اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

محدودیت اد در گروه تلگرام

محدودیت های تلگرام و روش رفع آن ها

اگر به دنبال این هستید که با Buy telegram members کسب و کار خود را در تلگرام تبلیغ کنید و در عین حال ریسک محدود شدن و بلاک شدن اکانت تلگرام خود را به حداقل برسانید، پیشنهاد می کنیم تا حین فعالیت تبلیغاتی در تلگرام، محدودیت هایی که در این مقاله به آنها اشاره کرده ایم را در نظر بگیرید. زیرا اغلب محدودیت های اشاره شده در این مقاله، مواردی هستند که تلگرام در هیچ جایی به آنها اشاره نمی کند (یا حداقل شما به سادگی نمی توانید این قوانین را در جایی پیدا کنید) اما با این وجود، اگر شما از این اصول تخطی کنید ممکن است تلگرام؛ اکانت، گروه یا کانال تجاری شما را مسدود کرده و خسارات جبران ناپذیری به بیزینس شما وارد کند.

محدودیت های تلگرام در فعالیت های تبلیغاتی

اغلب محدودیت های تلگرام زمانی رخ می دهد که شما قصد انجام فعالیت های ترویجی انبوه یا تبلیغات در این پلتفرم را داشته باشید زیرا تلگرام یک اپلیکیشن رایگان است و تنها راه درآمدی آن، فروش تبلیغات در بستر اپلیکیشن خودش می باشد و اگر شما بخواهید به راحتی و به رایگان برای خودتان در این اپلیکیشن تبلیغ کنید دیگر چیزی عاید تلگرام نخواهد شد؛ در نتیجه، تلگرام برای شما محدودیت هایی می گذارد که به راحتی نتوانید در این پلتفرم، تبلیغ کنید و مجبور شوید برای تبلیغات، به شرکت تلگرام مبلغی را پرداخت نمایید تا از این طریق برای خودش کسب درآمد کند.

این روش درآمدی، در اغلب پلتفرم هایی که ابتدا با ادعای رایگان (و بدون تبلیغات) بودن پا به میدان می گذارند رواج دارد که ما قصد نداریم به بررسی صحیح یا غلط بودن سیاست های آنها بپردازیم بلکه فقط قصد داریم شما را با محدودیت هایی که تلگرام به هنگام فعالیت های تبلیغاتی پیش روی شما قرار می دهد آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

تلگرام یک اپلیکیشن رایگان است و تنها راه درآمدی آن، فروش تبلیغات در بستر اپلیکیشن خودش می باشد و اگر شما بخواهید به راحتی و به رایگان برای خودتان در این اپلیکیشن تبلیغ کنید دیگر چیزی عاید تلگرام نخواهد شد؛ در نتیجه، تلگرام برای شما محدودیت هایی می گذارد که به راحتی نتوانید در این پلتفرم، تبلیغ کنید.

محدودیت هایی که حین فعالیت های ترویجی و تبلیغاتی در تلگرام ممکن است با آنها مواجه شوید بطور عمده به 3 دسته تقسیم می شوند:

  • محدودیت های ارسال پیام به چت شخصی افراد
  • محدودیت های مرتبط با فعالیت در گروه ها
  • محدودیت های مرتبط با مدیریت کانال ها

محدودیت های ارسال پیام به چت خصوصی افراد در تلگرام

شما در ارسال پیام به چت خصوصی افراد در تلگرام آزاد نیستید؛ یعنی نمی توانید هر تعداد پیام که دلتان می خواهد به افراد ارسال نمایید و تلگرام، محدودیت هایی را در ارسال پیام برای افراد در نظر گرفته است. در ادامه این محدودیت ها را شرح خواهیم داد…

قبل از هر چیز باید بدانید که از نظر تلگرام، افرادی که به آنها پیام ارسال می کنید به 2 دسته تقسیم می شوند:

  • افراد آشنا: افرادی که قبلاً با شما چت کرده اند (یا حداقل یک پیام به شما ارسال کرده اند) و یا شماره شما را در لیست مخاطبین خود ذخیره کرده اند.
  • افراد غریبه (افراد ناشناس یا جدید): کسانی که شماره شما را ذخیره نـدارند و تاکنون با آنها هیچگونه چتی نداشته اید.

