اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

سریعترین راه طلاق توافقی فوری در ایران

سریع ترین راه برای طلاق از طرف زن چگونه است

به نقل از وکیل مشهد معمولا در قراری که با یکدیگر گذاشته می شود، تمام مسائل حقوقی، مالی، و مسایل مربوط به حضانت فرزند قید شده و هر دو برگه مربطوه را امضا می کنند، تا بعدا نتوانند از نظر قانونی اعتراضی به آن داشته باشند.

البته این تفاهم نامه حتما باید به تایید دادگاه رسیده و دادگاه نیز معمولا توافق طرفین را محترم شمرده و در صورت وجود نداشتن ابهامات احتمالی، این تفاهم وجهه قانونی پیدا می کند.

آیا وکیل برای سریع ترین کردن نتیجه طلاق میسر است

در حقیقت در حقیقت سریع ترین راه طلاق از طرف زن یا طلاق توافقی شرایط خاصی ندارد و همین که طرفین به این درک برسند که می خواهند بصورت توافقی از یکدیگر جدا شوند، کافی بوده. البته تعیین تکلیف برای موضوعات ذکر شده مثل مسایل مالی، مهریه، جهیزیه و علی الخصوص حضانت فرزندان از مواردی است که وجود ان در این توافق الزامی می باشد.

آیا سریع ترین راه طلاق از طرف زن وکیل می خواهد

شناسنامه هر دو طرف به همراه کارت ملی یا کدملی و عقدنامه محضری ازدواج از مدارک لازم برای ثبت دادخواست سریع ترین راه طلاق از طرف زن یا طلاق توافقی است. البته در صورتی که به عقدنامه دسترسی ندارید، می توانید یک نسخه کپی آن را از محضری که عقد در آن جا ثبت شده تهیه نمایید. یکی دیگر از راههایی که کمی زمان بر است می باشد که در مقاله ای جدا به صورت کامل به آن پرداخته ایم.

همچنین مانند دیگر انواع سریع ترین راه طلاق از طرف زن، شرط عدم باردار بودن زوجه نیز باید رعایت شود، بنابراین مدرک الزامی دیگر، گواهی عدم بازداری زوجه است که باید توسط آزمایشگاه ذی الصلاح تایید شود.

راههای دیگر سریع ترین طلاق از طرف زوجه

در سریع ترین راه طلاق از طرف زن بر عکس طلاق از طرف زوج که مرد در آن می تواند بدون طرح و عنوان دلیل خاصی دادخواست طلاق خود را به دادگاه بدهد، زن می بایست مطابق قانون دلایل موجهی برای درخواست طلاق خود داشته باشد.

دلایل موجه برای طلاق سریع از طرف زوجه

  1. اگر ادامه زندگی مشترک برای زن موجب عسرو حرج یعنی تحقق تنگنا و تحمل سختی و دشواری گردد دادگاه می تواند زوج را مجبور به طلاق نماید.

موارد عسر و حرج زن جهت گرفتن طلاق

ترک کردن زندگی زناشویی مشترک توسط مرد حداقل به مدت 6 ماه متوالی و یا 9 ماه متناوب در مدت 1 سال بدون داشتن عذر موجه

اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر یا ابتلاء زوج به مشروبات الکلی در صورتی که به اساس زندگی خانواده خلل آورد و امتناع زوج از ترک نمودن آنها یا عدم امکان الزام کردن زوج به ترک در مدت زمانی که با تشخیص پزشک لازم است. در این حالت اگر مرد به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک، مجدداً به مصرف موارد فوق روی آورد با درخواست زن طلاق از طرف دادگاه انجام خواهد شد.

محکومیت قطعی مرد به حبس به مدت 5 سال یا بیشتر

ابتلاء زوج به بیماری های صعب العلاج روانی یا هر عارضه ای که زندگی زناشویی را مختل نماید.

