علم و سلامت

چند ماده غذایی موثر برای جلوگیری از آفتاب سوختگی

این رژیم علاوه بر استفاده از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیز موثر است.

به گزارش تی تی آنلاین، رژیم غذایی برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید اغلب نادیده گرفته می شود.

در ادامه با عبارت Safety Line به غذاهایی می پردازیم که می توانند در فصل تابستان از پوست شما محافظت کنند.

زغال اخته

کرن بری سرشار از آنتی اکسیدان های قوی است که با رادیکال های آزاد که می توانند به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پوست شما آسیب برسانند، مبارزه می کند. این میوه همچنین منبع عالی ویتامین C است که می تواند به جلوگیری از چین و چروک روی پوست کمک کند.

گل کلم

این سبزی حاوی مواد چلیپایی قدرتمندی است که به راحتی قابل هضم هستند که به مبارزه با رادیکال های آزاد ناشی از فشار اکسیداتیو کمک می کند. علاوه بر این مزیت بزرگ، گل کلم یک ماده غذایی غنی از هیستیدین و محافظ طبیعی خورشید است.

هویج و سبزیجات برگ دار

بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل می کند که برای سلامت پوست حیاتی است. یک متاآنالیز در سال 2007 نشان داد که بتاکاروتن یک مدل محافظت طبیعی پس از 10 هفته مصرف منظم آفتاب ارائه می دهد. از دیگر منابع این غذا می توان به کلم پیچ، اسفناج و سایر سبزیجات برگ دار اشاره کرد. به طور خاص، سبزیجات برگ دار به راحتی به لوتئین و زآگزانتین متصل می شوند که از پوست ما حتی در برابر سرطان پوست محافظت می کنند.

آجیل و دانه ها

گردو، دانه شاهدانه، دانه چیا و کتان همگی حاوی اسیدهای چرب ضروری امگا 3 هستند. ماهی و تخم مرغ نیز بهترین منابع این پوست چرب هستند. بدن ما نمی تواند امگا 3 تولید کند. از این رو لازم است که آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنیم. امگا 3 به بدن کمک می کند تا به طور طبیعی با اثرات زمان بیش از حد زیر نور خورشید مبارزه کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا