بین المللکسب و کار ویژه

طرح های موسسه آدونیس برای مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان | هزینه ها و شرایط مهاجرت 2023

یونان یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در میان روش‌های مختلف مهاجرت به یونان، در سال‌های اخیر مهاجرت از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری رایج‌تر بوده است. با این حال گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند یکی از این روش‌های مهاجرتی را انتخاب کند. جهت مشاوره با کارشناسان آدونیس یونان، به سایت ما مراجعه نمایید.

بررسی مهاجرت به یونان

یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و زادگاه بازی‌های المپیک و مهد تمدن باستانی است. کشور یونان از شرق در همسایگی کشور ترکیه قرار دارد و از شمال با بلغارستان و آلبانی همسایه است. از نظر آب‌و‌هوایی باید گفت که یونان تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی دارد. دهه گذشته به دلیل گسترش زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی، یونان برای مهاجرت کشوری ایده‌آل محسوب می‌شود و تقاضا برای دریافت اقامت این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

در سال‌های اخیر، یونان رشد اقتصادی بسیار بالاتری نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا داشته و رونق در بازارهای داخلی خود را تجربه کرده است. در این میان صنعت گردشگری این کشور را به عنوان یکی از بزرگترین منابع درآمد آن نمی‌توان نادیده گرفت، صنعتی که حدود 20 درصد از درآمد این کشور را تشکیل می‌دهد.

یونان کشوری بسیار مهاجرپذیر است و طبق آمار، حدود 25 درصد از افرادی که در این کشور حقوق دریافت می‌کنند، مهاجران خارجی هستند که موفق به اخذ شهروندی شده‌اند. واحد پول کشور یونان مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، یورو است.

افراد زیادی در سال‌های اخیر برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … اقدام کرده‌اند. دریافت پاسپورت یونانی به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به اخذ ویزا به بیش از 160 کشور جهان سفر کنید. بیشترین جمعیت مهاجر در این کشور، افرادی هستند که از کشورهای آلبانی، ایران، ترکیه، مصر و عراق وارد یونان شده‌اند. نکته مهم دیگر این است که یونان از نظر هزینه زندگی گزینه مناسبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

معرفی مختصری از یونان

پیش از اینکه در مورد مهاجرت به یونان و شرایط آن صحبت کنیم، اجازه دهید این کشور را به صورت مختصر به شما معرفی کنیم. یونان یکی از جنوبی‌ترین کشورهای شبه جزیره بالکان است که از جنوب، شرق و غرب به دریای اژه و دریای یونان منتهی می‌شود. بخش بزرگی از مساحت این کشور را جزایر تشکیل می‌دهند. این کشور بیش از دو هزار جزیره دارد که 170 جزیره آن مسکونی هستند. در سال 1981، یونان در اتحادیه اروپا عضو شد و از آن زمان تاکنون با قدرت در مسیر توسعه و رشد حرکت کرده است. واحد پول یونان یورو و پایتخت این کشور آتن است.

یونان کشوری غنی از آثار باستانی بوده و مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران محسوب می‌شود. رشد اقتصادی اخیر در این کشور، آن را به یکی از مقاصد عالی برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است. یونان کشوری پر جنب و جوش و پویا است که آب و هوای مطلوب، تاریخ غنی، معماری و فرهنگ منحصر به فردی دارد.

از نظر امنیت باید گفت که به طور کلی یونان کشوری امن محسوب می‌شود میزان جرم و جنایت در ان زیاد و قابل توجه نیست. مردم یونان در سراسر جهان به خون گرمی و مهمان نوازی شناخته می‌شوند. تقریباً 99 درصد مردم این کشور از دین مسیحیت و فرقه ارتدکس پیروی می‌کنند.

روش‌ های مهاجرت به یونان

روش‌ها و راهکار‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد. پس از مهاجرت به یونان و درصورتی که شرایط مناسب را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام کنید. برخی از روش‌های مهاجرت به یونان به شرح زیر هستند:

  • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
  • مهاجرت کاری به یونان
  • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت به یونان با خرید ملک
  • ارائه تمکن مالی در یونان
  • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج با یک فرد یونانی
  • تولد یک کودک در یونان
  • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به یونان
  • پناهندگی در یونان

هرکدام از این روش‌های مهاجرتی به یونان، شرایط خاص خود را دارند. بهتر است قبل از هر مهاجرت، به کمک مشاورین متخصص موسسه اصطهباناتی، تمامی روش‌ها را به طور کامل بررسی کرده و بهترین و مناسب‌ترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. روش مهاجرت به یونان، بر مزایای مهاجرتی در آینده تاثیر می‌گذارد، بنابراین مهم است که متقاضیان با توجه به شرایط مورد نظر خود و به کمک مشاورین متخصص ما، روش مهاجرتی درست را انتخاب کنند.

