عمومیکسب و کار ویژه

چرا تلگرام شماره جدید را قبول نمیکند؟

مشکل ورود به تلگرام

تلگرام یکی از محبوبترین پیامرسان هایی است که کاربران زیادی به صورت روزانه از آن برای ارتباط با دوستان و آشنایانشان و یا ارسال و دریافت فیلم و عکس استفاده می کنند. لازم به ذکر است که کاربران این پیامرسان همانند facebook smm panel هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مختلفی نیز روبرو می شوند. مشکلاتی مثل دریافت نکردن کد تلگرام و ریپورت در تلگرام از جمله مواردی هستند که تعداد زیادی از افراد در تماس با مشاوران ما به دنبال راه حلی برای برطرف کردن آنها و telegram smm panel می گشتند.

در مقالات قبلی در خصوص روش های مختلف برطرف کردن این اشکالات به طور کامل توضیح داده ایم. اما در این مطلب قصد داریم به مشکل دیگری بپردازیم. ممکن است همه ی شما یک یا چندین بار مجبور به حذف اکانت تلگرام و ورود مجدد به آن شده باشید ، اما اگر هنگام ورود به تلگرام با ارور های phone number flood و too many attempts مواجه شوید برای حل مشکل ورود به تلگرام چه کارهایی را باید انجام دهید؟ این ارورها زمانی که قصد دارید مجددا حساب تلگرامتان را باز کنید نمایش داده شده و از ورودتان جلوگیری می کند. در ادامه قصد داریم نحوه حل مشکل too many attempts و رفع ارور phone number flood در تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 رفع ارور too many attempts در تلگرام

خطای too many attempts زمانی رخ می دهد که شما چندین بار پشت سر هم تلاش کرده باشید تا وارد تلگرام خود شوید و یا با استفاده از دستگاه های مختلف وارد اکانت خود شده و مجددا خارج شده اید همچنین وارد کردن اشتباه کد امنیتی تلگرام نیز باعث به وجود آمدن خطای too many attempts می شود ، در واقع مفهوم خطای too many attempts این است که بعدا تلاش کنید ! برای حل مشکل too many attempts شما می توانید از نرم افزار های تغییر IP استفاده کنید.

اگر روی موبایل خود چنین اپلیکیشنی ندارید می توانید از کامپیوتر یا لپ تاپ کمک بگیرید و پس از روشن کردن نرم افزار تغییر IP مجددا برای ورود به تلگرام از طریق نسخه دسکتاپ اقدام کنید. اگر با این کار مشکل شما برطرف نشد تنها و فقط یک راه وجود دارد آن هم این است که شما صبور باشید و دست از تلاش بردارید تا تلگرام به شما اجازه ورود دهد اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که رفع ارور too many attempts حد اکثر 24 ساعت طول می کشد و در اکثر مواقع رفع ارور too many attempts در تلگرام به سرعت اتفاق می افتد .

نکته : جهت جلوگیری از ایجاد خطای too many attempts بهتر است که بیشتر از 3 بار برای ورود به تلگرام تلاش نکنید .

رفع ارور phone number flood در تلگرام

حل ارور phone number flood تلگرام از خطای too many attempts کمی سخت تر است و علت آن ورود و خروج های پشت سر هم و زیاد در اکانت تلگرام است . همانطور که گفتیم برای حل مشکل too many attempts تنها کاری که می توانید انجام دهید صبر کردن و عدم تلاش پی در پی برای ورود به تلگرام بود اما در مورد رفع ارور phone number flood این گونه نیست چرا که اگر بخواهید صبور باشید باید نزدیک به 30 روز یا بیشتر منتظر بمانید تا رفع ارور phone number flood در تلگرام شما انجام شود ، در این بخش ما می خواهیم به شما یک روش برای حل ارور phone number flood تلگرام برای مشکل ورود به تلگرام به شما دوستان عزیز ارائه دهیم .

یکی از راههای رفع این مشکل این است که با استفاده از شماره دیگری وارد تلگرام شده و پس از ساخت اکانت شماره آن را تغییر دهید و موبایل خود را وارد کنید.اگر خط دیگری ندارید می توانید برای این کار از شماره های مجازی هم استفاده کنید. همانطور که در مقاله نرم افزار ساخت شماره مجازی nextplus نیز توضیح دادیم با نصب این برنامه یک شماره مجازی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید به کمک آن در تلگرام ثبت نام کنید و کد احراز هویت را از طریق اپلیکیشن دریافت نمایید. پس ار تکمیل ثبت نام و ورود به تلگرام باید شماره مجازی را تغییر داده و به جای آن شماره خودتان را وارد کنید.

برای این کار در صفحه اصلی تلگرام روی آیکون سه خط بالا سمت چپ تپ کنید . سپس وارد settings تلگرام خود شوید . در این مرحله روی گزینه info تپ کنید .

در صفحه باز شده شما باید شماره سیمکارت اکانت تلگرام خود را که ساخته اید عوض کنید برای انجام این کار روی گزینه change number تپ کنید .با این کار پیغامی برای شما ارسال می شود که حاوی این مضمون است که شماره جدید شما برای مخاطبین سیمکارت فعلی شما نیز فرستاده می شود ، باید این پیغام را قبول کرده و روی گزینه ok تپ کنید .

