بین المللکسب و کار ویژه

مقایسه کانادا و آمریکا برای مهاجرت به نقل از گویا لیستینگ

هم کانادا و هم آمریکا مقاصد محبوبی برای کسانی هستند که به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند. اما کدام کشور برای شما بهترین است؟ خوب، تا زمانی که مدت زیادی آنجا نروید و زندگی نکنید، نمی توانید با اطمینان بگویید. با این حال، اگر این امکان پذیر نیست، هنوز هم می توانید با کمی جستجو در میان مقاله های معتبر و مقایسه کانادا و آمریکا، بهترین مقصد را برای خودتان انتخاب کنید.

مزایای مهاجرت به آمریکا

از نظر شرایط زندگی بهتر، آمریکا یک مقصد محبوب برای مهاجران است. اقتصاد این کشور در حال رونق است و چندین گزینه شغلی برای مطابقت با ترجیحات همه وجود دارد. به دلیل دستمزد بهتر و هزینه کمتر زندگی نسبت به اکثر کشورها، آمریکا اولین گزینه برای اکثر مهاجران است.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مهاجران مهاجرت به آمریکا را انتخاب می کنند، مانند استانداردهای زندگی بهتر و موارد دیگر!

 • امکان درخواست گرین کارت که به عنوان یکی از با ارزش ترین مدارک مهاجرتی جهان شناخته می شود
 • با حدود 140000 کارت صادر شده در سال، امکان درخواست “گرین کارت مبتنی بر اشتغال” یک مزیت بزرگ برای کارگران خارجی است.
 • امکان درخواست شهروندی آمریکا پس از 5 سال اخذ گرین کارت

معایب مهاجرت به آمریکا

البته با مزایا، معایبی هم دارد. متاسفانه چندین معایب وجود دارد که باید در مورد مهاجرت به آمریکا در مقابل کانادا در نظر بگیریم.

با توجه به ارزش آن، تعداد محدودی گرین کارت در دسترس انواع خاصی از مهاجران است، که گرفتن آن را بسیار دشوار می کند و ممکن است تا چندین سال طول بکشد.

 • ایالات متحده آمریکا سالانه تقریباً 6 میلیون درخواست برای گرین کارت دریافت می کند.
 • مسیرهای مهاجرت محدود به اقامت دائم یا وضعیت کارت سبز در ایالات متحده

حتی کارگرانی که ویزای موقت دارند ممکن است برای دریافت اقامت دائم با چالش هایی مواجه شوند. دریافت گرین کارت مبتنی بر اشتغال حدود 4-6 سال طول می کشد.

مزایای مهاجرت به کانادا

وقتی صحبت از کانادا به میان می آید، این کشور بیشتر از آمریکا از مهاجران استقبال می کند. این باعث می شود روند مهاجرت آسان تر و کمتر از آمریکا وقت گیر باشد. از آب و هوای ونکوور در گویا لیستینگ بخوانید تا بیشتر از مزیت های مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

امکان اقامت دائم از طریق بیش از 80 مسیر

برای هر نوع شرایط مهاجرتی یک مسیر وجود دارد، خواه برای کار، تحصیل، یا راه اندازی کسب و کار، الحاق خانواده و موارد دیگر!

اکسپرس انتری یک فرآیند مهاجرتی محبوب است که افراد را برای اقامت دائم بر اساس تجربه، تحصیلات، مهارت های زبانی و سایر ویژگی ها از طریق یک سیستم مبتنی بر امتیاز انتخاب می کند، بدون هیچ گونه تبعیضی، و به دلیل زمان پردازش سریع مهاجرت (کمتر از 6 ماه) شناخته شده است.

پس از ورود به کانادا ممکن است نیازمند اجاره خانه شوید به همین منظور سایت اجاره خانه در کانادا را شناخته و از خدمات آن استفاده کنید.

معایب مهاجرت به کانادا

در مقایسه با ایالات متحده، معایب مهاجرت در کانادا به طرز شگفت آوری کمتر است.

مهاجرت به کانادا گران است، اما ارزش پس انداز را دارد. آن را یک سرمایه گذاری در آینده در نظر بگیرید.