تلگرام، برای ارسال پیام به هر یک از این دو دسته، قوانین متفاوتی را اعمال می کند:

  • عدم محدودیت در ارسال پیام به افراد آشنا: اگر بخواهید به افراد آشنا پیام ارسال کنید، هیچ محدودیتی شامل حال شما نخواهد شد و می توانید هر تعداد پیام که بخواهید به مخاطبانتان ارسال نمایید.
  • محدودیت ارسال پیام به افراد غریبه: تلگرام اجازه نمی دهد با هر خط، روزانه به بیشتر از 50 نفر ناشناس، پیام خصوصی ارسال کنید؛ پس از رسیدن به این مقدار، پیغامی مشابه آنچه در تصویر می بینید دریافت خواهید کرد.

این پیغام به شما می گوید شما دیگر قادر نخواهید بود به افراد ناشناس بیشتری پیام بفرستید و فقط می توانید به افرادی که جزو مخاطبین شما هستند پیام ارسال نمایید. البته این محدودیت (یا اصطلاحاً بلاک شدن) موقّت بوده و معمولاً پس از 4 الی 5 روز، این محدودیت رفع خواهد شد و مجدداً می توانید به افراد ناشناس پیام ارسال کنید. اما دقت داشته باشید که اگر این عمل تکرار شود یعنی پس از رفع شدن بلاک موقّت، دفعات دیگری نیز از این حد مجاز فراتر روید، ممکن است مشمول محدودیت طولانی تری شوید و چه بسا نهایتاً خط شما بطور کامل بلاک شود.

محدودیت های مرتبط با فعالیت در گروه ها

برای انجام فعالیت های تبلیغاتی در گروه ها می توانید به دو صورت عمل کنید:

  1. روش اول تبلیغات از طریق گروه های تلگرامی این است که در سایر گروه های مربوط به حوزه کاری خود عضو شوید و در آنها پیام تبلیغاتی ارسال کنید و از این طریق، اعضای آن گروه ها را با محصولات و خدمات خود آشنا نمایید. در این حالت شما برای ارسال پیام در گروه، از طرف تلگرام با محدودیتی روبرو نیستید اما باید قوانینی را که مدیر آن گروه برای ارسال پیام در نظر گرفته است، رعایت کنید؛ چرا که در صورت تخطی از این قوانین و عبور از حد مجاز تعیین شده برای آن گروه، ممکن است که ادمین گروه، شما را اخراج کند.
  2. روش دوم تبلیغات از طریق گروه های تلگرامی، این است که خودتان یک گروه تلگرامی تشکیل دهید و با تولید محتوای با کیفیت در مورد کالا و خدمات خود، افراد را به عضویت در گروه خود ترغیب کنید. واضح است که هرچه تعداد اعضای گروه شما بیشتر باشد و افراد بیشتری محصولات و خدمات شما را ببینند شانس فروش شما بیشتر خواهد بود. لذا شما می توانید به جای اینکه منتظر بنشینید تا افراد خودشان به گروه شما بپیوندند، خودتان افراد مختلف را در گروه خود عضو کنید؛ اما باید در نظر داشته باشید که تلگرام برای اَد کردن اعضا به گروه محدودیت هایی اعمال می کند به این صورت که شما با هر خط تلگرام می توانید در هر روز فقط 50 نفر را به یک گروه اَد کنید؛ پس از رسیدن به این مقدار، شما دیگر قادر نخواهید بود در همان روز و با همان خط، افراد بیشتری را به آن گروه اضافه نمایید. (البته این محدودیت برای همه گروه ها؛ گروه هایی که خودتان تشکیل داده اید و ادمینش هستید و نیز گروه هایی که فقط عضو آن هستید و ادمینش نیستید به همین صورت است.)

نکته
نکته دیگری که برای اد مِمبر (اَد کردن اعضا) در گروه های تلگرامی باید در نظر داشته باشید یکسان بودن کشور خطی است که با آن گروه ایجاد شده است و خطوطی که برای اد کردن اعضا به آن گروه مورد استفاده قرار می گیرند. اجازه دهید این نکته را با ذکر یک مثال برایتان روشن کنیم.
فرض کنید شما گروهی با خط ایرانی ساخته اید؛ بنابرین تلگرام، گروه شما را بعنوان یک گروه ایرانی در نظر می گیرد؛ لذا برای اد کردن افراد (چه ایرانی و چه خارجی) به گروهتان باید از یک خط ایرانی استفاده کنید؛ یعنی با یک خط خارجی نمیتوانید شخصی را به گروه اضافه نمایید چه این شخص ایرانی باشد چه خارجی!