اکنون می توانید شماره ای که مشکل ورود به تلگرام را داشت وارد کنید به همین سادگی می توانید به رفع ارور phone number flood در تلگرام بپردازید .

سایر مشکلات

عدم امکان اضافه کردن مخاطبین به تلگرام

یکی از مشکلات رایج تلگرام به عدم امکان افزودن مخاطبین به این برنامه مربوط است. همانطور که میدانید در عموم اپلیکیشن های پیامرسان مانند تلگرام و سایرین برای دسترسی به هر یک از مخاطبین خود یا باید دسترسی مخاطبین را به تلگرام بدهید یا خود شماره فرد را در تلگرام وارد کنید. در این فرایند مخاطبینی که در فهرت مخاطبین شما دارای تلگرام باشد به فهرست مخاطبین تلگرام شما نیر اضافه میشود. حال شاید در مواردی با اضافه نشدن مخاطبین جدید به تلگرام مواجه شوید.

به منظور رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا اجرای برنامه تلگرام را متوقف کرده و یا دستگاه خود را ری استارت کنید. سپس مطمئن شوید که اپلیکیشن تلگرام اجازه دسترسی به لیست مخاطبین گوشی شما را داشته باشد. به منظور بررسی این موضوع مراحل زیر را طی نمایید:

  • به بخش Permissions در تنظیمات گوشی اندرویدی خود مراجعه کنید.
  • گزینه Contacts را لمس نمایید.
  • در این بخش اسلایدر اپلیکیشن Telegram را در حالت فعال قرار دهید.

با انجام این مراحل، اجازه دسترسی به مخاطبین گوشی به اپلیکیشن تلگرام داده می‌شود و به احتمال زیاد مشکل عدم امکان اضافه کردن مخاطب به تلگرام رفع خواهد شد.

عدم دریافت نوتیفیکیشن

ارسال نشدن نوتیف های تلگرام از دیگر مشکلات این پیامرسان است که بعضا میتواند دردسرساز شود. نوتیفیکیشن یا اعلانات تلگرام یا با استفاده از قابلیت های اندروید و یا توسط خود اپلیکیشن ارسال می شوند. حال برخی دستگاه های اندرویدی ممکن است به عللی چون کاهش مصرف اینترنت یا مصرف باتری به طور خودکار دریافت نوتیفیکیشن از پیامرسان را قطع کنند. در نتیجه این امر است که مشکل ارسال نشدن یا در حقیقت دریافت نکردن نوتیف های تلگرام بروز میکند. بر همین اساس پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل در درجه اول تلگرام خود را به آخرین نسخه منتشر شده آپدیت کنید.

سپس به بخش Settings در اپلیکیشن تلگرام مراجعه کنید و وارد قسمت Notifications and Sounds شوید. در این بخش از فعال بودن گزینه های Message و Group alerts اطمینان حاصل کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم تا در این بخش گزینه‌های Keep-Alive Service و Background Connection را هم در حالت فعال قرار دهید.

مشکل Connecting یا وصل نشدن تلگرام

از دیگر مشکلات رایج تلگرام که بسیار گزارش میشود، عدم اتصال یا مشکل Connecting  است. این مشکل به احتمال زیاد همواره در ارتباط با وضعیت اینترنت شما بروز میکند. بنابراین باید در درجه اول از فعال بودن وای فای و یا دیتای موبایل خود و ارتباط سالم اطمینان پیدا کنید. همچنین میتوانید در صورتی که مطمئن شدید مشکل از گوشی یا اینترنت است راهکارهای زیر را امتحان کنید:

  • گوشی و مودم خود را ریستارت کنید.
  • شبکه ‌ای را که به آن متصل هستید، حذف کرده و مجددا به آن وصل شوید.
  • تنظیمات شبکه گوشی را ریست کنید.

عدم نمایش زمان بازدید یا لست سین

لست سین یا آخرین زمان بازدید قابلیتی است که عموم پیامرسان ها از آن بهره مند هستند. با استفاده از این قابلین میتوان زمان آخرین بازدید و فعالیت کاربران در تلگرام را مشاهده کرد. با این وجود برخی کاربران گزارش داده اند قادر به مشاهده آخرین بازدید یا لست سین مخاطبین خود در تلگرام نیستند. جهت رفع این مشکل مراحل زیر را طی کنید:

  • از تنظیم بودن تاریخ و زمان دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.
  • حافظه کش اپلیکیشن تلگرام را حذف کنید.
  • اپلیکیشن تلگرام را حذف و مجددا نصب کنید.

سوالات متداول

1آیا با استفاده از شماره های مجازی امکان هک شدن تلگرامم وجود دارد؟

خیر. ولی برای اطمینان بیشتر می توانید بعد از ساخت اکانت با شماره مجازی بالافاصله شماره خود را تغییر دهید.

2آیا با تغییر شماره تلگرام اطلاعات اکانتم حذف می شود؟

خیر. فقط اطلاعاتی که با شماره قبلی داشتید به شماره جدید منتقل می شود.

دکمه بازگشت به بالا