اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

بهترین زمان مصرف قهوه اسپرسو

قهوه برای لاغری

همانطور که می‌دانید، مهمترین ماده موثر در  قهوه فوری موکا کافئین است که اثر زیادی بر افزایش انرژی بدن و رفع خستگی دارد. کافئین و اسید کلروژنیک موجود در دانه‌های قهوه، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند و به چربی‌سوزی بدن کمک می‌کنند.

با این حال، شما اگر تحرک کافی نداشته باشید، غذاهای چرب و شیرین را حذف نکنید و مقدار کالری روزانه خود را تنظیم نکنید، نوشیدن قهوه به‌تنهایی باعث لاغری شما نمی‌شود. قهوه اگر تلخ و بدون شکر سرو شود، کالری بسیار کمی دارد و به لاغری شما کمک می‌کند، بنابراین افزودن شکر، شیر یا خامه کالری آن را بالا می‌برد.

استفاده از قهوه در بلندمدت باعث می‌شود کافئین اثر کمتری بر بدن شما داشته و تاثیر چندانی بر افزایش سوخت‌وساز و بالابردن انرژی بدن نداشته باشد، اما همچنان به کاهش اشتهای شما کمک کند.

توصیه می‌شود مقدار قهوه روزانه بین 2 تا 4 فنجان باشد تا اثر مطلوب بر افزایش تمرکز، رفع خستگی و افزایش سوخت‌وساز بدن داشته باشد. یکی از قهوه‌های معروف برای کاهش وزن، قهوه سبز است. حتما به مقاله سر بزنید تا با بهترین زمان خوردن قهوه سبز بیشتر آشنا شوید.

بهترین نوع قهوه برای چربیسوزی

محصولات دکتر بیز: تا اینجا با تاثیر قهوه بر کاهش وزن آشنا شدیم. درباره نوع قهوه هم بد نیست بدانید که قهوه سبز در مقایسه با قهوه سیاه، کافئین و اسید کلروژنیک بیشتری دارد. قهوه سیاه شسته و بوداده می‌شود و طی فرآیند فرآوری، کافئین آن کاهش می‌یابد بنابراین قهوه سبز ممکن است تاثیر بیشتری بر سوزاندن چربی داشته باشد.

قهوه اسپرسو هم در مقایسه با سایر قهوه‌ها، کمترین میزان شکر و کالری را دارد و بسیار غلیظ است. اگر طرفدار این قهوه هستید، باید بدانید که بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری قبل از ورزش است. نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث می‌شود در مدت انجام حرکات ورزشی، کمتر خسته شوید و کالری بیشتری بسوزانید.

پیشنهاد ویژه ما به طرفداران قهوه کلدبرو این است که در مقاله ، با روش تهیه آن آشنا شوید.

عوارض خوردن قهوه بعد از غذا

درباره مصرف  قهوه فوری لاته دکتر بیز قبل و بعد از خوردن غذا، نظرات مختلفی وجود دارد. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن قهوه تلخ صبح ناشتا باعث افزایش اسید معده می‌شود. افرادی که رفلاکس معده دارند یا سیستم گوارشی آنها به‌خوبی کار نمی‌کند، بهتر است صبح‌ها قهوه تلخ مصرف نکنند.

با این حال، آغاز روز با یک فنجان قهوه برای بالابردن انرژی، رفع خواب‌آلودگی و افزایش تمرکز برای شروع روز بسیار رایج است، به همین دلیل نوشیدن قهوه ناشتا برای افراد سالم مشکل خاصی ندارد.

عاشقان این نوشیدنی سرشار از کافئین، آن را قبل و بعد از غذا هم ترجیح می‌دهند. متخصصان تغذیه بهترین زمان مصرف قهوه در روز را حدود ساعت 11 تا قبل از 2 ظهر می‌دانند. خوردن قهوه در بعدازظهر، باعث افزایش سطح هوشیاری و اختلال در خواب می‌شود.

برخی از متخصصان هم خوردن قهوه بعد از غذا را در کاهش وزن موثر می‌دانند، زیرا قهوه اجازه نمی‌دهد، گلوکز و کلسترول غذا در بدن افزایش یابد. با این وجود، بد نیست بدانید که قهوه ممکن است در جذب آهن و کلسیم موجود در غذا تداخل ایجاد کند، بنابراین افرادی که کم‌خونی شدید دارند، بهتر است قهوه را با فاصله از وعده‌ غذایی خود میل کنند.

سالمندان و افرادی که کمبود کلسیم جدی دارند، بهتر است مقدار قهوه خود را کاهش دهند، زیرا قهوه جذب کلسیم را کاهش می‌دهد. درباره مصرف شیر به همراه قهوه هم، می‌توانید مقاله را بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

یکی از قهوه‌های که برای لاغری و کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته، قهوه عربیکا است. این نوع قهوه در نواحی یمن، اتیوپی، سودان و گواتمالا رشد می‌کند. جالب است بدانید که قیمت قهوه عربیکا نسبتا زیاد است.

قهوه عربیکا در نواحی با ارتفاع زیاد می‌روید و درخت آن بسیار حساس است. عربیکا اولین نوع قهوه‌ای است که برای اولین بار در اتیوپی شناخته و به دنیا صادر شد. کافئین موجود در این قهوه کمتر از انواع دیگر است و طعم نسبتا ملایمی دارد.

قهوه عربیکا هم به افزایش سوخت‌وساز بدن، در کنار تحرک کافی و ورزش منظم کمک می‌کند، اما تنها راه رسیدن به وزن ایده‌آل نیست. شما می‌توانید قهوه عربیکا را بدون شکر و خامه نوش‌جان کنید و از طعم و عطر ملایم آن لذت ببرید.

کلام آخر

قهوه نوشیدنی رایجی است که برای رفع خستگی، افزایش تمرکز و انرژی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد از خواص اعجاب‌انگیز آن برای چربی‌سوزی و کاهش وزن سخن می‌گویند، در صورتی‌که تحقیقات نشان می‌دهد، قهوه به‌تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود.

داشتن رژیم غذایی سالم، کم‌کالری و برنامه ورزشی منظم در بلندمدت به شما کمک می‌کند تا به وزن ایده‌آل برسید. نوشیدن قهوه در زمان مناسب هم در افزایش سوخت‌وساز شما و کاهش وزن موثر است. در این مقاله سعی داشتیم شما را با تاثیرات قهوه بر چربی‌سوزی بدن آشنا کنیم.

سوالات متداول:

روزانه چند فنجان قهوه بنوشیم تا لاغر شویم؟

میزان مصرف قهوه در روز بهتر است بین 2 تا 4 فنجان باشد تا نسبت به کافئین مقاومت در بدن ایجاد نشود و به کاهش اشتها کمک کند.

بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای چربیسوزی کدام است؟

نوشیدن قهوه اسپرسو باعث می‌شود در طول ورزش کمتر خسته شوید، انرژی بیشتری داشته باشید و کالری بیشتری بسوزانید.

نوشیدن قهوه تلخ ناشتا چه عوارضی دارد؟

افرادی که سیستم گوارشی حساسی دارند، بهتر است قهوه تلخ را ناشتا استفاده نکنند، زیرا اسید معده را افزایش می‌دهد و باعث بروز ناراحتی می‌شود

دکمه بازگشت به بالا