عمومیکسب و کار ویژه

علت گم شدن طلا در خانه

اگر تا به حال یک ، یا یک جواهر طلای مورد علاقه خود را در جای خود قرار داده اید، می دانید که جستجو چقدر می تواند ناامید کننده باشد. بنابراین امروز، ما می خواهیم راهکارهایی را پیشنهاد دهیم که می تواند به شما در یافتن گنجینه های از دست رفته شما کمک کند. در این مقاله می آموزید که چگونه طلای گمشده خود را در خانه پیدا کنیم.

راه هایی برای پیدا کردن طلا و جواهرات گم شده

همانطور که متوجه خواهید شد، بسیاری از استراتژی هایی که ما برای یافتن جواهرات گم شده شما پیشنهاد می کنیم، برای یافتن جواهراتی که در خانه های قدیمی، مبلمان، لباس و مکان های دیگر پنهان شده اند نیز مناسب است. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم و با دید بازتری به جستجو بپردازیم، شاید گنجینه ای از جواهرات را در حین این جستجو یافتید.

اگر یک قطعه از طلا یا جواهرتان را در خانه یا نزدیک آن گم کرده اید، در این مکان ها جستجو کنید:

مکان هایی که ما با درصد بالایی از احتمال یافتن طلای گم شده، به شما پیشنهاد می دهیم عبارتند از:

 1. لوله عبور آب شستشو و فاضلاب در سینک ظرفشویی
 2. در سطل زباله و بازیافت
 3. در جیب شلوار و دیگر لباس ها
 4. بر روی لباس های آویزان شده در کمد لباس، بخصوص آنهایی که احتمال گیر کردن طلا به سطح آنها بیشتر است.
 5. در ماشین های لباسشویی و خشک کن ها، از جمله فیلترهای پرز آنها (امکان دارد طلای خود را در جیب لباس گذاشته باشید و فراموش کرده اید قبل از شستشو خارج کنید).
 6. در یخچال یا فریزر شما (وقتی دستان شما سرد می شوند حلقه ها می توانند از انگشتتان خارج شوند).
 7. نزدیک فاضلاب در وان، جکوزی یا دوش حمام
 8. زیر کوسن های مبلمان
 9. در زیر مبلمان، شوفاژ و لوازم دیگر
 10. در ظروف غذای حیوانات خانگی، تخت ها و جای خواب حیوانات، زیرا حیوانات می توانند چیزهایی را جابجا کنند و حتی وسایل کوچک را بخورند.
 11. در کشوهای آشپزخانه یا محل های ذخیره سازی که ممکن است وسایل شما در آن افتاده باشد.
 12. در مناطق نزدیک به پایین پله ها (وسایل رها شده می توانند به سمت پایین پله حرکت کرده و در انتهای پلکان قرار بگیرند).
 13. در میان اموال فرزندان یا نوه های شما (آنها کلاهبردار نیستند، اما ممکن است طلای شما را پیدا کرده و به جعبه جواهرات خود اضافه کرده باشند).
 14. در بالای کمد ها و پیشخوان ها (اقلام گمشده اغلب “در دید مستقیم پنهان می شوند”)
 15. در پایین کشوهای کمد زیر جوراب، لباس زیر و غیره.

اگر یک قطعه طلا یا جواهرات را در خارج از خانه خود گم کرده اید، این مکان ها را بررسی کنید:

 1. در اتومبیل خود و زیر پوشش های کف آن و بین صندلی ها
 2. گشتن مکانی که آخرین بار در آنجا از طلای خود استفاده کرده اید و آنرا گم کرده اید.
 3. در سالن های بدنسازی، کتابخانه ها، مدارس، رستوران ها یا سایر مکانهایی که اخیراً در آن بوده اید جستجو کنید.
 4. آگهی های گم شده و پیدا شده در روزنامه های محلی (همچنین در نظر گرفتن آگهی ای که پاداش بازگشت کالای گم شده شما را ارائه می دهد) را بررسی کنید.
 5. پوسترهای گم شده و روی تابلو اعلانات در فروشگاه های محلی، مدارس و غیره را جستجو کنید.

