اقتصادیکسب و کار ویژه

راههای خرید میلگرد از آسن

با توجه به اینکه میلگرد یکی از مقاطع پرکاربرد در صنعت فولاد است، روش خرید و متعاقباً قیمت آن حائز اهمیت است. مهمترین اطلاعاتی که مهندسان و فعالان حوزه فولاد باید از آن مطلع باشند نحوه انتخاب و خرید میلگرد، استانداردها، جابجایی محصول، نحوه نگهداری و قیمت روز میلگرد است. بدان جهت که کاربرد اصلی میلگردها ایجاد مقاومت و استحکام در ساختمان می باشد، نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است خسارتهای جبرانی ناپذیری را به همراه داشته باشد. از اینرو انتخاب درست میلگرد مطلوبیت و موفقیت پروژه شما را تضمین می کند.

از زمان پیدایش این صنعت تا کنون روشهای متفاوتی جهت خرید میلگرد وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آنها اشاره کنیم.

1-خرید حضوری یا سنتی از بازار آهن

یکی از راههای خرید آهن و میلگرد خرید بصورت حضوری از بازار آهن است. خرید حضوری در شهر تهران در منطقه شادآباد از معروفترین بازارهای فروش آهن در تهران می باشد. شرکت آسن با در اختیار داشتن انباری مجهز با شرایط نگهداری مطلوب در این منطقه به فروش میلگرد فعالیت می کند. در صورت تمایل به خرید حضوری، می توانید به انبار میلگرد شرکت آسن در بازار آهن مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم قبل از خرید از بازار آهن، مشخصات میلگرد مورد نیاز خود را از سایت https://assen.ir/ استعلام بگیرید. از مزیتهای خرید حضوری میلگرد این است که قبل از خرید می توانید محصول مورد نظر را مشاهده کنید.

همنچنین از محدودیتهای خرید میلگرد از بازار آهن می توان گفت چون خرید از بازار نوعی خرده فروشی است، برای خرید میلگرد بصورت شاخه ای مناسب است، درنتیجه خرید بصورت خرده فروشی گرانتر انجام می گیرد چون قیمت بازار بنا به خرده فروشی از کارخانه و بورس بالاتر است.

اطلاعاتی که باید قبل از خرید میلگرد کسب کنید:

  • شناخت استانداردهاي ميلگرد: از نکات مهم انتخاب میلگرد بصورت خرید آنلاین آشنایی با استانداردهای میلگرد است. طبق استانداردهای میلگرد می توان تصمیم گرفت که از کدام نوع میلگرد در چه منطقه جغرافیایی باید استفاده شود.
  • بررسی جدول اشتال میلگرد: در جدول اشتال سایز، وزن و متراژ هر شاخه میلگرد با توجه به مساحت و محیط سایزهای مختلف میلگرد قید شده است. استفاده از این جدول تاثیر زیادی در انتخاب کیفیت میلگرد دارد.
  • نوسانات بازار میلگرد: فعالیت در حوزه آهن آلات مستلزم این است که مدام خبرهای آهن، فولاد، ارز و مسکن رصد شود. با داشتن اطلاعاتی نظیر اخبار فولاد، و بررسی قیمت مسکن و مقاطع فولادی می توانید در جریان نوسانات بازار آهن قرار گیرید و در نتیجه در زمان مناسب خرید خود را انجام دهید.
  • بررسی اطلاعات جزئی و تخصصی: داشتن اطلاعات فني همچون تفاوت انواع ميلگردها تاثير بسزایی هنگام خرید میلگرد دارد. به عنوان مثال باید تفاوت میلگرد A2 و میلگرد A3 را بدانید یا بتوانید تشخیص دهید کدام برند از میلگرد را جهت پروژه خود خریداری کنید. همچنین شناسایی کارخانه معتبر تولید کننده میلگرد و مقایسه آنها با یکدیگر و شناخت شناسنامه محصولات باعث می شود که خریدی مطمئن و بهینه داشته باشیم.

2-خرید میلگرد با کد بورسی

بورس کالا روشی دیگر از خرید میلگرد است. در این روش خریدار با کد بورسی ثبت نام و ثبت سفارش می کند. در این نوع خرید، زمان زیادی از وقت مشتری تلف می شود همچنین در عرضه های بورسی خریدها با تناژ بالا انجام می شود و مشتری ناچار است بیشتر از نیاز خود خرید کند که این موضوع فاقد توجیه اقتصادی می باشد. قابل ذکر است، به دلیل بالا بودن میزان تقاضا گاهی میزان عرضه جوابگوی میزان تقاضا نمی باشد.

3-خرید میلگرد از درب کارخانه

و اما خرید میلگرد از درب کارخانه از دیگر روشهای خرید میلگرد است. این روش معمولاً در خریدهای حجم بسیار بالا صورت میگیرد و شاید از نظر برخی بهترین روش خرید باشد چون خریدی بدون واسطه خواهید داشت. اما همین بدون واسطه بودن چندان هم برای مشتری مقرون به صرفه نیست و محدودیت هایی در میزان خرید، ارسال و پیگیری سفارش بوجود می آید. غالباً محصولات این کارخانه ها از طریق بورس کالا و یا بصورت اینترنتی به  فروش می رسد.

جمع بندی

با توجه به روشهای خرید میلگرد در نظر داشته باشید که هر کدام از راه های گفته شده مزایا و معایب خودشان را دارند. قبل از اینکه اقدام به خرید کنید بهتر است چند روز قبل در جریان اخبار بازار آهن و قیمت میلگرد قرار بگیرید.

با مقایسه روشهای فوق و با توجه به شرایطی که دارید می توانید راحت تر تصمیم بگیرید گزینه مناسب تر را انتخاب کنید.

در صورتی که می خواهید خرید با حجم بالا انجام دهید، خرید میلگرد از درب کارخانه گزینه خوبی برای شما خواهد بود. اگرامکان دسترسی به بازار آهن برای شما مهیا بود می توانید روش خرید حضوری را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حمل جنس بر عهده خودتان می باشد. برای کسانی که می خواهند خرید عمده انجام دهند خرید از بورس کالا مناسب است.

دکمه بازگشت به بالا