دکور منزل شما می شود. یکی دیگر از مشکلاتی که معمولا برای مبل های چرم پیش می آید تغییر رنگ چرم رویه آن ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. در این صورت هم می توانید اقدام به تعویض رویه مبل چرم کنید و هم می توانید رنگ چرم را تغییر دهید.

برخی از چرم‌های استفاده شده برای مبل به دلیل خوب نبودن جنس آن ممکن است با نشست و برخاست بر روی آن نیز به مرور رنگ چرم کم رنگ شود و زیبایی خود را از دست بدهد. البته همانطور که می‌دانید رنگ نیز یک لایه از چرم است که درصدی از محکم بودن پارچه را دارا است، که به مرور اگر رنگ خود را از دست بدهد ممکن است چرم نازک شود و بافت پارچه معلوم شود.

هر چند تعمیر کردن مبل چرم روشی است که به شما کمک می کند تا متحمل هزینه ی بالای تعویض مبل نشوید اما قبل از تصمیم برای تعمیرات مبل چرم حتما از کارشناس و متخصص این امر کمک بگیرید. می‌توانید برای تعمیر مبل چرم قسمت‌های تو رفتگی یا شکستگی را می‌توانید تعمیر کنید و اگر پارگی یا شکستن اجزای داخلی صورت گرفته باشند ممکن است نیاز به تعویض باشد و تنها با تعمیر کردن مشکل حل نشود.

تعمیر مبل چرم چگونه است؟

رویه کوبی مبل چرم نیز همانند مبل‌های دیگر است که اجزای مبل توسط تعمیرکار برسی می‌شود و قسمت‌هایی که تعمیر لازم دارند را تعمیر می‌مند. دقت کنید که رویه کوبی مبل فقط تعویض پارچه را شامل نمی‌شود بلکه اسفنج، فوم، فنرزنی و … از اجزای رویه کوبی هستند که اگر به تعمیرکار بکویید تمامی رویه کوبی را انجام دهد ممکن است همه اجزا را عوض کند.

پیش از آنکه تعمیرکار به شروع به تعمیر کند به او بسپارید که فقط اجزای مشکل دار را درست کند و به بقیه اجزای سالم دست نزند تا برای شما خرج اضافه نباشد و برای تعمیرکار زحمت بیشتری نداشته باشد. البته این نکته نیز وجود دارد که اگر پس از چند سال اجزای داخلی مبل مشکلی پیدا نکرده باشند، به این معنی است که جنس آنها بسیار عالی است و نیازی به تعویض و اعتماد به جنس‌های جدید ندارد.

تعمیر کردن مبل در چند مرحله انجام می‌شود. اولین مرحله کار این است که تعمیرکار اجزای داخلی مبل را جدا می‌کند و از سالم بودن کلاف اطمینان کامل پیدا می‌کند و پس از آن اجزای داخلی را بررسی کرده تا جاهایی که مشکل دارند را تعمیر کند و از روی پارچه‌های قدیمی، پارچه‌های جدید را برش می‌دهد تا اندازه دقیق در بیاید. پس از برش پارچه و جمع آوری اجزای تازه، قسمت‌های داخلی و زیرین مبل را سرهم می‌کند و دوخت پارچه را انجام می‌دهد تا رویه کشی به صورت کامل انجام بگیرد.