اگر این استراتژی ها در جستجوی طلا شکست خورد، اینها را امتحان کنید.

با تمام افرادی که در زمان از دست دادن جواهرات خود با آنها بوده اید صحبت کنید. سؤالات زیادی بپرسید. وقتی آخرین بار شما را دیدند آن را پوشیده بودید؟ آیا آنها دیدند که آن را درآورده اید؟ وقتی آن را پوشیده بودید کجا رفتید؟ به فروشگاه طلا مورد علاقه خود که معمولاً به آن می روید، به باشگاه بدنسازی خود یا مکانی که در پارک و فضای سبز بیشتر وقتتان را می گذرانید سری بزنید و با افرادی که معمولاً در آنجا کار می کنند یا رفت و آمد دارند صحبت کنید.

از همسرتان، شخص مهم دیگری که با شما در ارتباط است، هم اتاقی یا شخص دیگری بخواهید که جستجوی شما را بر عهده بگیرد و کمکتان کند. گاهی اوقات افراد چیزهایی را می بینند که به چشم شما نمی آید و نمی توانید ببینید.

یک مورد را پیدا کنید که از نظر اندازه و شکل، مشابه مورد از دست رفته است. به بالای پله های خانه خود بروید، اقلام جانشین را بیندازید و ببینید به کجا می رسند. همین روند را در مکان های مختلف تکرار کنید. اگر شما را به سمت موردی که از دست داده اید هدایت کرد، خیلی تعجب نکنید.

در آخر فلزیاب اجاره کنید و مناطق اطراف خانه خود را جستجو کنید.

در ابتدای این مقاله، ما به برخی از مکان هایی اشاره کردیم که به احتمال زیاد موارد گم شده از طلا و جواهرات را در آنها پیدا می کنید، در پایین پله ها، در تله های سینک ظرفشویی، در جیب ها، زیر کوسن ها و غیره. آنها همچنین مکان های بسیار خوبی برای جستجوی طلا در خانه های قدیمی که خریداری کرده اید، در عتیقه فروشی ها و جاهای دیگر است. آن را امتحان کنید و اگر مواردی را پیدا کردید، از اکتشافی که کرده اید شاد شوید.

در صورت گم شدن طلا چه اقداماتی لازم است و چگونه طلا گم شده و یا طلای دزدیده شده خود را پیدا کنیم: آیا تابه‌حال برای شما پیش آمده که ، یا  خود را گم کرده باشید و یا طلا و جواهرات شما دزدیده شده باشد؟ در صورت گم شدن طلا که واقعاً استرس بزرگی برای هر شخصی می‌تواند باشد چه اقداماتی باید انجام دهید.

در ابتدا باید بگم که همیشه گفته‌اند پیشگیری بهتر از درمان است پس برای اینکه از طلای خود نگهداری درستی داشته باشیم باید روش‌های نگهداری طلا در منزل را بدانید و در امن‌ترین جا طلا و جواهرات خود را پنهان نمایید. برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد به‌صورت امن در خانه می‌توانید مقاله سایت زر در این مورد را بخوانید:

گم شدن طلا در چه صورتی رخ می‌دهد؟

علت اصلی گم شدن طلا خودمان هستیم بله درست است خودمان. اما چرا؟ امروزه باتوجه‌به مشغله‌های زیادی که در اطراف ما وجود دارد ما از حواس‌پرتی رنج می‌بریم، و این موضوع باعث می‌شود نتوانیم تمرکز کنیم و باعث گم شدن طلا، جواهر و یا سایر وسایل قیمتی و حتی وسایل روزمره ما می‌شود!

اگر تابه‌حال یک حلقه طلا، یا قطعه دیگری از جواهرات طلای موردعلاقه خود را گم کرده باشید، می‌دانید که جستجو چقدر می‌تواند خسته‌کننده باشد و جدای آن هر بار که را مشاهده می کنید بیشتر افسوس گم شدن طلای خود را می برید.