  1. هرگاه زوج به مدت 4 سال غایب و مفقود الاثر باشد، زن می تواند در صورت اثبات این امر تقاضای طلاق نماید.
  2. طرفین عقد ازدواج می توانند هر شرطی که مخالف با ذات عقد نباشد را ضمن عقد ازدواج یا خارج از آن با یکدیگر توافق نمایند. بنابراین اگر شرط کنند که هر گاه شوهر زن دیگری اختیار نماید یا هر گاه شوهر بر علیه حیات زن سوء قصد کند یا سوء رفتاری داشته باشد که زندگی زن را غیر قابل تحمل نماید یا هر شرط دیگری، زن وکیل و  وکیل آگاه در توکیل می شود و می تواند پس از اثبات موارد فوق و تحقق شرط در محکمه و صادر شدن حکم دادگاه خود را مطلقه سازد.

طلاق توافقی بهترین راه برای کسانی که وقت ندارند

اقدام برای سریعترین راه طلاق از طرف زن از دو روش ممکن است:

روش اول به این صورت است که زوجین شخصا بخواهند را طی کنند که مراحل آن به شرح زیر است:

  1. مراجعه به سامانه تصمیم ( سامانه نوبت دهی طلاق )، وارد کردن مشخصات شناسنامه ای و تعیین مرکز غربالگری مشاوره بسته به منطقه و محله موردنظر
  2. مراجعه به مرکز غربالگری موردنظر در زمان ذکر شده و ذکر دلایل طلاق
  3. معرفی آنها توسط مرکز غربالگری به یکی از مراکز مشاوره که زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند
  4. طی کردن جلسات مشاوره و اتمام آن که حداقل 45 روز و از 1 تا 5 جلسه به انتخاب زوجین به طول می انجامد
  5. دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق و ثبت آن در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
  6. دادخواست از دفاتر خدمات به دادگاه ارسال می شود و پس از اینکه رای دادگاه صادر شد، زوجین سه ماه فرصت دارند تا برای ثبت طلاق خود به دفاتر رسمی طلاق مراجعه کنند.

سریع ترین راه طلاق از طرف زن یا طلاق توافقی

روش دوم ثبت طلاق توافقی، سپردن آن به یک وکیل با تجربه و متخصص در این زمینه است که معمولا از آن بعنوان سریع ترین راه طلاق از طرف زن یاد می شود.

استفاده از وکیل برای سرعت بخشیدن به طلاق باعث می شود تا مراحل ثبت طلاق به سرعت انجام شده و این زمان حدودا به 20 الی 30 روز کاهش می یابد.

همچنین نیاز است که تنها یک مرتبه برای امضای توافق نامه ها مراجعه کرده و باقی امور به سپرده می شود.

نکات مهم در زمینه سریع ترین راه طلاق از طرف زن

دقت داشته باشید تا قبل از اینکه رای دادگاه صادر شود، در صورت پشیمانی هر یک از زوجین، رای طلاق توافقی توسط دادگاه ثبت نمی شود و بالطبع توافق نامه نوشته شده نیز از درجه اعتبار حقوقی ساقط می شود.

سخن پایانی

سریعترین راه طلاق از طرف زن بدون شک باید توسط وکیل گروه آریا دادیار صورت گیرد که با توجه به قانون هایی که بلد می باشد می تواند اینکار را برای شما سریع تر انجام بدهد و شما جهت مشاوره می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و سوال های خود را مطرح کنید و با صحبت کنید.

آیا زوج بدون حضور زوجه می تواند طلاق توافقی را ثبت کند؟

از نظر قانونی اگر زن از طلاق توافقی خود پشیمان شود، مرد می تواند بدون حضور او در دفاتر طلاق حاضر شده و طلاق را ثبت کند.

اما در عمل معمولا دفاتر طلاق اجازه ثبت طلاق بدون اینکه زوجه حضور نداشته باشد را نمی دهند.

گروه وکلای آریا دادیار با بهره مندی از در زمینه طلاق، می تواند سریع ترین راه طلاق از طرف زن را به شما عزیزان نشان داده و با دریافت وکالت پرونده طلاق توافقی، بدون حضور شما امور پرونده را برعهده گرفته و در کمترین زمان شما را به خواسته مورد نظر برساند

دکمه بازگشت به بالا