زمان مورد نیاز تعمیرات مبل چرم در تهران

 در صورتی که مبلمان شما آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر دارند، میتوانید این کار را به کارشناسان تعمیر و ترمیم مبل چرم در تهران بسپارید تا تمامی مشکلات ایجاد شده در مبل شما را رفع کنند. که تعمیر کردن مبل در این مورد به شما توصیه می‌شود زیرا می‌توانید با دادن هزینه‌ای حداقل مبلی به ظاهر نو را تحویل بگیرید و هر سال رویه کشی مبل را انجام دهید. با این کار هم دکور خانه را عوض می‌کنید و هم از نوع و رنگ پارچه خسته نمی‌شوید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هرچه زودتر اقدام به رفع مشکلات و تعمیر کردن مبل چرم در تهران کنید هم هزینه کمتری متحمل می شوید و هم  کارتان راحت تر انجام می شود چرا که اصولا در مبل های چرم ابتدا قسمت کمی دچار مشکل می شود و سپس به مرور این مشکلات وسیع تر می شوند. در برخی موارد مبل چرمی پارگی داشته و بر اثر نشستن چندباره بر روی قسمت پاره شده، شکستگی و خراب شدن فوم نیز ایجاد شده است.

بسیاری از افرادی که مبل چرم خریداری کرده اند، پس از مدتی با پوسته پوسته شدن رویه مبل چرم رو به رو شده اند. بسیاری از افراد از خریدشان پشیمان می شوند و به فکر تعویض مبلمان می افتند. اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود تعویض مبلمان برای بسیار از افراد امکان پذیر نیست. اما شما می توانید با تعویض رویه مبل و رویه کوبی مبلتان را مثل روز اول نو کنید.

هزینه تعمیر کردن مبل چرم چقدر می شود؟

به طور کلی هزینه تعمیر و رویه کوبی مبل چرمی را نمی توان از قبل به طور قطع گفت زیرا که این هزینه کاملا بستگی دارد به میزان مشکلاتی که برای مبل به وجود آمده است. برای مثال تعمیر کردن شکستگی های موجود در قسمت های مختلف مبل، تعمیر و یا تعویض فوم ها، رنگ زدن قسمت های مختلف، تعویض رویه و رویه کوبی و میزان و نوع پارچه یا چرمی که برای رویه انتخاب می کنید و …. همه و همه در تعیین هزینه نهایی تعمیر و چرم تأثیر گذارند.

مزایا و معایب مبل چرم

مبلمانی که با رویه چرم ساخته میشوند،تنوع بسیار بالایی دارند. اما نکته قابل توجه این است که به هنگام خرید مبلمان راحتی با رویه چرم دقت کنید که فریب ظاهر مبل را نخورید. برای مثال ممکن است مبلی با رویه چرم در نمایشگاه ها و کارگاه ها ی مختلف ببینید که در نظر شما بسیار زیبا است و می درخشد، جنسی نامرغوب داشته باشد. و در صورت استفاده در زمان کوتاهی کیفیت اولیه خود را از دست بدهد. در ادامه به بررسی مزایا و معایب مبل چرم خواهیم پرداخت .

مزایای مبل چرم

همانطور که میدانید چرم یک متریال ضخیم و مقاوم است. از همین رو هر گونه خط و خشی که به هر دلیلی روی چرم بیافتد، با کمی پولیش چرم از بین میرود و خود چرم کاناپه هم آسیبی نمی بیند. اگر در مهمانی هایی ک برگزار میکنید به طور ناخواسته چیزی بر روی مبلمان شما بریزد، با یک دستمال ساده نم دار خیلی سریع پاک می شود. اما مبلمان پارچه ای را باید با دستمال و اسکاچ پاک کنید و بعد برای لکه بری مناسب شستشو کنید. همین موضوع یک ویژگی مبل چرم نسبت به دیگر مبلمان پارچه ای محسوب میشود.

اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که میزان مقاومت مبلمان چرم نیز حد و حدودی دارد. اگر چرم مبل شما سفید است و یک لیوان قهوه روی آن ریختید ممکن است هاله کمی از آن باقی بماند. مطمینا اگر این اتفاق برای مبلمان پارچه ای رخ بدهد، دردسرهای زیادی را باید برای پاک کردن آن تجربه خواهید کرد. یکی دیگر از مزایای مبل چرم چجذب کمتر بو نسبت به انواع مبلمان پارچه ای است. از همین رو افرادی که در خانه که افراد سیگار می کشند و یا حیوان خانگی دارند، از بابت جذب بو توسط مبلمان می توانند کمی راحت تر باشند .