در وبلاگ مرجع اطلاعات زندگی و کسب و کار ایرانیان در کانادا(گویا لیستینگ) بهترین شهر کانادا برای ایرانیان را بشناسید و مقصد مهاجرت خود را مشخص کنید.

فرآیند درخواست و دریافت اقامت دائم کانادا یا حتی مجوز کار می تواند چالش برانگیز و طولانی باشد، اما هرگز غیرممکن است.

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا و آمریکا

آمریکا و ویژگی های مثبت

 • فرصت های شغلی بی پایان
 • رونق اقتصاد
 • محیط چندفرهنگی و متنوع
 • دسترسی به گزینه های غذاخوری عالی، تولید، و خرده فروشی
 • بسیاری از جاذبه های طبیعی و سرپوشیده
 • فضاهای بزرگ

آمریکا و نقاط منفی

 • مالیات های بالا
 • کمی کمتر از مهاجران استقبال می کند
 • هزینه بالای مسکن
 • نرخ بالای جرم و جنایت در برخی شهرها
 • کندی سیستم مراقبت های پزشکی
 • نرخ بالای بیکاری

کانادا و ویژگی های مثبت

 • فرصت های شغلی فراوان برای مهاجران
 • رونق اقتصاد
 • آموزش با کیفیت بالا
 • مراقبت های پزشکی استثنایی
 • محیط چندفرهنگی و متنوع
 • هزینه زندگی ارزان تر در مقابل آمریکا
 • بسیاری از جاذبه های طبیعی و سرپوشیده
 • بهترین کیفیت زندگی در جهان
 • نرخ پایین جرم و جنایت

کانادا و نقاط منفی

 • زمستان های سخت
 • حمل و نقل محدود در برخی استان ها
 • مسکن می تواند گران باشد
 • ممکن است در برخی از استان های فرانسوی زبان نیاز به یادگیری زبان فرانسه داشته باشید

آمریکا سرزمین فرصت ها بوده است

دهه ها با این حال، پارادایم در چند سال اخیر تغییر کرده و تا حد زیادی تغییر کرده است. آمریکا دیگر اولین و تنها انتخاب برای مهاجرت در قرن بیست و یکم نیست.

کانادا مطمئناً وارد شده و به مقصد بعدی مهاجرت مورد علاقه برای زندگی، کار، تحصیل یا اقامت دائم تبدیل شده است. نه تنها آمریکا، بلکه کانادا در مقایسه با اکثر کشورهای پیشرفته جهان در حال حاضر رتبه بالایی دارد.

پنج دلیل اصلی برای انتخاب کانادا به جای آمریکا

اگر قصد دارید با ویزای اقامت دائم به کشوری مهاجرت کنید، مطمئناً کانادا در رتبه اول قرار دارد.

در گزارش های مختلف نظرسنجی بهترین کشورها، کانادا به عنوان بهترین کشور برای زندگی و درخواست شهروندی رتبه بندی شده است. این دقیقاً در بالای لیست برای پارامترهای مختلف تعیین شده برای مهاجران جدید، مانند آموزش، فرصت های شغلی، زندگی سبز، ایمنی و امنیت، ساختار دموکراتیک، زیرساخت ها، سهولت مهاجرت و غیره قرار دارد. در حالی که رتبه آمریکا به عنوان بهترین مقصد برای مهاجران جدید در چند سال اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

قوانین ویزای H1B تشدید شد

قوانین و سیاست های مربوط به محبوب ترین ویزای H1B آمریکا در چند سال اخیر توسط دولت پرزیدنت ترامپ تشدید شده است. علاوه بر این، فرآیند دریافت گرین کارت یا اقامت دائم از طریق H1b نیز آسان نیست. ممکن است تا یک دهه بیشتر طول بکشد تا گرین کارت شما توسط اداره مهاجرت ایالات متحده تایید شود.

از سوی دیگر، کانادا به اکثر متقاضیان ویزای اقامت دائم کانادا، در مدت یک سال، وضعیت اقامت دائم را ارائه می دهد. از این رو، تفاوت زیادی در زمان پردازش و همچنین سهولت اعمال وجود دارد.