محدودیت های مرتبط با مدیریت کانال

ممکن است بخواهید برای تبلیغ کسب و کار خود از کانال های تلگرامی استفاده کنید و در آن کانال ها محصول و یا خدمات خود را تبلیغ کنید؛ از آنجاییکه در یک کانال تلگرام، اعضا نمی توانند هیچ پیامی ارسال کنند و فقط ادمین کانال است که می تواند در کانال پست بگذارد، مدیریت کانال رای انجام فعالیت های تبلیغاتی راحت تر است. اما برای ارسال پیام در کانال باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

برای ارسال پیام در کانال با محدودیتی مواجه نیستید اما در زمینه اد کردن اعضا به کانال، دستتان چندان باز نیست؛ یعنی به طور کلی از ابتدای زمان ایجاد یک کانال، نهایتاً می توان 200 نفر را به کانال اد کرد و پس از اد کردن این تعداد عضو، برای افزایش اعضای کانال چاره ای ندارید جز اینکه لینک دعوت کانال را به چت شخصی افراد بفرستید تا به میل خودشان در کانال تلگرام شما عضو شوند.

همچنین به خاطر داشته باشید که با هر اکانت تلگرام خود می توانید 10 کانال تلگرامی را تشکیل دهید.

نکته بسیار مهم

تلگرام، فعالیت گروه ها و کانال ها با موضوعاتی مانند ترویج خشونت و یا با موضوعات جنسی و مشابه آن را بطور کامل می بندد پس باید نهایت دقت را داشته باشید تا این شبهه را برای تلگرام بوجود نیاورید که شما در این زمینه یا حوزه های مشابه فعالیت می کنید زیرا تلگرام در چنین موادی به سرعت کانال شما را می بندد.

یک محدودیت کلی و مهم در تلگرام

در کنار تمامی محدودیت هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم یک محدودیت کلی وجود دارد و باید در ارسال پیام های خود در تلگرام در نظر داشته باشید. این محدودیت کلی به این صورت است که تمامی کاربران تلگرام، هر زمان که بخواهند می توانند اکانت شما، گروه شما و یا کانال شما را به عنوان مزاحمت گزارش دهند یا اصطلاحاً آن را Report کنند و اگر تعداد این ریپورت ها زیاد شود تلگرام، فعالیت های شما را محدود (بلاک) می کند.

شما می توانید با رعایت یک سری نکات، خطر مسدود شدن اکانت تلگرام خود در اثر بلاک و ریپورت شدن را به حداقل برسانید. البته ما در این مقاله قصد نداریم تا به این نکات بپردازیم و در ادامه به معرفی روش هایی برای رفع مسدودیت ناشی از ریپورت اکتفا کرده ایم.

روش های رفع ریپورت در تلگرام

حال اگر اکانت تلگرام شما به دلیل نقض هر یک از قوانین شما بلاک شده باشد آیا راهی برای بازگرداندن آن وجود دارد؟ بله! شما می توانید به تیم پشتیبانی تلگرام پیام دهید و یا به آدرس ایمیل ارسال کنید و با شفاف سازی فعالیت های خود اکانت بلاک شده خود را پس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله، انواع محدودیت هایی را که ممکن است در استفاده از تلگرام شما پیش بیاید و نیز دلایل بروز این محدودیت ها را باهم بررسی نمودیم. در انتها نیز شما را به مقاله ای ارجاع دادیم تا در صورت بروز این محدودیت ها برای اکانتتان بتوانید این مشکل را برطرف نمایید و در صورت بلاک شدن اکانتتان بتوانید آنرا بازیابی کنید.

اگر قصد دارید برای رشد کسب و کارتان به تبلیغات در تلگرام بپردازید باید تمامی محدودیت هایی را که در این مقاله به آنها اشاره کردیم رعایت نمایید تا ریسک محدود شدن و بلاک شدن اکانت تلگرام خود را به حداقل برسانید و با خیالی آسوده به فعالیت های تبلیغاتی خود در تلگرام بپردازید.

منابع:

amediasocial.com

likeservice24.com

دکمه بازگشت به بالا