همچنین مو و پرز و ذرات غذا بسیار سریع با یک برس از روی آن پاک می شود که باز برای افرادی که حیوان خانگی دارند مناسب است. شایان ذکر است که مبلمان که برای رویه آن ها از چرم های طبیعی و باکیفیت استفاده میشود، عمر طولانی و دوام بالایی دارد. از همین رو تا چهار برابر مبلمان پارچه ای یا چرم مصنوعی می تواند برایتان کار کند. همین موضوع میتواند گزاف بودن قیمت مبلمان را توجیه کند.

معایب مبلمان چرمی

بالا بودن قیمت انواع مبلمان چرم اولین مشکل خرید این نوع از مبل است . همان طور که پیشتر نیز گفتیم که دوام بالای مبل چرم توجیه کننده هزینه بالای آن است . اما بهر حال قیمت بالای این مبل خیلی ها را دلسرد می کند .

اگر در خانه بچه کوچک و بازیگوشی دارید که مدام می خواهد روی مبلتان بالا و پایین بپرد ، پیشنهاد ما خرید مبل پارچه ایست چراکه در مبل چرم فنر بکار نمی رود تا جوابگوی این پرش ها باشد .

بعضی از افراد حس چرم را دوست دارند و عده ای هم دقیقا برعکس از برخورد بدنشان با چرم بیزارند و این یک ملاک برای انتخاب است .

در زمستان روی مبل چرمی کمی سرد است و تابستان ها هم عرق می کنید ، گرچه می توانید یک روکش روی آن بیندازید . اما اگر دمای خانه تان معمولا ثابت و ملایم است هنوز خرید مبلمان چرم مد نظر شما است، میتوانید با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

آشنایی با انواع چرم مورد استفاده در صنعت مبل سازی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به مبلمان با رویه چرم علاقه دارید، لازم است که انواع چرم مورد استفاده در صنعت مبل سازی را بشناسید و با آن ها آشنا شوید. تنها در صورت شناخت کامل است که وقتی مبل را می بینید میتوانید روکش آن را بررسی کنید تا ببینید ساختار چرم آن مبل به چه صورت است و نوع تراکم و سطح چرم می تواند طوری باشد که شما کاملاً آن شناسایی کنید.

چرم طبیعی

بهترین کاری که می‌توانید به هنگام خرید مبل چرم انجام دهید این است که پوست هوایی را انتخاب کنید. زیرا این پوست با ساختار پوست حیوانات است و معمولا دانه‌های روی چرم را بررسی می‌کنند و خیلی از مردم دوست دارند که سطح چرم طوری باشد که ریز و برجسته باشد و هر کسی که روی آن می نشینند هم متوجه این قضیه باشد که چرم اصل است. اما خیلی از افراد سودجو چرمی تولید می‌کنند که با نگاه به آن ها و دیدن دانه های روی آن شما فکر می کنید که چرم اصلی است در صورتی که دانه های تقلبی روی آن گذاشته شده است.

چرم مصنوعی

همانطور که میدانید چرم ها انواع مختلفی دارد و در کیفیت های مختلف تولید میشود. مبل هایی که به اسم مبل چرم به فروش می رسد، ممکن است دارای روکش های مختلفی همچون چرم طبیعی، مصنوعی با چرم صنعتی باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت مبلمان چرم، نوع چرم به کار رفته در آن است. هر چه چرمی که بر روی مبل قرار دارد کیفیت و طول عمر بالاتری داشته باشد به نسبت آن قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

زیرا این نوع رویه جزو چرم های درجه یک به حساب می آید. به نسبت هر چه کیفیت چرم رویه مبل پایین تر باشد و طول عمر آن کمتر شود در دسته پایین تری نسبت به قیمت و دوام قرار می گیرد. وقتی که میخواهید مبل چرمی خریداری کنید باید در نظر داشته باشید که اگر این روکش مبل از چرم مصنوعی باشد باید در دسته مبل های چرمی جزو ارزان ترین ها باشد زیرا در بین انواع چرم چرم مصنوعی کمترین قیمت را دارد و با اینکه پروسه زیادی برای تولید این نوع از چرم طی شده است اما باز هم کیفیت و دوام چرم اصلی را ندارد.