یادم می‌آید تولد خواهر بزرگ‌ترم بود و کلی خوشحال و شاد بودیم؛ اما متأسفانه در انتهای جشن متوجه شدیم دستبند طلا خواهرم دستش نیست و گم شده است. حالا هر چه از استرسی که کشیدیم بگم کم هست و حتی مطمئن نبودیم که گم شدن طلا سهوی بود یا متأسفانه مورد سرقت رفته است؟ و متأسفانه همیشه یک شبهه تو ذهنمان از این قضیه گم شدن طلا خواهرم در ذهن ما خاطره بست.

امروز در مورد اینکه چگونه چیزهای کوچک گمشده را پیدا کنیم و چگونه روز و خانه خود را ترتیب دهیم تا بتوانیم از طلای خود بهتر نگهداری کنیم و به‌راحتی باعث گم شدن طلا خود نشویم صحبت خواهیم کرد .حتماً شما هم تجربه گم شدن طلا و یا وسایل دیگر خود را دارید پس با ما در این مقاله همراه باشید شاید راهکارهای ما در جایی مناسب به کار شما بیاید.

روش های ساده برای پیدا کردن طلای گم شده در خانه

در اینجا چند ترفند آورده شده است که می‌توانید از آنها برای حفظ یک روال روزانه و یک زندگی منظم در خانه و محل کار استفاده کنید تا این چیزهای کوچک پراکنده و گم شده را به دلیل هرج‌ومرج شدید ناشی از ریتم سریع روزانه زندگی و تعداد زیاد جزئیات حفظ کنید. زمانی که متوجه گم شدن طلا خود و یا هر چیزی از وسایل شخصی خود شدید، سعی کنید آرام باشید و دچار استرس نشوید.

 1. برای اینکه طلای گم شده خود را پیدا کنید بهتر است سعی کنید آرام باشید و به این موضوع فکر کنید که آخرین بار کی آن را دیده‌اید، به‌خاطر بیاورید؟ به‌خاطر داشته باشید درصورتی‌که دچار استرس باشید نمی‌توانید طلای گم شده خود را پیدا کنید، باید آرام باشید و ذهن خود را شفاف کنید تا به یاد بیاورید که چه زمانی و چگونه طلا خود را گم کرده‌اید و آخرین بار کی آن را دیده‌اید.
 2. برای پیدا کردن طلای خود سعی کنید مکان‌هایی را که قبل از گم شدن این شی در آنها بوده اید به‌خاطر آورید و جزئیات آن مکان و آن روز را مرور کنید تا به یاد بیاورید آخرین باری که این چیز را دیدید دقیقاً چه اتفاقی افتاده است.
 3. برای جستجوی طلای گم شده خود در ابتدا مکانی که احتمال وجود و قراردادن طلا از جانب شما است را بگردید. پیشنهاد می‌کنم برای پیدا کردن طلا از اتاق‌خواب خود شروع کنید، سپس به بقیه اتاق‌های خانه و در آخر مکان‌هایی که احتمال وجود دارد را جستجو کنید.
 4. در گم شدن طلا بهترین افرادی که می‌توانند شما را کمک کنند اعضای خانواده شما می‌باشد. می‌توانید از آن‌ها در مورد طلای خود و اینکه آیا آن قطعه طلا به‌عنوان‌مثال حلقه ازدواج طلای شما سؤال کنید تا به یاد بیاورید آخرین باری که آن را داشته‌اید چه زمانی بوده است.
 5. همچنین از دوربین‌های امنیتی آن مکان، در صورت وجود، در خانه، محل کار یا یکی از فروشگاه‌هایی که این چیز را گم کرده‌اید، استفاده کنید. مانند کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها و غیره.
 6. در پیدا کردن طلای گم شده خود، سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید، جاهایی را جستجو کنید که این مورد انتظار شما نباشد؛ زیرا ممکن است آخرین جایی باشد که در آن هستید و این مورد را فراموش کرده‌اید و گم کرده‌اید، مانند گم شدن طلا در یخچال یا روی شومینه و بر روی اپن آشپزخانه.
 7. زمانی که طلای خود را گم کرده‌اید سعی کنید از بچه‌ها در مورد آن قطعه طلا سؤال بپرسید؛ چون ارزش آنها را نمی‌دانند و ممکن است آنها را برای بازی با خود برده و در یک مکان خاص رها کرده باشند. در ابتدا در مورد گم شدن طلا خود به‌آرامی از آنها بپرسید و آنها در مورد محل گمشده به شما پاسخ خواهند داد. همچنین می‌توانید در وسایل آنها جستجو کنید، مخصوصاً اسباب‌بازی‌هایی که حاوی جیب یا جعبه‌هایی هستند که می‌توانند با چیزهایی در آن‌ها نگهداری کنند، در میان آنها چیزهایی پیدا می‌کنید.