فرصت های کاری

زمانی بود که ایالات متحده مورد علاقه شرکت های برتر فناوری اطلاعات و همچنین سایر برندهای جهانی بود. با این حال، به دلیل سیاست های سختگیرانه مهاجرتی آمریکا، سازمان های برتر پایگاه خود را به کانادا منتقل می کنند، جایی که استخدام افراد ماهر و با استعداد از خارج از کشور در مقایسه با آمریکا بسیار آسان تر است. شهرهای مختلف کانادا در انتاریو و خارج از آن در رقابت برای تشکیل دره سیلیکون بعدی هستند، یعنی تورنتو، ونکوور، اتاوا، مونترال و کلگری و غیره.

سیاست مهاجرت

سیاست مهاجرتی دولت ترامپ در تضاد با دولت ترودو است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشین تغییرات زیادی در قوانین مهاجرتی در چند سال اخیر اعلام کرده است که به نفع مهاجران موجود و همچنین مهاجران جدید در کشور نیست. در مقابل، دولت کانادا تحت نخست وزیری جاستین ترودو به پذیراترین کشور برای مهاجران و پناهندگان در چند سال اخیر تبدیل شده است.

دولت لیبرال کانادا در چند سال اخیر تغییرات مختلفی را برای تسهیل روند مهاجرت برای مهاجران جدید و همچنین خانواده های آنها ایجاد کرده است. در واقع، در طول همه گیری کووید -19 نیز، کانادا از پذیرش درخواست های جدید مهاجرت و دعوت از نامزدها برای درخواست اقامت دائم دست برنداشته است. به همین دلیل است که امروزه اکثر متقاضیان مهاجرت مایل به درخواست اقامت دائم در کانادا هستند.

کشور امن و آرام برای مهاجران

این احتمالاً نگرانی اصلی بسیاری از متقاضیان مهاجرت امروزی است. وقتی در مورد کشوری امن و صلح آمیز صحبت می کنیم، کانادا نه تنها از آمریکا جلوتر است بلکه در لیست بهترین کشورها نیز در صدر قرار دارد. این کشور امن و آرام برای مهاجران است. مهمان نوازی و ماهیت خوشامدگویی کانادایی ها به تازه واردها این امکان را می دهد تا با سهولت و آسایش در جامعه حضور پیدا کنند.

سوابق کانادا به عنوان یک کشور سکولار، امن و چندفرهنگی با موارد ناچیز عدم تحمل و غیره عالی است.

آمریکا یا کانادا: کدام کشور را بهتر است خانه صدا کنیم؟

این سوال بخشی از یک بحث قدیمی بین دو کشور بزرگ آمریکای شمالی است. جوامع کانادا و آمریکا بر این عقیده هستند که کشورشان بهترین مکان برای زندگی است. به طور کلی، هیچ یک از کشورها از همه حقایق در مورد آنچه که کشور دیگر ارائه می دهد نمی داند.

نکات کلیدی که باید در مورد آمریکا و کانادا بدانید

 • آمریکا و کانادا دو کشور در آمریکای شمالی هستند که شباهت های زیادی دارند و تفاوت های بسیار کمی دارند.
 • در حالی که آمریکا از نظر تولید ناخالص داخلی بسیار بزرگ تر از همسایه شمالی خود است، متوسط درآمد سرانه در هر دو کشور مشابه است.
 • در حالی که مردم به طور کلی در آمریکا مالیات بیشتری می پردازند، کانادا مزایای اجتماعی برتری را ارائه می دهد.
 • هزینه حضور در دانشگاه و هزینه های مراقبت های پزشکی معمولاً در کانادا کمتر است.

اقتصاد

تولید ناخالص داخلی (GDP) 2019 کانادا 1.73 تریلیون دلار بود، در حالی که آمریکا تولید ناخالص داخلی 21.4 تریلیون دلار را گزارش کرد.

در حالی که کانادا  از نظر اقتصادی یک ابرقدرت بسیار بزرگ تر است، درآمد شهروندان بسیار نزدیک تر است. اداره سرشماری آمریکا میانگین درآمد خانواده های ایالات متحده را 68703 دلار گزارش می دهد.