چرم ترکیبی

در ساخت مبل های چرمی بعضی از تولیدکنندگان از چرم ترکیبی هم استفاده می کنند. چرم ترکیبی جزو دسته چرم های ارزان قیمت محسوب میشود. ترکیب چرم ترکیبی تقریباً 17 درصد از چرم طبیعی استفاده شده است. مابقی آن از چرم مصنوعی و صنعتی می باشد. در تولید این چرم سعی می‌شود که چرمی که ساخته می شود میزان مقاومت و سختی بالایی داشته باشد. البته قیمت ارزان تری دارد و شما در ازای هر قیمتی که می پردازید کیفیت مطابق آن دریافت می کنید.

اگر هزینه ای که می خواهید برای مبل چرم پرداخت کنید طوری است که می توانید مبل با چرم ترکیبی داشته باشید نگران نباشید زیرا این چرم نیز دوام خیلی خوبی دارد و سطح مواد شیمیایی که در آن به کار رفته پایین است. کسانی که نگران آلرژی به مواد صنعتی هستند، خیلی راحت می توانند از این نوع چرم استفاده کنند. زیرا تولید آلرژی نمی کند و قیمت مناسب این مبل باعث می شود که شما از خرید آن احساس رضایتمندی داشته باشید.

چرم بیکست

چرم بیکست یا چرم دوسویه با نام پی یو به گوش شما آشناست زیرا ممکن است که وقتی برای خرید کفش به مغازه ای رفته باشید فروشنده به شما بگوید که کفش مورد نظر شما از جنس چرم پی یو است و یا زیره کفش از جنس پی یو می باشد. زیرا این نوع چرم اول وارد صنعت کفش شد و بعد از آن وارد صنعت لباس و مد و هم اکنون در مبلمان کاربرد دارد.

برای اینکه این چرم را تهیه کنند از پوست گاو استفاده می کنند و این نوع چرم طول عمر بهتری دارد و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد وقتی که آن را با پلی اورتان پوشش می‌دهند در نهایت مثل چرم مصنوعی می کنند و اگر فروشنده به شما بگوید که این چرم بیکست می باشد یا چرم طبیعی شما متوجه فرق مشخصی بین چرم طبیعی و این چرم نمی شوید.

حتی به خاطر شباهت زیاد این دو نوع چرم به هم، خیلی از فروشنده ها برای اینکه پول بیشتری از مشتری دریافت کنند این چرم را به عنوان چرم طبیعی به فروشنده تحویل می دهند و به خاطر همین در خیلی از موارد پیشنهاد ما این است که از جاهایی خرید کنید که به صداقت و کیفیت محصولات آنها ایمان دارید.

یکی از ویژگی های خیلی خوب چرم بی کست این است که خیلی راحت شستشو داده می‌شود. اگر ماده چسبناکی به آن بچسبد خیلی راحت می توانید آن را پاک کنید.  همچنین برای پاک کردن آن اصلا نیاز نیست که از شوینده های شیمیایی و الکلی استفاده کنید. زیرا استفاده از مواد شوینده شیمیایی در طولانی مدت باعث پوسته پوسته شدن و ترک خوردن چرم شما بشود.

جمع بندی

مبلمان چرمی با توجه به شکل و شمایل رسمی و خاصی که دارند، طرفداران خاص خودشان را دارند. بسیاری از افراد معتقدند که حضور مبل های چرمی در دکوراسیون ظاهر متفاوت و چشمگیری را به محیط می بخشد.در این مطلب سعی کرده ایم شمارا با نحوه تعمیرات مبلمان چرم و تنواع ان آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

دکمه بازگشت به بالا