اخذ اقامت یونان

برای اقامت موقت در یونان راه ساده‌ای در پیش دارید اما برای اقامت دائم این کشور باید بتوانید مدارک و شرایط دقیقی را مدنظر قرار دهید. یونان یکی از بهترین کشورهایی است که برای سرمایه‌گذاری خارجیان سیاست خوبی در نظر گرفته است. کار در کشور یونان می‌تواند برای شما منجر به اقامت دائم این کشور شود. شرایط اقامت در کشور یونان به نسبت سایر سال‌ها کمی ساده‌تر شده است. مثلاً در ثبت شرکت در کشور یونان در ابتدا نیاز به هزینه‌های زیادی بود اما امروزه این روند سهل‌تر شده است.

اقامت پرتغال

اقامت اروپا

شهرهای مهاجر پذیر یونان

شهر آتن

شهر پاتراس

شهر پیرئوس

میزان رضایت مهاجران به یونان

کشور یونان در حوزه شینگن قرار دارد و اگر شما بتوانید اقامت کشور یونان را اخذ نمایید می‌توانید از مزایای زندگی در این کشور و سفر بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی برخوردار شوید، این ویژگی مهم یکی از دلایلی است که افراد را علاقه‌مند به سفر به کشور یونان کرده است. در واقع شما از کشور یونان می‌توانید به کشورهای عضو شنگن بروید در طول سفر درگیر مسائلی مانند بازرسی گمرکی طولانی نخواهید بود. کشور یونان یک کشور امن است،

این موضوع با بیشتر رضایت مهاجران همراه بوده است. مهاجران به کشور یونان معتقد هستند که زندگی در این کشور بسیار آرام بخش است، مردم به هیچ وجه اهل فخر فروشی نیستند، همه چیز طبق قانون پیش می رود، بانوان از ارزش بالایی برخوردار هستند و حتی پست های مهم کاری را نیز شامل می شوند. رفاه شهری حتی برای کسانی که هنوز شهروند این کشور نشده اند نیز وجود دارد.

کشور یونان یک کشور میانه رو است، همه چیز در این کشور به شکل مسالمت‌آمیز حل می‌شود. سیستم بیمه کشور یونان بی‌نظیر است، شرکت‌های بیمه‌ای که در کشور یونان دیده می‌شود به نسبت ایران قابل قیاس نیست، فرزندان از سنین کم به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند، بیمه شامل بیماری‌های خاص و همینطور چشم و قلب می‌شود.

مردم کشور یونان به سبک غذا خوردن خود بسیار ارزش قائل می‌شوند و سعی می‌کنند سبزیجات را همه وارد وعده‌های غذایی خود کنند. شایان ذکر است که سرمایه‌گذاری در کشور یونان با سود بالایی همراه است و یکی از بهترین شرایطی است که پیش روی افراد قرار گرفته است. مهاجرت به کشور یونان با ویزای کاری کمی دشوار اما امکانپذیر است.

آمار مهاجران به یونان

آمار مهاجرانی که کشور یونان به قصد کار سفر کرده‌اند ۲ درصد بیشتر شده است، این کشور در ابتدا به فکر از بین بردن بیکاری جوانان بومی خود است، البته اگر شما به عنوان یک خارجی مهارت بالایی داشته باشید قطعاً فضای خوبی برای شما حاکم خواهد بود. مهاجرانی که به قصد سرمایه‌گذاری به کشور یونان می‌روند روز به روز بیشتر می‌شود و ثبت شرکت یکی از روش‌هایی است که با رضایت مردم همراه است و توانسته گردش مالی خوب، شغل مناسب و فضای صنعتی و کار ایده آل در کشور یونان ایجاد نماید.

همینطور کسانی که به قصد تحصیل در این کشور ورود می‌کنند نیز افزایش چشمگیری داشته است. در بین ایرانیانی که به کشور یونان سفر کرده‌اند اغلب رده سنی ۱۸ الی ۴۰ دیده می‌شود و نسل جوانان بیشتر علاقه به مهاجرت به کشور یونان دارند. البته دولت این کشور اعلام داشته است که اگر شما ایده‌های کارآفرینی قوی دارید ورود شما به کشور یونان نیز فراهم است کافیست ایده خود را با دولت کشور یونان در میان گذاشته و میزان هزینه و ابزارهای مورد نیاز به طور دقیق و صحیحی برآورد شود. در نظر داشته باشید که اهداف و سلیقه افراد با هم فرق دارد و هر شخص خود می‌داند که با چه روشی باید مهاجرت داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا