اقتصادیکسب و کار ویژه

VPN چیست؛ 4 مزیت استفاده از VPN

برای کسانی که دسترسی محدود شده به اینترنت دارند و استفاده از سایت های مختلف خارجی برای آن ها ممکن نیست، دانستن اینکه “VPN چیست”  یکی از ضروریات به شمار می آید.

بسیاری از دانشجویان، فعالان در حوزه اینترنت و حتی بسیاری از کسب و کارها برای استفاده از اینترنت و حضور در شبکه های اجتماعی می دانند، برای اینکه بتوانند نیازهای خود را رفع کنند ناگزیر به استفاده از ابزاری هستند که از آن به عنوان وی پی ان یاد می شود. در این مقاله به شما خواهیم گفت که “VPN چیست”  و استفاده از آن چه مزایای برای شما به همراه دارد.

 VPN چیست؟

بسیاری از کسانی که می خواهند دسترسی نامحدود و با سرعت بالایی به اینترنت داشته باشند استفاده از سرور مجازی ایران یکی از راه های مناسب به شمار می آید. اما هزینه های آن ممکن است چندان مقرون به صرفه نباشد. از همین رو برای دور زدن محدودیت ها و دسترسی به سایت های مختلف استفاده از ابزاری که بتواند راه ورود را برای آن ها هموار کند ضروری است. این ابزار VPN نام دارد. در واقع وی پی ان ها با ایجاد امنیت سایبری این امکان را فراهم می کند که فرد با امنیت بالایی به سایت ها و اطلاعات فیلتر شده دست پیدا کنند. طی سال های اخیر به دلیل محدودیت های ایجاد شده داخلی و خارجی میزان دسترسی کاربران به اینترنت طبقاتی نیز محدود شده است. از همین رو استفاده از وی پی ان های امن یکی از ضروریات برای فعالان اینترنتی تبدیل شده است.

 4 مزیت استفاده از VPN

محدودیت دسترسی به اینترنت باعث شده تا کاربران اینترنت از راه های مختلفی برای دور زدن این محدودیت ها استفاده کنند. استفاده از انواع سرورها یکی از این موارد است. اما بسیاری از کاربران خانگی که نیازی به سرور ندارند، برای اینکه این محدودیت ها را دور بزنند و از سایت های اینترنتی فیلتر شده استفاده کنند، با ابزاری به نام VPN یا همان فیلترشکن به خوبی آشنا هستند. استفاده از وی پی ان مزایای مختلفی برای کاربر به همراه دارد که مهمترین آن ها را در موارد زیر تشریح می کنیم:

تغییر آی پی

یکی از مهمترین مزایایی که استفاده از وی پی ان برای کاربران به همراه دارد، دور زدن تحریم ها و محدودیت ها با تغییر دادن آی پی است. اگرچه بسیاری از سایت ها در داخل و توسط سیستم داخلی محدود می شود، اما به دلیل برخی از مناسبات بین المللی بسیاری از کاربران ایرانی با آی پی ایران امکان استفاده از سایت های خارجی را ندارند.

فیلترشکن یا همان وی پی ان این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا به راحتی با تغییر دادن آی پی خود به سایت های دیگر ورود کند. شما می توانید در هر نقطه از ایران به کمک وی پی ان آی پی ثابتی از یک لوکیشن خارجی در اختیار داشته باشید و بتوانید به سایت های مسدود شده ورود کنید.

کار وی پی ان اتصال به سرور یک کشور دیگر است از همین رو به راحتی با جایگزین کردن آی پی شما، دسترسی به سایت های دیگر پیدا خواهید کرد.این تغییر آی پی به گونه ای است که سیستم ها و سرورهای سایت مزبور شما را ساکن کشوری که آی پی شما با آن جایگزین شده، می داند.

رمزگذاری ترافیک داده ها و استفاده چند دستگاه از یک اکانت

مزیت دیگری که استفاده از VPN برای شما به همراه دارد، امکان رمزگذاری داده هایی است که مانع بزرگی پیش روی هکرها است. داده هایی مانند حساب های بانکی و اطلاعات مالی از جمله این موارد است. حتما می دانید که فعال بودن وای فای می تواند شرایط را برای حمله های هکری فراهم کند. از همین رو بهتر است در زمان استفاده از هات اسپات های عمومی از VPN برای انجام کارهای خود استفاده کنید.

علاوه بر این شما این امکان را دارید که با یک اکانت وی پی ان با چند دستگاه از آن استفاده کنید، این کار باعث کاهش هزینه های شما نیز می شود. همانطور که میدانید استفاده از وی پی ان باعث افزایش هزینه اینترنت شما به نرخ بین المللی می شود. در این شرایط استفاده چندگانه از یک اکانت بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

دانلود کردن فایل ها به صورت ایمن و ناشناخته

یکی از مهمترین کارهایی که بسیاری از کاربران در اینترنت انجام می دهند، دانلودکردن فای هایی با اطلاعات مهم است. این کاربران می تواند با استفاده از وی پی ان، IP خود را مخفی نگه دارند و اتصال به اینترنت برای فرد در این شرایط رمزگذاری می شود. در این شرایط هیچ کسی نمی تواند متوجه حضور شما شود. این مزیت می تواند به حریم خصوصی افراد و ناشناس بودن آن ها در زمان استفاده از وی پی ان کمک کند.

البته ابن به معنای بی احتیاطی در زمان استفاده از اینترنت نیست. در این شرایط باید مراقب سایت هایی که می شوید و فایل هایی که قصد دانلود آن را دارید، باشید. در صورتی که احساس می کنید فایلی مشکوک است از دانلود کردن و ذخیره کردن آن در سیستم و گوشی خود خودداری کنید.

همچنین فایل هایی که احساس می کنید پیوست مشکوکی دارند را به هیچ عنوان کلیک نکنید. بی احتیاطی در این شرایط می تواند شما را با حمله های هکری یا بدافزارها دست به گریبان کند.

تجربه ای عالی برای انجام سریع تر بازی های آنلاین

یکی از مهمترین مزایای استفاده از وی پی ان برای کاربران بازی های آنلاینی است که به دلیل فیلترینگ یا هر دلیل دیگری امکان بازی برای کاربران ایرانی را محدود کرده است. در حال حاضر این شرایط مهیا است که با استفاده از VPN مناسب و ایجاد لایه حفاظتی در برابر حملات داس، امکان انجام بازی های آنلاین با بالاترین سرعت برای بازیکنان فراهم باشد.

نتیجه گیری

استفاده از اینترنت بدون محدودیت و با سرعت بالا برای بسیاری از کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. در شرایطی که محدودیت های دسترسی به اینترنت برای کاربران ایران زیاد است از همین رو استفاده از وی پی ان بهترین انتخاب است. شرکت فناوری اطلاعات و خدمات وب، وب رمز عرضه کننده وی پی ان های با سرعت بالا و امن است که شما می توانید، برای خرید محصول مورد نظر خود با  کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا