عمومیکسب و کار ویژه

چرا گلدان‌های سفالی برای گل‌ها مناسب تر است؟

اگر قبلاً از گلدان‌های سفالی استفاده نکرده‌اید، وقت آن رسیده است که گلها را در گلدان های سفالی پرورش دهید.

گلدان‌های سفالی چه مزایایی دارند؟

خاک رس یک ماده متخلخل است که اجازه می‌دهد رطوبت و هوا از دیواره‌های گلدان بدون باقی ماندن در خاک عبور کند. در نتیجه، پوسیدگی ریشه گیاهان در گلدان سفالی دشوارتر است. گلدان‌های سفالی می‌توانند یک دکوراسیون عالی برای خانه شما باشند و پرورش کاکتوس و ساکولنت در آنها ایده آل هستند. اما نه تنها این گیاهان برای تمام گیاهانی که از خاک مرطوب و کمی مرطوب استفاده می‌کنند، ایده آل می باشند.

اما گلدان‌های سفالی می‌توانند یک دکوراسیون عالی در حیاط یا بالکن شما نیز باشند. آن‌ها در برابر آفتاب، باران و حتی سرما مقاومت می‌کنند، بنابراین زمان زیادی طول می‌کشد تا ارزش آنها کاهش یابد و شما مجبور به خرید گلدان های جدید شوید. خوبی گلدان‌های سفالی این است که گران نیستند، اما جلوه و نمای زیبایی به محیط اطراف می بخشند.

چه قدر عالی میشود که یک گیاهان آپارتمانی خریداری کنیم و آن را داخل گلدان سفالی بکاریم و از دیدن آن لذت ببریم. برای خرید گل و گیاه آپارتمانی به صورت اینترنتی به همراه گلدان آن ها با ارسال فوری و رایگان و تحویل درب منزل و همچنین آشنایی با انواع گلفروشی های شبانه روزی، فقط کافیست تا به سایت parsnaz.com مراجعه کنید.

چگونه از گلدان‌های سفالی مراقبت کنیم؟

گلدان های سفالی اگرچه می‌توانند هوای سرد را تحمل کنند، اما گاهی اوقات ترکیب سرمای شدید و رطوبت می‌تواند باعث ترک خوردگی گلدان‌ها شود و آنها را غیر قابل استفاده کند. بنابراین اگر از گلدان‌های سفالی برای گیاهان باغی استفاده می‌کنید، زمستان گذرانی آنها خوب است.

قبل از کاهش دما، داخل گلدان‌ها را با یک برس تمیز کنید، آن‌ها را بشویید، سپس آنها را در فر با دمای 220 درجه به مدت حدود یک ساعت بپزید. اگر این کار وقت گیر به نظر می‌رسد، می‌توانید آنها را با خیساندن در محلول سفید کننده یا سرکه با آب تمیز کنید، سپس آنها را خوب مالش دهید.

این کار مانع از ایجاد کپک و ظاهر شدن قارچ‌هایی می‌شود که گیاهانی را که در بهار در همان گلدان‌ها می‌کارید آلوده می‌کند. قبل از کاشت گیاهان در گلدان‌های شسته شده، مهم است که آنها را در آب خیس کنید. در غیر این صورت گلدان خشک تمام آب ریشه گیاه را می‌مکد و ممکن است آن را خشک تر از میزان مورد نظر باقی بگذارد.

دکمه بازگشت به بالا