در کانادا، متوسط درآمد افراد در سال 2019 62900 دلار بود.

مالیات ها نیز می تواند عامل اصلی تمایز دو کشور باشد. در حالی که میزان مالیات بر درآمد فدرال آمریکا از 10٪ تا 37٪ برای افراد است، در کانادا، نرخ مالیات بین 15٪ تا 33٪ است. با این حال، در آمریکا، مجردهایی که بیش از 40526 دلار درآمد دارند سالانه 22٪ مالیات پرداخت می کنند، در حالی که مجردهای کانادایی که کمتر از 49020 دلار درآمد دارند فقط باید 15٪ مالیات بپردازند.

طبق وب سایت numbeo.com، هزینه زندگی برای آمریکایی ها بیشتر از کانادایی ها است. شاخص هزینه زندگی Numbeo تخمین می زند که قیمت های مصرف کننده در تورنتو حدود 24.05٪ کمتر از شهر نیویورک است و قیمت اجاره تورنتو تقریباً نصف قیمت اجاره آپارتمان در نیویورک است.

این شاخص به اجاره، خواربار، قیمت رستوران و خرید محلی می پردازد که در مجموع در ایالات متحده (دلار آمریکا) بالاتر هستند.

تحصیلات

دانشگاه می تواند یکی دیگر از هزینه های کلان در زندگی یک فرد باشد و بسیاری از دانشجویان را در بدهی عمیق قرار دهد. آمریکا در صدر فهرست کشورهایی با گران ترین هزینه های دانشگاه قرار دارد و کانادا در رتبه چهارم قرار دارد.

متوسط شهریه سالانه در یک کالج دولتی رتبه بندی شده در آمریکا 9687 دلار برآورد شده است، در حالی که متوسط شهریه سالانه در یک کالج خصوصی 35087 دلار است.

 در کانادا، متوسط شهریه سالانه یک کالج دولتی در سال های 2020-2021، 6580 دلار کانادا بوده است.

مونترال بزرگ ترین شهر کبک در کانادا است که بسیاری از ساکنان آن دو زبانه هستند و به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند. در واقع، طبق سرشماری کانادا در سال 2016، 20 درصد از کانادایی ها زبان فرانسه را زبان مادری خود می دانند.

اقلیم و فرهنگ

هم ایالات متحده و هم کانادا کشورهای بزرگی هستند که از اقیانوس آرام تا سواحل اقیانوس اطلس را در بر می گیرند، به این معنی که آب و هوا و فرهنگ آنها در ایالت یا استان بسیار متفاوت است. به طور کلی، آمریکا از کانادا پرجمعیت تر و گرم تر است و به خط استوا نزدیک تر است.

نتیجه گیری

به طور کلی، زندگی در یک کلان شهر در کانادا ارزان تر از آمریکا است. البته این بستگی به شهر مورد نظر شما و میزان مالیات بر درآمد شما دارد.
آمریکا یک ابرقدرت جهانی بزرگ تر است و به همین دلیل، آمریکایی ها می توانند انتظار داشته باشند که تقریباً در هر جنبه ای از زندگی هزینه بیشتری بپردازند. افراد در آمریکا و کانادا معمولاً درآمد سالانه مشابهی دارند. با این حال، طبق گزارش ها، مالیات ها در ایالات متحده پایین تر است، که می تواند به آمریکایی ها یک مزیت پرداختی جزئی بدهد.

در زمینه مزایای اجتماعی، کانادایی ها تا حدودی برنامه خانواده اجباری دولت قوی تری با بودجه بیشتر دولتی برای مرخصی زایمان از طریق برنامه های بیمه اشتغال دارند. کانادایی ها همچنین می توانند انتظار داشته باشند که هزینه های مراقبت های پزشکی کمتری بپردازند. علاوه بر این، هزینه های دانشگاه های آموزشی نیز در کانادا (به طور متوسط) پایین تر است، که می تواند آخرین عاملی باشد که بسیاری از شهروندان را در آن سوی مرز در هنگام برنامه ریزی بلند مدت خانواده وسوسه می کند.

دکمه بازگشت به بالا