قسمت هایی از خانه که در پیدا کردن طلا مهم هستند

در این قسمت مقاله ما به شما مکان‌هایی در خانه را برای پیدا کردن طلا پیشنهاد می‌دهیم، اگر قطعه‌ای از طلا و جواهرات را در خانه یا نزدیک خانه خود گم کردید، به این مکان‌ها نیز حتماً نگاه کنید. جاهایی چون:

 1. در زمان گم شدن طلا تمامی محتویات سطل‌های زباله که در منزل استفاده می‌شود، را کامل بگردید.
 2. در هنگامی که یکی از طلا و جواهرات خود را گم می کنید با دقت داخل تمامی جیب‌ها و حتی سرآستین شلوار خود را بگردید.
 3. داخل کیف‌هایی که مورداستفاده قرار می‌دهید، نیز احتمال پیدا شدن طلای گم شده شما وجود دارد.
 4. گم شدن طلا داخل ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن آنها نیز دور از ذهن نخواهد بود چرا که احتمال اینکه وقتی طلای شما داخل لباس باشد و آن تکه طلا را در داخل جیب لباس خود گذاشته باشید و بعداً آن را شسته‌اید، این یک مکان عالی برای گشتن و پیدا کردن طلا گمشده شما می‌باشد.
 5. گم کردن طلا در یخچال یا فریزر (زمانی که دست‌های شما سرد می‌شوند، انگشتر طلا شما در دستان شما می‌لغزند)، نیز دور از تصور نمی‌باشد.
 6. شما حتی نگاهی به داخل حمام در وان، یا در کنار روشویی حمام نیز بیاندازید.
 7. گم شدن طلا بر روی مبلمان منزل و زیر کوسن‌های مبلمان بسیار منطقی به نظر می رسد چون جایی است که زیاد از آن استفاده می کنید در مواقعی که در منزل هستید.
 8. برای پیدا کردن طلا کشوهای آشپزخانه یا کشوهای لباس را نیز حتماً بگردید چرا که ممکن است طلای شما آنجا افتاده باشد.
 9. اگر مانند من یک حیوان خانگی دارید حتماً در زمان گم شدن طلا داخل ظروف غذای و همچنین محل خواب آن‌ها را نیز بگردید.
 10. در میان راه‌پله و یا پشت در نیز مکانی خوب برای گم شدن طلا می‌باشد پس این محل‌ها را نیز جستجو کنید.
 11. در صورت گم شدن طلا، یکی دیگر از جاهایی که باید در نظر داشته باشید بالای کمدها و داخل کمدها و همچنین جاکفشی می‌باشد.

برای مشاهده و خرید جواهر فروشی حقانی در گوگل مپ بی‌نظیر و بی مثال تنها کافیست از طریق صفحات مختلف سایت بهترین‌ها را مشاهده کنید و پس از مقایسه و بررسی جذاب‌ترین نمونه را انتخاب کنید.

سخن پایانی درباره گم شدن طلا

ازدست‌دادن و گم شدن طلا و یا یک جواهر قیمتی با این قیمت‌های افزایشی بسیار سخت خواهد بود، اما حفظ آرامش برای پیدا کردن طلا و جواهر خود بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به شما راه‌حل‌ها و مکان‌هایی جهت جستجوی بیشتر برای پیدا کردن طلای گمشده خودتان پیشنهاد دادیم تا از آنها برای دفعه بعد که گم شدن طلا برای شما یا یکی از عزیزانتان اتفاق می‌افتد، استفاده نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا